سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

رفاه هنوزدر تلاش برای اداره سرخابی ها

مدیرعامل شرکت فروشگاه های زنجیره ای رفاه از مشارکت در اداره باشگاه های پرسپولیس و استقلال خبر داد و گفت: برای این نوع همکاری آماده ایم.

فرشید گلزاده کرمانی روز سه شنبه در جمع خبرنگاران این خبر اعلام کرد و افزود: نباید به فروش دو باشگاه یادشده به عنوان فروش املاک مازاد نگاه کرد بلکه آنها برند ملی هستند و باید در خصوص فروش آنها طراحی ویژه ای اعمال شود.
وی گفت: دو باشگاه بزرگ پرسپولیس و استقلال در حال حاضر دو برند با ارزش ملی هستند که اعتقاد داریم بدون یک نظام اقتصادی مدون، هرگونه سرمایه گذاری کردن برای خرید این باشگاه ها محکوم به شکست است.
مدیرعامل شرکت فروشگاه های زنجیره ای رفاه به متقاضیان خرید باشگاه های یادشده اشاره کرد و گفت: متاسفانه تمام متقاضیان از داشتن یک برنامه اقتصادی مدون برای خرید باشگاه های پرسپولیس و استقلال محروم بوده اند.
گلزاده کرمانی در عین حال اظهار داشت: براساس مطالعات انجام شده، مجموعه رفاه یک برنامه مدون اقتصادی برای اداره باشگاه پرسپولیس به مسئولان ورزش و اقتصادی ارایه کرده که حتی مورد پذیرش آنها قرار گرفته است.


به گزارش ایرنا،وی تاکید کرد درآمد یک باشگاه از سه روش بازی، حق پخش و تجاری سازی برند باشگاه محقق می شود و مطالعات نشان می دهد فردی باید وارد باشگاه داری شود که بتواند روند تجاری سازی برند را بدرستی انجام دهد .
به گفته مدیرعامل فروشگاه های زنجیره ای رفاه با تبلیغات به هیچ عنوان نمی توان درآمد باشگاه ها را تامین کرد زیرا مطالعات 20 باشگاه مطرح دنیا نشان می دهد 60 درصد درآمد باشگاه ها از طریق تجاری سازی برند است.
گلزاده کرمانی گفت: با فروش بلیت چند هزار تومانی امکان تامین درآمد یک باشگاه وجودندارد واین که سالانه درآمد این باشگاه ها از محل حق پخش صدا و سیما به 4 میلیارد تومان هم نمی رسد در صورتی که به راحتی می توان با برند این باشگاه ها و فروش تجهیزاتی مانند لوازم ورزشی و مواد غذایی در فروشگاه های زنجیره ای درآمدزایی کرد.
وی به طرح اجاره سه ساله باشگاه های پرسپولیس واستقلال اشاره کرد و افزود: طرح اجاره سه ساله این باشگاه ها هم محکوم به شکست بوده اما طرح 15 ساله، قابل تامل است.


telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۶-٠٣-١٣٩۴, ١٨:۵٠

   

پر مبحث ترین ها