سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

گزارش لحظه به لحظه از والیبال ایران و فرانسه/شکست در ستاول

تیم ملی والیبال ایران در سومین بازی خودش در انتخابی المپیک به مصاف فرانسه رفت.
19دی انلاین -

گزارش لحظه به لحظه از والیبال ایران و فرانسه

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛بازی سوم و حساس والیبالی ها در انتخابی المپیک.12 سال پیش بود که فرانسوی ها تیم ایران را در مسابقات انتخابی المپیک شکست دادند و مانع از حضور ملی پوشان ما در المپیک شدند.حالا و پس از  سال 2004 دو تیم دوباره در این مرحله به مصاف هم خواهند رفت،با این تفاوت که ایران تیم 12 سال پیش نیست و حالا یکی از قدرت های والیبال جهان به حساب می آید.

ست اول

رائول لوزانو  ست اول را با ترکیب سعید معروف، سید محمد موسوی، عادل غلامی، شهرام محمودی، فرهاد قائمی، مجتبی میرزاجانپور و فرهاد ظریف آغاز کرد.با قدرت هر چه تمام.

فرانسوی ها شروع کننده ست اول بودند و اولین امتیاز را ایرانی ها گرفتند.شروع خوب بود چون شاگردان لوزانو خیلی زود به امتیاز سوم رسیدند اما فرانسوی ها با تجربه تر از این بودند که اجازه بدهند اختلاف امتیاز زیاد شود.آنها خیلی زود نتیجه را جبران کردند و در امتیاز 4 با ایران برابر شدند.

هم چیز برابر بود.یک امتیاز ایران می گرفت و یک امتیاز فرانسه.وقتی به امتیاز 6 رسیدیم سعید معروف سرویس اش را با بی دقتی به بیرون زد تا دوباره امتیاز ها برابر شود.

فرانسوی ها که این بار با لباس هایی قرمز رنگ به مصاف ایران آمده بودند اصلا دوست نداشتند به راحتی امتیاز از دست بدهند.وقتی ایران امتیاز هشتم را گرفت زمان استراحت اول فرا رسید.لوزانو نکات لازم را به شاگردانش گوشزد کرد تا آنها اشتباهات زیادی را انجام ندهند.پس از بازگشت به زمین عادل غلامی زننده سرویس بود.در یک رفت و برگشت فرانسوی ها توپ را به بیرون زدند تا امتیاز نهم به ایران برسد.در سرویس بعدی توپ برای دو بار بین بازیکنان رد و بدل شد اما در نهایت این فرانسوی ها بودند که امتیاز هشتم را گرفتند.امتیاز نهم هم به آنها رسید تا دوباره همه چیز برابر شود.

شاگردان لوزانو می دانستند که اهمیت این بازی برای شان چقدر است.آنها هر بار که عقب می افتادند تمام تلاش خودشان را می کردند تا امتیاز عقب افتاده راجبران کنند.وقتی فرانسوی ها امتیاز 11 و 12 را گرفتند لوزانو درخواست استراحت کرد.پس از بازگشت به زمین سرویس فرانسوی ها به تور برخورد کرد تا امتیاز 11 به ایران برسد.

پس ا ز کسب این امتیاز فرانسوی ها 4 امتیاز پشت سر هم گرفتند اما درامتیاز چهاردهم لوزانو درخواست بازبینی صحنه را داد.صحنه ای که مشخص شد خطا بوده و یک امتیاز را به ایران برگرداندند.

پس از آن محمد موسوی پشت سرویس ایستاد اما ضربه او به بیرون رفت.لوزانو به درخواست موسوی دوباره درخواست ویدئو چک داد اما این بار اختلاف خیلی نا چیز بود و امتیاز به فرانسوی ها رسید.وقتی آنها امتیاز 16 را گرفتند زمان استراحت فنی دوم بود.

با بازگشت به زمین میلاد عبادی پور امتیاز 13 را برای ایران گرفت اما خیلی زود فرانسوی ها جبران کردند و امتیاز 17 را گرفتند.بازی کمی از دست ملی پوشان ایران خارج شده بود.

 

 

 

251 41

 

 

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١١-٠٣-١٣٩۵, ١١:٣٩

   

پر مبحث ترین ها