سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

برای‌برگزاری پیکارهای 2رده سنی

قم میزبان مسابقات لیگ کشتی فرنگی کشور شد

بروز شده : ٧-٠۴-١٣٩٠, ٢١:٢١    نسخه چاپی    
بر اساس اعلام برنامه از سوی فدراسیون کشتی کشورمان، لیگ منطقه‌ای کشتی آزاد و فرنگی نوجوانان و جوانان از روز سیزدهم تیر آغاز می‌شود و بر اساس آن مرحله رفت این رقابت‌ها در رشته فرنگی،  در شهرهای قم، خرم آباد و رشت برگزار می‌شود.
 شهر مقدس قم به عنوان میزبان دور رفت از نخستین دوره پیکارهای لیگ کشتی فرنگی رده های سنی نوجوانان و جوانان کشور معرفی شد.
 بعد از قرعه کشی تیم های شرکت کننده در نخستین دوره مسابقات لیگ کشتی منطقه ای قهرمانی کشور، فدراسیون کشتی برنامه برگزاری و میزبانان رقابت های دور رفت را نیز مشخص کرد و بر اساس آن هیئت کشتی و شهر مقدس قم به عنوان میزبان رقابت های رشته فرنگی برگزیده و معرفی شد تا کمتر از یک هفته دیگر میزبان این مسابقات باشد.

مسابقات نخستین دوره لیگ های کشتی فرنگی و آزاد منطقه ای کشور در دو رده سنی نوجوانان و جوانان برگزار می‌شود و هر یک از تیم‌ها در هر دو رشته در گروه‌های مختلف قرار گرفته‌اند اما قم میزبان پیکارهای گروه نخست هر دو رده سنی نوجوانان و جوانان رشته فرنگی خواهد بود.

بر اساس اعلام برنامه از سوی فدراسیون کشتی کشورمان، لیگ منطقه‌ای کشتی آزاد و فرنگی نوجوانان و جوانان از روز سیزدهم تیر آغاز می‌شود و بر اساس آن مرحله رفت این رقابت‌ها در رشته فرنگی،  در شهرهای قم، خرم آباد و رشت برگزار می‌شود.

در حالی که تیم های حاضر در رقابت های رده های سنی نوجوانان و جوانان رشته فرنگی در سه گروه چهار و پنج تیمی به صورت مجزا دسته بندی شده اند، در رقابت‌های رده سنی نوجوانان 14 تیم و در مسابقات رده سنی جوانان 15 تیم در گروه‌های سه گانه حضور دارند.

همچنین رقابت‌های رشته کشتی آزاد نیز روز چهارشنبه پانزدهم تیرماه برگزار می‌شود که شهرهای یزد، شیراز، خرم آباد، زنجان و گرگان میزبان این مسابقات هستند، ضمن اینکه در مسابقات رده سنی نوجوانان 22 تیم و در پیکارهای رده سنی جوانان نیز 21 تیم در گروه‌های پنج گانه به مصاف یکدیگر می‌روند و البته این مسابقات با یک کیلو ارفاق وزن برگزار می‌شود.

بنا بر اعلام کمیته لیگ فدراسیون کشتی کشورمان، دور برگشت این رقابت‌ها حدود دو هفته بعد و در همین شهرها برگزار خواهد شد و در نهایت دو تیم برتر از هر گروه به همراه دو تیم اول رقابت‌های قهرمانی کشور در سال گذشته، مرحله نهایی این مسابقات را به‌ شکل متمرکز در یکی از شهرهای کشتی ‌خیز کشور برگزار می کنند که البته مسابقات مرحله نیمه نهایی لیگ پس از برگزاری رقابت‌های نوجوانان جهان در نیمه دوم شهریورماه به انجام خواهد رسید.

در حالی که در لیگ منطقه‌ای کشتی آزاد و فرنگی رده‌ های سنی نوجوانان و جوانان 77 تیم حضور دارند، به منظور برگزاری قوی و منسجم نخستین دوره مسابقات لیگ کشتی منطقه ای کشور در هر دو رشته آزاد و فرنگی، جلسه هماهنگی این مسابقات با حضور نمایندگان کمیته لیگ و اعضای هیئت ژوری ناظر بر امر قضاوت در خانه کشتی برگزار شد.

در این دوره از رقابت ها دو تیم کشتی فرنگی نوجوانان و جوانان نیز به نمایندگی از هیئت کشتی استان قم برابر حریفان به میدان خواهند رفت.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٧-٠۴-١٣٩٠, ٢١:٢١

   

پر مبحث ترین ها