سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

استقلال، حالا حالاها تيم بشو نيست

بروز شده : ٨-٠۴-١٣٩۴, ١٢:۵٩    نسخه چاپی    
اگر براي جايگزيني قلعه‌نويي از هواداران نظرسنجي مي‌شد و مي‌گفتند نام 10 گزينه را بنويسيد، مظلومي در بين 10 گزينه پيشنهادي هواداران نبود


قلعه‌نويي دو فصل نتيجه نگرفت كه خودش بيشتر از بقيه مقصر بود اما وقتي قرار به تغيير است، بايد گزينه‌اي بيايد كه داراي تفكر جديد و به روز باشد تا تيم را تغيير دهد نه مربي‌اي كه از 2، 3 سال قبل تا الان تيم نداشته است.

به گزارش خبرگزاری فوتبال ایران پارس فوتبال دات کام ؛ امیدرضا روانخواه بازیکن اسبق استقلال که چند سالی وارد حرفه مربیگری شده، در گفت‌وگو با خبرورزشی به صحبت در خصوص آخرین شرایط استقلال پرداخت که در ادامه می‌خوانید.
كادرفني هم پس از كادر مديريتي استقلال مشخص شد. شرايط فعلي استقلال را چطور مي‌بيني؟
استقلال نياز به تغيير داشت و اين چيزي بود كه هواداران مي‌خواستند. استقلال در دو فصل گذشته نتيجه نگرفت اما به اعتقاد من انتخاب خوبي براي جايگزيني قلعه‌نويي انجام نشد. گاهي اوقات اتفاقاتي مي‌افتد كه آدم باور مي‌كند مي‌خواهند استقلال و پرسپوليس را نابود كنند.

بيشتر توضيح مي‌دهي؟
ببينيد، به نظر من انتخاب مظلومي برنامه‌ريزي شده بود. اگر براي جايگزيني قلعه‌نويي از هواداران نظرسنجي مي‌شد و مي‌گفتند نام 10 گزينه را بنويسيد، مظلومي در بين 10 گزينه پيشنهادي هواداران نبود. قلعه‌نويي دو فصل نتيجه نگرفت كه خودش بيشتر از بقيه مقصر بود اما وقتي قرار به تغيير است، بايد گزينه‌اي بيايد كه داراي تفكر جديد و به روز باشد تا تيم را تغيير دهد نه مربي‌اي كه از 2، 3 سال قبل تا الان تيم نداشته است. مربيان ايراني، آن هم در اين سن و سال، كساني نيستند كه اگر خانه نشستند، دنبال دانش و مطالعه بروند. مظلومي از استقلال رفت و خانه‌‌نشين شد اما بعد از 3 سال برگشت. درست مثل قلعه‌نويي كه رفت و برگشت. در مورد مربي خارجي هم مشخص بود با او قرارداد امضا نمي‌كنند.

چرا؟
وقتي با مربي خارجي مذاكره مي‌شود و مي‌گويند بيا ايران، يعني 80 درصد كار انجام شده و فقط توافق نهايي مانده است. چطور ممكن است با مربي خارجي تا اين حد كار جلو برود كه به ايران بيايد، بعد بگويند توافق نشده و برود؟ تا جايي كه من شنيدم، دستمزد او هم نسبت به ساير مربيان خارجي از جمله برانكو، خيلي كمتر بود اما او را آوردند و بردند، تا برسند به مظلومي.

 

با اين شرايط، آينده استقلال را چطور تصور مي‌كني؟
هواداران بايد صبور باشند زيرا استقلال حالا حالاها تيم بشو نيست. دليلش هم اين است كه ديگر بازيكنان درجه يك و ملي‌پوش ايران، استقلال و پرسپوليس را اولويت خود قرار نمي‌دهند. 4، 5 سال قبل شرايط اين‌گونه بود و بهترين‌هاي تيم ملي، اول به استقلال و پرسپوليس فكر مي‌كردند و اين دو باشگاه نيز دنبال جذب آنها بودند اما حالا نه. دليلش هم اين است كه استقلال و پرسپوليس نه پول دارند و نه نتيجه مي‌گيرند. نمي‌دانم چرا همواره فكر مي‌كنيم بايد يك كاري انجام دهيم. اگر قرار نيست تغيير مثبت و موفق انجام شود، با همان شرايط قبلي ادامه دهيم كه بهتر است. هواداران استقلال به اين دليل خواستار تغيير بودند كه يك تفكر و انرژي جديد در استقلال حاكم شود اما اگر قرار است گزينه ضعيف‌تر از كادر قبلي بيايد، اين تغيير چه فايده‌اي دارد.

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٨-٠۴-١٣٩۴, ١٢:۵٩

   

پر مبحث ترین ها