سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

انتقاد کریم باقری از وضعیت پرسپولیس

بروز شده : ١-٠۴-١٣٩۴, ٠٩:١۶    نسخه چاپی    
ببخشید، ما می‌خواهیم آبرویمان را وسط بگذاریم. این نمی‌‌شود که هر طور دوست دارند، تیم و بازیکن را اداره کنند.

بانک ورزش- به نظر می‌رسد با وجود ایجاد تغییرات در بدنه مدیریتی باشگاه، هنوز مشکلات خاصی پا بر جا مانده! این در حالی است که زمان به سرعت نور برای پرسپولیسی‌ها می‌گذرد. شروع تمرینات با حضور تنها 9 بازیکن نمی‌تواند امیدوار کننده باشد. هنوز تکلیف بازیکنان ورودی و خروجی معلوم و مشخص نشده و در این بین کریم باقری که حضورش در کادر فنی بسیار مغتنم است، برای ادامه کار حرف‌هایی دارد.

-تمرینات با کمتر از 10 بازیکن استارت خورده. به نظر می‌رسد هنوز حالتی از بلاتکلیفی در تیم و بازیکنان وجود دارد؟

چون هنوز خودم صحبتی با مدیریت جدید نداشته‌ام و در تمرینات حاضر نشده‌ام، در جریان نیستم که چه کسی مسئول جذب بازیکن است و چه کسی مسئولیتی ندارد. به همین خاطر نمی‌توانم در این خصوص پاسخ و توضیح روشن و شفافی برای شما داشته باشم.

-آیا امسال هم در کنار پرسپولیس خواهید بود؟

خب همان طور که گفتم، ابتدا باید با مدیریت باشگاه صحبت کنم.

-آقای برانکو روز شنبه در جمع خبرنگاران عنوان کرد که هنوز مشکلاتشان با باشگاه حل نشده و فقط قول داده‌اند که مشکلات را حل کنند؟

من که دقیق در جریان نیستم آقای برانکو با چه کسی و در چه زمینه‌ای صحبت کرده و چه کسی قرار است پول ایشان را بدهد. اما در ارتباط با خودم همانطور که گفتم، ابتدا باید با مدیریت باشگاه جلسه بگذارم. بعد از آن راحت‌تر می‌توانم با شما صحبت کنم.

-نگرانی که برای ادامه حضور کریم باقری در کنار پرسپولیس وجود ندارد؟

نگرانی که خیر؛ البته بستگی دارد به این که مدیریت باشگاه چه صحبت‌هایی بخواهد بکند و امید به خدا مشکلی به وجود نخواهد آمد.

-شائبه‌هایی در مورد هیات مدیره جدید وجود دارد که به پشتوانه مدیرعامل مخلوع سابق پرسپولیس انتخاب شده‌اند و نگرانی‌هایی هست که دوباره مشکلات فصل قبل تکرار شود؟

با این که دیگران چه نظری دارند، کاری ندارم. حالا هیات مدیره‌ای که انتخاب شده از دوستانمان هستند. آقایان کاشانی و زادمهر از بزرگان پرسپولیس هستند. حسین عبدی هم که کاپیتان من بوده. خوشبختانه چند چهره فوتبالی در این هیات مدیره حضور دارند. اما به شرطی حضورشان می‌تواند مثبت واقع شود که آنهایی که این عزیزان را انتخاب کرده‌اند، واقعا از توانایی‌هایشان استفاده کنند نه اینکه تنها با این عنوان که ما در هیات مدیره فوتبالیست قرار داده‌ایم، نباشد. امیدوارم از قابلیت‌های این عزیزان فوتبالی استفاده شود.

-اعضای هیات مدیره باید توانایی انجام امور مدیریتی را داشته باشند. حسین عبدی با مدرک بالایی که دارد بیشتر به کارهای فنی وارد است. یا آقایان زادمهر و کاشانی که عزیز همه پرسپولیسی‌ها هستند، این سالها با حضور در هیات مدیره کار خاصی انجام نداده‌اند؟

خب آن کسی که این بزرگان را انتخاب کرده که از طرف وزارت ورزش بوده‌اند، باید پاسخ شما را بدهند. چون این سوالی که مطرح کردید در حیطه کاری من نیست. تنها امیدواری من این است که از این دوستان استفاده خوبی بشود نه اینکه تنها اسمشان بالای سر هیات مدیره باشد.

-خب با حضور کریم باقری این خوشحالی به وجود آمد که یک نفر در این کادر فنی هست که می‌تواند با قدرت مدیریت خود، حاشیه‌ها را رفع و رجوع می‌کند. اما حالا باز نگرانی است که شاید شما به کار در پرسپولیس ادامه ندهید؟

من که گفتم تنها من نیستم که بیایم و مسائل را حل کنم. تیمی که می‌خواهد قهرمان بشود، با این وضعیت چه انتظاری دارید؟! تیمی که با 9 بازیکن استارت تمرینات فصل را بزند؛ سرمربی‌اش بگوید هنوز پولم را نگرفته‌ام؛ بازیکنان هنوز حق و حقوقشان را نگرفته‌‌اند؛ خب اینها همه‌اش مشکل است. پس چه زمانی این مشکلات قرار است حل شود؟! چه کسی می‌خواهد این مشکلات را حل کند؟! اصلا شما فکر کنید کریم باقری بلند شد رفت سر تمرین! اما باید ببینیم این مشکلات تا چه زمانی ادامه خواهند داشت؟!

-به نظر نمی‌رسد مشکلات حالا حالاها حل شوند؟

ببخشید، ما می‌خواهیم آبرویمان را وسط بگذاریم. این نمی‌‌شود که هر طور دوست دارند، تیم و بازیکن را اداره کنند. اگر قهرمانی و موفقیت پرسپولیس برایشان مهم است، باید بیشتر از اینها کار کرده باشند. باید تمام شرایط لازم را مهیا کنند تا تیم بتواند در آرامش کار کند. در غیر اینصورت با این وضعیت که پیش برویم مانند سالهای قبل باز همان آش و همان کاسه خواهد بود و هیچ اتفاقی نخواهد افتاد. اگر قرار است کار بکنیم این نمی‌شود که سرمان را بیندازیم پایین و برویم سر تمرین. اینطور نیست. ما همین‌جوری آبرویمان را از سر راه  نیاورده‌ایم که بیاییم وقت‌مان را بگذاریم و کار بکنیم. نه من، بلکه باقی نفرات هم همین‌طور. چیزی نباشد که فایده ندارد.

- فصل قبل هم زمان نقل و انتقالات دست علی دایی را در پوست گردو گذاشتند و حالا گویا این قصه در حال تکرار است. حالا مثل فصل قبل نگویند «کادر فنی تیم را بد بسته است»؟

من همین را می‌گویم که باید بتوانیم ابتدای کار صحبت‌های‌مان را بکنیم، بهتر است که فردا بخواهیم پشت سر هم حرف بزنیم. اول حرف‌های‌مان را با هم می‌زنیم. بعد هرچه پیش‌آمد، قضاوت بماند با مردم و هواداران.

- کریم باقری تنها ایرانی کادر فنی پرسپولیس است و شناخت کامل و جامعی نسبت به بازیکنان ایرانی دارد. اما به نظر می‌رسد اصلاً شما را در جریان فعالیت‌های نقل و انتقالات باشگاه قرار نداده‌اند؟

ببینید، پیش از بازی برگشت برابر الهلال قرار بود جلسه بگذاریم و در مورد بازیکنانی که شناخت دارم و مدنظر هستند با سرمربی تیم صلاح و مشورت کنیم. چند بازیکن هم در نظر داشتم اما متاسفانه این جلسه برگزار نشد. بعد از آن هم صحبت‌هایی که با مدیریت قبلی انجام شد. حالا باید با مدیریت جدید هم صحبت کنم، ببینم اصلاً تکلیف من چیست.

- در این میان فاکتور زمان چه می‌شود؟

این که دیگر تحت کنترل من نیست. این در اختیار آقایانی است که باشگاه را اداره می‌کنند. چون زمان زیادی از دست رفته است. چون از چند بازیکنی که من هم نظر مثبت در موردشان داشتم، شنیده‌ام یکی دو نفرشان با تیم‌های دیگری قرارداد بسته‌اند. خب همین است. هر سال باشگاه با تغییر مدیریت و بازیکن مواجه است. متاسفانه عدم ثبات مدیریت و بلاتکلیفی همیشه وجود دارد.

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١-٠۴-١٣٩۴, ٠٩:١۶

   

پر مبحث ترین ها