سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

فغانی میزان دستمزدش برای قضاوت بازی بارسلونا را فاش کرد

بروز شده : ۵-١٠-١٣٩۴, ١٢:۵٢    نسخه چاپی    
داور بین‌المللی فوتبال کشورمان معتقد است نگاه به داوری در ایران با تمام دنیا متفاوت است.

علیرضا فغانی در خصوص قضاوتش در دیدار فینال جام باشگاه‌های جهان بین تیم‌های بارسلونا و ریورپلاته گفت: «در بازی بارسلونا و ریورپلاته کارمان سخت بود. بازیکنان آمریکای ‌جنوبی در زمین بسیار سفت و سخت هستند و به همین دلیل باید سفت و محکم مقابل آنها قرار می‌گرفتیم. بازیکنان داخلی ما به این شکل نیستند اما نگاه داوری در کشور ما با کل دنیا فرق دارد. این نگاه‌ها و کارشناسی‌ها کار ما را سخت‌تر می‌کند.»

 

فغانی ادامه داد: «داور ترکیه‌ای در یکی از بازی‌های اروپایی پنالتی نگرفت اما پس از پایان بازی مربی تیمی که برای آنها پنالتی گرفته نشده بود، در کنفرانس خبری گفت به نظر من پنالتی بود اما داور پنالتی نگرفت. همین صحبت صورت گرفت و همه چیز تمام شد که این نگاه فوتبال دنیا به داوری است اما اگر در فوتبال ما اشتباهی صورت بگیرد که همیشه هم ما گفته‌ایم اشتباه وجود دارد، از نفر اول یک باشگاه تا مربیان و بازیکنان درباره داوری صحبت می‌کنند. مربیان تمام اشتباهات و شکست تیم‌شان را گردن داور می‌اندازند و اشتباه داور را پررنگ می‌کنند تا اشتباه خودشان دیده نشود.»

 

فغانی درباره میزان دستمزدش از قضاوت بازی بارسلونا و ریورپلاته که گفته شده 6 برابر قضاوت در یک سال لیگ‌ برتر می‌گیرد، گفت: «داوران برای قضاوت در لیگ‌برتر ایران سالانه 10 تا 12 میلیون تومان می‌گیرند اما فیفا برای قضاوت در این دیدار حدود 58 میلیون تومان به ما دستمزد می‌دهد. البته هنوز این مبلغ و حتی دستمزد بازی‌های جام‌جهانی‌ را نگرفته‌ایم.»

 

منبع ورزش سه

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۵-١٠-١٣٩۴, ١٢:۵٢

   

پر مبحث ترین ها