سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

گزینه کروات استقلال فردا در تهران

مربی کروات فردا برای مذاکره با استقلال و احتمالا امضای قرارداد با این تیم وارد تهران می شود.

مربی کروات فردا برای مذاکره با استقلال و احتمالا امضای قرارداد با این تیم وارد تهران می شود.

به گزارش ایسنا، استقلال که مدتهاست به دنبال جذب یک مربی است، پس از اینکه از آمدن علیرضا منصوریان به این تیم ناامید شد، مذاکراتش را با ایگور استیماچ کروات به صورت جدی دنبال کرد.

این مربی کروات فردا (جمعه) وارد ایران خواهد شد تا با استقلال مذاکره کند.

به نظر می رسد در صورت رضایت بخش بودن مذاکرات، فردا قرارداد استیماچ به عنوان سرمربی جدید استقلال امضا شود.

استیماچ کیست؟
استیماچ 47 ساله که سابقه بازی در تیم ملی کرواسی را در کارنامه خود دارد در جام جهانی 98 شاگرد بلاژویچ بود. او مربی‌گری را در سال 2005 از تیم هایدوک اشپیلت آغاز کرد و پس از چند ماه به عضویت کادر فنی تیم چیبالیا درآمد.

استیماچ سپس یکسال هدایت NK زاگرب را بر عهده گرفت و سپس یک سال بین سال‌های 2012 تا 2013 سرمربی تیم ملی فوتبال کرواسی شد. او از سال 2015 هدایت زادار را به عهده گرفته که این تیم در فصل 2014 از لیگ یک کرواسی به دسته پائین تر سقوط کرده و در حال حاضر در دسته دو بازی می‌کند.

قطعا مهم‌ترین دوران مربی‌گری استیماچ حضور در تیم ملی کرواسی بود. او در جولای 2012 جانشین بیلیچ در تیم ملی کرواسی شد و در اولین بازی 4 بر 2 مغلوب تیم ملی سوئیس شد. استیماچ با کرواسی در انتخابی جام جهانی 2014 از 6 دیدار خود 5 برد و یک تساوی کسب کرد تا عملکرد خوبی داشته باشد ولی در نهایت شکست برابر اسکاتلند باعث شد تا نتایج بد کرواسی با این مربی شروع شود. سپس شکست برابر پرتغال و لیختن اشتاین باعث شد تا او در آستانه اخراج قرار گیرد.

پس از آنکه نتایج ضعیف کرواسی با استیماچ ادامه داشت و این تیم به عنوان تیم دوم گروه خود راهی پلی‌آف انتخابی جام جهانی شد،‌ او از سمت خود برکنار شد و نیکو کواچ جوان جانشین استیماچ شد تا در جام جهانی نیز کواچ هدایت کروات‌ها را بر عهده داشته باشد. 

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٨-٠٣-١٣٩۴, ١٩:٢٣

   

پر مبحث ترین ها