سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

مهاجرانی:کی روش نباید به طارمی بازی می داد

سرمربی اسبق تیم ملی فوتبال گفت: «می شد از قوچان نژاد خیلی زودتر از اینها استفاده کرد تا بتواند با استفاده از تجربه اش در زمین نقش مهمی ایفا کند.»


به گزارش افکارنیوز، حشمت مهاجرانی در رابطه با توقف ایران مقابل ترکمنستان در گام نخست مقدماتی جام جهانی اظهار داشت: «از این حوادث در دور اول مقدماتی جام جهانی زیاد رخ می دهد. دیدید که کره شمالی ۴ بر ۲ ازبکستان را برد یا ژاپن نیز متوقف شد. حالا در گروه ما نیز گوام که ۲۰ تا گل از ما تا ۱۰ سال قبل می خورد، ۶ امتیازی شده و صدرنشین است. به عقیده من باید به تیم ملی زمان داد چون در حال پوست اندازی است.»

وی افزود: «این بازیکنان برای دومین بار در کنار هم بازی می کردند و نباید برای جواب گرفتن از آنها عجله کنیم. باید به این جوانان شانس بیشتری داده شود و به آنها اعتماد کنیم. شاید هیچ کس فکر نمی کرد مقابل ترکمنستان به مشکل بخوریم اما شک نکنید که بدون مشکل از این گروه صعود خواهیم کرد. باید از این بازی ها به عنوان دیدار تدارکاتی استفاده کنیم و انتقادات را برای زمانی که مسابقات در دور اول به پایان رسید،‌ نگه داریم.»

سرمربی اسبق تیم ملی با اشاره به اینکه ۳ امتیاز ارزشمند را از دست دادیم،‌ عنوان کرد: «نتیجه در فوتبال حرفه ای برای همه مهم است و ما باید ۳ امتیاز را می گرفتیم اما روز مهاجمان ما نبود. کنترل بازی دست ما بود اما ترکمنستان با برنامه به زمین آمده بود. برنامه ایران نیز از کناره ها بود که نتیجه ای هم نگرفتیم.»

مهاجرانی با اشاره به تعویض های کی روش گفت: «شاید کی روش با قرار دادن ترکیبی جوان در زمین کاملا ریسک کرد. او می توانست ترکیبی متعادل تر را از جوانان و باتجربه ها به زمین بفرستد یا حداقل برای جایگزین ها از بازیکن جوانی مثل طارمی استفاده نکند. شاید طارمی در لیگ خوش درخشیده اما شرایط بازی های لیگ با مسابقات بین المللی آن هم در سطح ملی متفاوت است.»

وی در پایان افزود: «مثلا می شد از قوچان نژاد خیلی زودتر از اینها استفاده کرد تا بتواند با استفاده از تجربه اش در زمین نقش مهمی ایفا کند. به هر حال وقتی تیمی بد بازی می کند،‌ خیلی نباید به فکر فرصت دادن به جوانان باشیم اما کی روش این کار را کرد.»

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٧-٠٣-١٣٩۴, ١٢:٢٣

   

پر مبحث ترین ها