سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

پولهایی که برای خرید این بازیکنان دور ریخته شد

حرف و حدیث ها را هم حتی اگر در نظر نگیریم، کارنامه بعضی ها در لیگ سیزدهم بدون زدن و ساختن حتی یک گل فاجعه بود

 از شیث رضایی تا تادئو. از سیاوش اکبرپور تا مهرداد اولادی. اینها لیست ستاره‌های فصل گذشته هستند که پرسروصدا به تیمی رفتند و بی سر و صدا به سکو‌ها تبعید شدند.

 

21/محسن فروزان (گسترش به استقلال)

بعد از اولین بازی او برای استقلال، ژنرال عجول به طعنه گفت: «دیگر خیال مان بابت ارسال های حریف راحت است». کنایه ای روشن و مادرشوهری به مهدی رحمتی که بعد از دعوا با قلعه نویی استقلال را ترک کرده بود. ژنرال آن روزها گمان می کرد با محسن فروزان می توان جای خالی رحمتی را پر کرد. آخرش چه شد؟

 

20/یونس شاکری (پرسپولیس به پدیده)

با کلی سروصدا و نزدیک به نیم میلیارد تومان دستمزد به پدیده رفت تا هر بازی یک موقعیت عالی خراب کند و در طول فصل 5 گل هم نزند.

 

19/ایمان موسوی (گسترش به فولاد)

در ابتدای فصل برای پر کردن جای خالی شیمبا به فولاد پیوست اما بدون این که مشکل خدمت داشته باشد، از یک جای فصل به بعد را کنار سروش و بختیار و شهاب روی صندلی ها جایگاه ویژه ورزشگاه غدیر اهواز نشست.

 

18/مهدی نظری (استقلال به گسترش)

دو سال قبل به تیم ملی دعوت می شد اما حالا مثل همه خریدهای جنجالی و شائبه برانگیز قلعه نویی، به انتهای خط رسیده است. در ابتدای فصل به گسترش پیوست و بدون این که کوچکترین فایده ای برای این تیم داشته باشد، در پنجره زمستانی از تبریز رفت.

 

17/امیرحسین فشنگچی (ملوان به پیکان)

فصل قبل گلسازترین بازیکن لیگ برتر بود و کاملا منطقی به نظر می رسید پیکان برایش 700 میلیون تومان هزینه کند. بخش غیرمنطقی داستان این بود که فشنگچی در طول فصل جدید حتی یک گل هم برای پیکان نساخت.

 

16/رضا نوروزی (نفت تهران به پرسپولیس)

بازیکنی که قبلا یک فصل تمام بابت مصدومیت زانو خانه نشین بود با رقم نزدیک به یک میلیارد خریداری شد. قمار جنون آمیزی که بعد از گذشت تنها 4 هفته و با مصدومیت دوباره نوروزی به یاس بزرگی تبدیل شد.

 

15/مهدی سیدصالحی (پرسپولیس به سایپا)

یک شکست بزرگ برای همه طرف ها. هم فروشنده، هم خرید و هم خود جنش. سیدصالحی برای سایپا حتی یک گل هم در دور رفت لیگ نزد.

 

14/احمد آل نعمه (نفت تهران به تراکتورسازی)

بزرگترین ولخرجی فصل فوتبال ایران. صرفا بابت سفر به برزیل همراه با تیم ملی از تراکتوری ها دستمزد میلیاردی گرفت و نیمکت نشین خالد شفیعی و میرهانی هاشمی شد.

 

13/میلاد نوری (راه آهن به پیکان و از آنجا به استقلال)

حرف و حدیث ها را هم حتی اگر در نظر نگیریم، کارنامه نوری در لیگ سیزدهم بدون زدن و ساختن حتی یک گل آنقدر فاجعه بود که کسی برایش بیشتر از 100 میلیون تومان هزینه نکند. اما امسال هم منصور ابراهیم زاده و هم امیر قلعه نویی به او اعتماد کردند. و خب، مطابق انتظار میلاد برای تیم های هیچ کدام از آنها هیچ گلی نساخت.

 

12/مهدی دغاغله (ملوان به پرسپولیس)

یک بازیکن مصدوم را خریدند و به او کلی پول دادند. مهدی دغاغله و پدربزرگ من در این فصل به یک اندازه به کار پرسپولیس آمدند.

 

11/شیث رضایی (مس به راه آهن)

سنگه.. کله ات رو نکوب... مرسی که گوش دادی.

 

10/بهنام برزای (راه آهن به استقلال) زمستانی

هر تیم دیگری به غیر از استقلال را انتخاب می کرد، الان دست کم مشتری سیصد میلیونی داشت.

 

9/داناوان دیکمن (کونکوردیا رومانی به نفت تهران) زمستانی

یک بار به زمین آمد و شبیه این دوستانی که از مشکل منشوری خشکی کمر رنج می برند درون زمین دوید. رفت و دیگر درون زمین پیدایش نشد.

 

8/سیاوش اکبرپور (آزاد به پیکان) زمستانی

احتمالش پنج به یک است که اگر مرحوم صفر ایرانپاک تصمیم بگیرد الان دوباره فوتبال باز کند، این دلال ها می توانند او را به پیکانی استیل آذینی جایی قالب کنند.

 

7/رافائل داسیلوا (فلومیننزه به استقلال)

700 میلیون تومان پول بی زبان برای دروازه بان ناآماده ای که همه نیم فصل را روی نیمکت نشست و بعد از جدایی از استقلال، جایی بهتر از سری D برزیل پیدا نکرد.

 

6/مهدی جعفرپور (شهرداری تبریز به پرسپولیس)

یک ماه بعد از خریداری در لیست فروش قرار گرفت. شما اسمش را چه می گذارید؟

 

5/مبین میردورقی (سایپا به پرسپولیس) زمستانی

رسوایی! یعنی اینقدر تابلو آخه حمید؟!

 

4/شروین رزم نیا (آزاد به راه آهن) زمستانی

یک رسوایی دیگر از یک مربی تابلوتر.

 

3/مهرداد اولادی (استقلال به ملوان)

بعد از بازی های فاجعه آمیز در استقلال، فقط یکی که از لبهای قلوه ای خوشش بیاید، می توانست پولش را صرف خرید اولادی کند. زننده عجیب ترین بغل پای سال فوتبال ایران (مقابل دروازه خالی صبا در هفته دوم لیگ برتر)، در زمستان از ملوان جدا شد و دیگر پایش را به توپ نزد.

 

2/عیسی اندوی (آزاد به تراکتورسازی) زمستانی

آخرین بار که در ایران بود، تیمش را در هفته آخر به خانه بخت فرستاده بود. آن وقت رسول خطیبی برای فرار از دست لک به او روی آورد. برای اندوی یک بازی و نصف کافی بود تا نشان دهد هنوز هم در حوزه امر خیر مشغول به کار است. و اینچنین بود که لک مانند اره ای تا آخر فصل به تراکتوری ها اتچ شد.

 

1/تادئو (نائوتیسو برزیل به پرسپولیس) زمستانی

پایانی بر افسانه دی کارمو. قهرمان جدید ضرب المثل های فوتبالی. آنقدر کاریکاتورگونه که حتی شکم فربه اش از زیر پیراهن قرمز (که بابا غیرت داره) پیدا بود.

 

رضا عباس زاده/ فوتبال ایرانی

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۶-٠٣-١٣٩۴, ٠٨:٣١

   

پر مبحث ترین ها