سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

همه خبرهای داغ نقل و انتقالاتی از پرسپولیس

سرمربی كروات پرسپولیس نام رحمتی را در صدر فهرست بازیکنان درخواستی‌اش گذاشته اما باشگاه گلر سابق تیم ملی را نمی‌خواهد.


 برانکو ایوانکوویچ اگر چه اجازه رسانه‌ای کردن لیست تیم فصل آینده‌اش را به باشگاه نداده اما گفته که برای تقویت پرسپولیس قصد دارد هم دروازه‌بان جدید به خدمت بگیرد، هم در پست‌های دفاع میانی و چپ و راست بازیکن جذب کند و هم یکی دو تا هافبک دفاعی و نفوذی.

 

مهاجم هم اگر مهدی طارمی تصمیم به رفتن بگیرد، دیگر نیاز پرسپولیس خواهد بود که البته سرمربی کروات از باشگاه خواسته اولویت را روی جذب بازیکن خارجی بگذارد.

 

از سوی دیگر گفته می شود برانكو برای دفاع میانی یک کروات و برای نوک خط حمله یک لهستانی را می‌خواهد. با این حساب او که به تادئو، اومانیا و گابریل اعتقادی ندارد، فهرست خارجی‌های تیمش را با سلیقه خودش پر خواهد کرد.

 

با توجه به نقایصی که در فصل گذشته وجود داشت و تیم از آن لطمات بسیاری دید به نظر می‌رسد جذب مدافع چپ و راست باید در اولویت باشد. برانکو مهره‌هایی نظیر مهدی جعفرپور و مبین میردورقی را نمی‌خواهد و با وجود حفظ بابک حاتمی، دنبال مدافع راست خواهد بود.

 

برای دفاع چپ خبر آزاد شدن مهرداد جماعتی از فولاد می‌تواند خبر خوبی برای پرسپولیس باشد و اگر سپاهان خیلی زود کاپیتان جوان فولاد را غر نزند، پرسپولیسی‌ها می‌توانند سراغ او بروند.

 

در پست مدافع راست نیز رامین رضاییان تنها گزینه‌ای است که نامش رسانه‌ای شده اما این مدافع ملی‌پوش چند مشتری بزرگ از جمله سپاهان دارد و حتی شنیده می‌شود با این باشگاه توافق کرده است.

 

در پست هافبک دفاعی اوضاع کمی مبهم است. علیرضا عزت کرامت گزینه‌ای که نامش چندین بار در هفته‌های گذشته مطرح شد علی‌رغم حرف و حدیث‌ها در تیم خودش نفت ماند تا همچنان بازوبند کاپیتانی تیمش را ببندد. کمال کامیابی‌نیا دیگر گزینه‌ای بود که اسمش حول و حوش پرسپولیس شنیده شد اما از او هم خبر جدیدی نیست.

 

در خط میانی اگر محمد نوری بماند، از آنجا که برانکو، صادقیان را نمی‌خواهد باز هم پرسپولیس یک هافبک بازیساز نیاز دارد و باید یک پلی‌میکر در پست ۱۰ جذب شود. اگر هم نوری برود که اوضاع بدتر خواهد شد و باید دو هافبک با این خصوصیات جذب کرد مگر اینکه برانکو روی احمد نوراللهی جوان در فاز حمله هم حساب کند و به او به عنوان یک هافبک تهاجمی هم نگاه کند.

 

گفتیم احمد نوراللهی و یادمان افتاد او ۶ بازی ابتدای فصل پرسپولیس را از دست خواهد داد و با توجه به سیستم بازی پرسپولیس، برانکو نیاز به دو هافبک تدافعی دیگر دارد که یکی‌شان کنار کفشگری بازی کند.

 

اما در خط حمله هم صحبت از جذب یک مهاجم لهستانی است و اگر مهدی طارمی هم حفظ شود شاید نیازی به جذب مهاجم نوک نباشد. در خط میانی هم پرسپولیس پر است از بال کناری و بنابراین نیازی به جذب بازیکن جدید در این پست‌ها احساس نمی‌شود؛‌البته به شرطی که عالیشاه بهترین مهره سرخ‌ها در این پست حفظ شود.

 

اما شاید مهم‌ترین گزینه پرسپولیس در فصل نقل و انتقالات گزینه دروازه‌بانی است. پرسپولیس یک دروازه‌بان شاخص می‌خواهد. حالا برخی می‌گویند پرسپولیس و برانکو برای سوشا یک رقیب خوب و درجه یک می‌خواهند و برخی دیگر معتقدند باشگاه سوشا را هم نمی‌خواهد و با رفتن احتمالی مسعود همامی، پرسپولیس دو دروازه‌بان جذب خواهد کرد.

 

اما سوال مهم این است که دروازه‌بان مد نظر پرسپولیس کیست؟ پرسپولیس دروازه‌بان بزرگی می‌خواهد که به اندازه سوشا فراز و فرود نداشته باشد و خیال برانکو را راحت کند. گفته می‌شد بیرانوند می‌تواند دروازه پرسپولیس را بیمه کند که او هم با نفت تمدید کرد.

 

از طرفی گفته می‌شود برانکو مهدی رحمتی را می‌خواهد و پایش را توی یک کفش کرده که شاگرد سابقش در تیم ملی را جذب کنند. داستان جذب مهدی رحمتی از حدود دو ماه پیش کلید خورد که قرار بود حسین هدایتی پول‌هایش را به سمت پرسپولیس روانه کند اما با کمرنگ شدن حضور عابربانک در رأس باشگاه، این داستان کمرنگ شد.

 

با این حال برانکو نام رحمتی را در صدر فهرست بازیکنان درخواستی‌اش گذاشته اما باشگاه گلر سابق تیم ملی را نمی‌خواهد. مسئولان باشگاه پرسپولیس معتقدند رحمتی دروازه‌بان فوق‌العاده گرانقیمتی است و البته شرط و شروط زیاد دارد.

 

رحمتی فصل قبل گرانقیمت‌ترین بازیکن لیگ برتر بود و پرسپولیس شاید نیمی از مبلغ قرارداد او با پیکان را هم نتواند بدهد. از سوی دیگر رحمتی از جمله بازیکنانی است که شرط و شروط زیادی دارند و در قراردادهای‌شان بندهای عجیبی گنجانده می‌شود.

 

این مسائل و البته استقلالی بودن رحمتی باعث شده باشگاه با برانکو مخالف باشد. البته این را هم باید در نظر گرفت که رحمتی خودش را یک استقلالی می‌داند و درصدد بازگشت به تیم محبوبش قرار گرفته و بعید است به پرسپولیس جواب مثبت دهد.

 

با این‌حال سوال اینجاست که پرسپولیس برای دروازه سراغ کدام گلر خواهد رفت یا اصلا کدام دروازه‌بان را پیدا می‌کند که بتواند دروازه این تیم را در لیگ پانزدهم بیمه کند؟

telegram 19dey.com
کاوه پرسپولیسی    1 تیر 1394 10:13
عباس‌زاده و صادقيان را هم حفظ كند. اين دو اگر از لحاظ روحي و رواني تقويت شوند، مي‌توانند به كمك پرسپوليس بيايند. نبايد به اين راحتي اين دو را از دست داد.
چرا کسی به فکر پیام و سید جلال و رضا حقیقی و عباسزاده نیست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ این بازیکنان پرسپولیسی هستن اونوقت باشگاه دنبال بازبکن جدیده تازه پیام وعباسزاده که بازیکن پرسپولیس هستن و بهمراه سید جلال سهمیه لیگ برتری حساب نمیشن جرا باید 6 تا سهمیه را با بازیکنان دیگه سوزوند؟بهتره این بزیکنان باشن بهمراه 6تا بازیکن خوب هم گرفت. در ضمن بنظرم ضرغام اسماعیل را هم واسه چپ جذب کنندو بفکر انصاری فرد ه باشند و گابریل را هم نگه دارند.به امید ساختن یک پرسپولیس قوی و کامل
  • 0

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 1
همه مطالب تاریخ: ٣١-٠٣-١٣٩۴, ١٨:۴۶

   

پر مبحث ترین ها