سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

پیش به سوی المپیک با والیبال/چه می کنه ایران لوزانو!؛برتری قاطع در ست دوم!

بروز شده : ٨-٠٣-١٣٩۵, ٠۶:٣٣    نسخه چاپی    
بازی حساس ایران و استرالیا برای رسیدن به المپیک با برتری ایران در ست اول آغاز شد.
19دی انلاین -

آغاز انتخابی المپیک برای والیبال/ست اول برای یاران معروف

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛تحقق رویای 52 ساله ، این شعاری است که محمرضا داورزنی و گروه فدراسیون والیبال برای تیم اعزامی شان به بازی های انتخابی المپیک در ژاپن برگزیده اند. تیمی که این بار با لوزانو و سیچلو راهی مسابقات توکیو شده است. تیم ملی با بازیکنان سرشناس همیشگی اش به مصاف استرالیا رفت. بازی پایاپای در ست اول که تا امتیاز 16 تقریبا پایاپای پیش می رفت ، در هر دو تایم استراحت اولیه با برتری ایران تمام شد و سرویس ها در دست ایران بود.

غلامی ، معروف ، سید موسوی ، عبادی پور ، میرزاجانپور و بقیه اعضای همیشگی تیم در این ست در زمین حاضر بودند. 

بعد از امتیاز 16 ، ایران توانست امتیازهای 17 و 18 را بگیرد و کمی به پیروزی این ست امیدوار باشد. ایران امیاز 19 را هم بلافاصله کسب کرد. امتیاز بیستم هم در این ست به ایران رسید و تازه استرالیایی ها با سرویسی که عبادی پور از دست داد ، به امتیاز 16 رسیدند. ولی عادل غلامی خیلی سریع امتیاز 21 را هم برای ایران گرفت. میرزاجانپور هم خیلی سریع امتیاز 22 را هم گرفت و ست اول را تقریبا دیگر به ایران داد. امتیازهای 23 و 24 را هم موسوی برای ایران گرفت و استرالیا تنها 18 امتیاز داشت. آنها اگرچه امتیاز 19 را گرفتند اما ناختن این ست برای ان از معجزه هم محال تر بود. آنها خودان سرویس شان را از دست دادند و ست اول به ایران رسید.

ست دوم

با شروع ست دوم ، همچنان ایران تیم برتر بود. در نبود شهرام محمودی ، غفور سرعتی زن تیم ملی بود. در این سمت هم نقش قائمی را عبادی پور بر عهده داشت و میرزاجانپور هم سر جایش بازی می کرد. عادل و سید هم سر جایشان بازی می کردند. ایران در این ست همچنان تیم برتر زمین بود. معروف کلیدی ترین یار تیم بود و البته در برابر استرالیا از همان ست اول سعی کرده بود توپ را از تور دور کند و از قدرتی زن ها استفاده کند. اینگونه بود که او و همبازی های در ست دوم هم از حریف پیش بودند و امتیازها را یک به یک افزایش می دادند. در این ست ایران 10 بر 8 از استرالیا پیش بود . در ادامه عادل غلامی دو امتیاز متوالی گرفت اما سرویس از دست داد. استرالیایی ها امتیاز بعدی شان را هم با اشتباه معروف گرفتند اما دفاع موسوی باز برتری را برای ایران نگه داشت و بعد هم روبرتز دفاع شد تا ایران به امتیاز 14 برسد. موسوی با یک دفاع دیگر از موسوی به امتیاز 15 هم رسید. خیلی زود ایران امتیاز 16 را هم گرفت و استرالیا 10 بود. لوزانو که او را استاد بیدار کردن شیرهای خفته می نامید گزارشگر بازی ، توانسته بود تیمی سرحال بسازد تیمی که خیلی سریع امتیاز 17 را هم بگیرد سانتینی سرمربی استرالیا با وقت استراحت گرفتن هم نمی توانست شرایط را عوض کند و گیر کرده بود. ایران امتیاز 18 را هم با موسوی گرفت. 

4141

 

 

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٨-٠٣-١٣٩۵, ٠۶:٣٣

   

پر مبحث ترین ها