سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

متن و حاشیه مراسم تحلیف ریاست‌جمهوری /

حسن روحانی سوگند یاد کرد

جلسه علنی امروز (شنبه) مجلس شورای اسلامی به ریاست علی لاریجانی برای برگزاری مراسم تحلیف حسن روحانی دوازدهمین رییس‌جمهور جمهوری اسلامی ایران آغاز شد.

 


 
 
فرارو- مراسم تحلیف حسن روحانی با نواختن سرود جمهوری اسلامی ایران و اعلام رئیس‌ مجلس شورای اسلامی در صحن علنی آغاز شد.

جلسه علنی امروز (شنبه) مجلس شورای اسلامی به ریاست علی لاریجانی برای برگزاری مراسم تحلیف حسن روحانی دوازدهمین رییس‌جمهور جمهوری اسلامی ایران آغاز شد.

در مراسم تحلیف حسن روحانی، علاوه بر روسای قوای مقننه و قضائیه، مسئولان ارشد کشور،‌ سران، مقامات و هیات‌هایی از چندین کشور خارجی حضور دارند.

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی و آیت‌الله صادق آملی لاریجانی رئیس قوه قضاییه در این مراسم سخنرانی خواهند کرد و پس از آن حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسن روحانی در حضور رییس قوه قضائیه برای پاسداری از اسلام و قانون اساسی سوگند یاد خواهد کرد.
 
واکنش ها به مراسم تحلیف در فضای مجازی
۱۷:۳۷
از همان لحظه آغاز مراسم تحلیف حسن روحانی کاربران شبکه های اجتماعی به صورت فعال به اظهار نظر درباره اتفاقات مراسم تحلیف پرداخته اند.
 
گزیده از این واکنش ها را در ادامه میخ وانید:  
 
  •     وا مصیبت از امشب تا یک هفته هم باید بازتاب مراسم تحلیف رو در رسانه های جهان ببینیم.
  •       غیبت فرمانده کل سپاه، رئیسی و قالیباف در تحلیف روحانی قابل تأمل است؛ همچنان‌که عدم حضور مولوی عبدالحمید و عدم دعوت از احمدی‌نژاد. (جزئیات بیشتر را اینجا بخوانید)
حسن روحانی سوگند یاد کرد
۱۷:۳۳
حسن روحانی سوگند یاد کرد 
 
حجت‌الاسلام‌ والمسلمین حسن روحانی دوازهمین رئیس جمهوری منتخب کشورمان عصر امروز (شنبه- ۱۴ مرداد ۱۳۹۶) طی مراسمی رسمی در حضور رئیس‏ قوه‏ قضائیه‏ در راستای اجرای اصل ۱۲۱ قانون اساسی سوگند یاد و سوگندنامه‏ را امضا کرد.

متن سوگندنامه رئیس جمهوری به شرح زیر است:

«بسم‏‌الله‏ الرحمن‏ الرحیم‏

من‏ به‏ عنوان‏ رئیس‏‌جمهور در پیشگاه‏ قرآن‏ کریم‏ و در برابر ملت‏ ایران‏ به‏ خداوند قادر متعال‏ سوگند یاد می‏‌کنم‏ که‏ پاسدار مذهب‏ رسمی‏ و نظام‏ جمهوری‏ اسلامی‏ و قانون‏ اساسی‏ کشور باشم‏ و همه‏ استعداد و صلاحیت‏ خویش‏ را در راه‏ ایفای‏ مسئولیت‌هایی‏ که‏ برعهده‏ گرفته‏‌ام‏ به‏ کار گیرم‏ و خود را وقف‏ خدمت‏ به‏ مردم‏ و اعتلای‏ کشور، ترویج‏ دین‏ و اخلاق‏، پشتیبانی‏ از حق‏ و گسترش‏ عدالت‏ سازم‏ و از هرگونه‏ خودکامگی‏ بپرهیزم‏ و از آزادی‏ و حرمت‏ اشخاص‏ و حقوقی‏ که‏ قانون‏ اساسی‏ برای‏ ملت‏ شناخته‏ است‏، حمایت‏ کنم‏. در حراست‏ از مرزها و استقلال‏ سیاسی‏ و اقتصادی‏ و فرهنگی‏ کشور از هیچ‏ اقدامی‏ دریغ نورزم‏ و با استعانت‏ از خداوند و پیروی‏ از پیامبر اسلام‏ و ائمه‏ اطهار علیهم‏ السلام‏ قدرتی‏ را که‏ ملت‏ به‏ عنوان‏ امانتی‏ مقدس‏ به‏ من‏ سپرده‏ است‏ همچون‏ امینی‏ پارسا و فداکار نگاهدار باشم‏ و آن‏ را به‏ منتخب‏ ملت‏ پس‏ از خود بسپارم‏.»

امیدوارم دولت جدید موفق باشد
۱۷:۳۱
لاریجانی گفت: امید است با رویکرد موشکافانه و دقیق و آگاهی درست از مسائل کشور دولت جدید در توسعه همه جانبه کشور در عرصه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی و فرهنگی موفق باشد.
 
رئیس مجلس شورای اسلامی در آیین تحلیف دوازدهمین ریاست جمهوری اسلامی ایران طی سخنانی ضمن خیرمقدم به روسای جمهور و سران کشورهای مختلف خارجی و همچنین مسئولین نهادهای بین‌المللی من الجمله اتحادیه اروپا، اکو، اجلاس بین المجالس و شورای همکاری کشورهای اسلامی گفت: ملت ایران علی رغم همه دشمنی قدرت های بزرگ در مسیر استقلال از مشروطه تاکنون از پای نایستاده و با برپایی انقلاب اسلامی و اهداف استقلال طلبانه خود نائل آمدیم. (جزئیات بیشتر را اینجا بخوانید)
مراسم تحلیف آغاز شد
۱۷:۰۱
تهران آماده مراسم تحلیف روحانی می‌شود

حسن روحانی دقایقی پیش برای شرکت در مراسم تحلیف خود وارد پارلمان شد. رئیس‌جمهور به همراه محمد نهاوندیان در بدو ورود به مجلس مورد استقبال علی لاریجانی قرار گرفت.

۱۶:۴۹
آیت الله صادق آملی لاریجانی دقایقی پیش با استقبال غلامرضا کاتب عضو هیئت رئیسه مجلس وارد صحن پارلمان شد.
بازار داغ عکس یادگاری در مجلس
۱۶:۴۸
تهران آماده مراسم تحلیف روحانی می‌شود 
 
درحالیکه کمتر از نیم ساعت تا آغاز مراسم تحلیف حسن روحانی باقی مانده است، مهمانان حاضر در صحن پارلمان با یکدیگر عکس یادگاری می‌گیرند.
 
مهمانان داخلی و خارجی و نمایندگان حاضر شده در صحن پارلمان از فرصت باقیمانده تا زمان شروع مراسم تحلیف استفاده کرده و مشغول گرفتن عکس یادگاری با یکدیگر هستند.
 
آنچه بیش از همه به چشم می خورد تمایل اکثر مهمانان خارجی برای گرفتن عکس یادگاری با ظریف وزیر امورخارجه است به طوری که حتی رئیس مجلس کره جنوبی با ظریف سلفی گرفت.
 
نمایندگان که بعد از دو هفته تعطیلات امروز در مجلس حاضر شدند نیز مشغول گپ و گفت با یکدیگر هستند.
 
اعضای هیئت رئیسه نیز در جایگاه خود مستقر شدند تا مراسم تحلیف را آغاز کنند.(ایسنا)
۱۶:۴۴
موگرینی دقایقی پیش وارد صحن پارلمان شد تا درمراسم تحلیف دوازدهمین رئیس‌جمهور جمهوری اسلامی ایران شرکت کند. همچنین عمار حکیم رئیس مجلس اعلای عراق نیز وارد پارلمان شد.
۱۶:۳۹

تهران آماده مراسم تحلیف روحانی می‌شود 

حجت‌الاسلام محمدی‌گلپایگانی رئیس دفتر مقام معظم رهبری دقایقی قبل برای حضور در مراسم تحلیف حسن روحانی رئیس‌جمهور با استقبال علی لاریجانی رئیس مجلس وارد مجلس شورای اسلامی شد.

همچنین عطاءالله صالحی فرمانده ارتش جمهوری اسلامی ایران نیز در مراسم تحلیف روحانی در مجلس حضور یافت.

۱۶:۳۸

آیت‌الله احمد جنتی دبیر شورای نگهبان و رئیس مجلس خبرگان رهبری به منظور شرکت در مراسم تحلیف حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور دقایقی قبل وارد مجلس شورای اسلامی شد و مورد استقبال علی لاریجانی قرار گرفت.

همچنین عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان آیت الله جنتی را همراهی می کرد.

۱۶:۳۶
اسحاق جهانگیری و تعدادی از وزرای دولت یازدهم از جمله محمد جواد ظریف هم‌اکنون در مراسم تحلیف حضور یافتند.
 
تهران آماده مراسم تحلیف روحانی می‌شود 
 
تهران آماده مراسم تحلیف روحانی می‌شود 
۱۶:۳۶
اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان و رابرت موگابه رئیس جمهور زیمباوه جزو اولین رؤسای جمهوری هستند که وارد محل برگزاری مراسم تحلیف شدند.
۱۶:۳۵
 تهران آماده مراسم تحلیف روحانی می‌شود
 
سرلشکر باقری رئیس ستادکل نیروهای مسلح، سرلشکر صالحی فرمانده کل ارتش و سردار اشتری فرمانده ناجا برای شرکت در مراسم تحلیف روحانی، وارد صحن مجلس شدند.
توییت محمود صادقی درباره یک همزمانی
۱۵:۵۰
تهران آماده مراسم تحلیف روحانی می‌شود 
 
تقارن مراسم تحلیف دوازهم با سالروز امضای فرمان مشروطیت تداعی کننده خواست دیرینه مردم در مشارکت در قدرت و مشروط کردن قدرت به قانون است.
روزهای پرترافیک در مهرآباد
۱۵:۳۹
تهران آماده مراسم تحلیف روحانی می‌شود 
 
روزهای پر ترافیک مهرآباد و پارکینگ هواپیماهای میهمانان مراسم تحلیف ریاست جمهوری
در دیدار روحانی و موگرینی چه گذشت؟
۱۵:۱۴
حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان روز شنبه در دیدار «فدریکا موگرینی» با خوش‌آمدگویی به وی برای حضور در مراسم تحلیف دوازدهمین دوره ریاست جمهوری، گفت: ایران و اتحادیه اروپا طی چهار سال گذشته گام‌های مثبت و مهمی را در راستای توسعه روابط و همکاری ها برداشته اند که این مناسبات در شرایطی که نقاط مختلف جهان بویژه منطقه خاورمیانه با نگرانی‌ها، تنش‌ها و مشکلات فراوان و پیچیده‌ای مواجه است، بسیار حائز اهمیت خواهد بود.
 
آماده سازی صحن مجلس
۱۵:۰۸
صحن علنی مجلس برای برگزاری مراسم تحلیف سوگند دوازدهمین رئیس جمهور آماده شد.
 
تهران آماده مراسم تحلیف روحانی می‌شود 
غیبت نهاوندیان و حضور واعظی در ملاقات های خارجی امروز روحانی
۱۴:۴۹
تهران آماده مراسم تحلیف روحانی می‌شود 
 
محمد نهاوندیان رئیس دفتر حسن روحانی رئیس جمهور ایران در دیدارهای خارجی امروز آقای روحانی غایب بوده و به جای او محمود واعظی وزیر فعلی ارتباطات حضور داشته است.
 
پیش از این واعظی گفته بود که در دولت بعدی وزیر ارتباطات نخواهد بود. در گزارش های غیر رسمی از او به عنوان رئیس دفتر رئیس جمهور و از آقای نهاوندیان با عنوان وزیر پیشنهادی اقتصاد نام برده می شود.
وضعیت تهران سفید است
۱۳:۱۰
معاون امنیتی استانداری تهران گفت: پیش بینی‌های اطلاعاتی در مراسم تحلیف دال بر وضعیت سفید است.
 
محسن همدانی معاون امنیتی و انتظامی استانداری تهران درباره تدابیر امنیتی در برگزاری مراسم تحلیف اظهار داشت: برقراری امنیت مراسم تحلیف در اختیار سپاه و قرارگاه ثارالله است.
 
وی افزود: باید برای برگزاری مراسم تحلیف رئیس جمهور که دارای اهمیت بسیاری است، تدابیر امنیتی را به دقت اعمال می‌کردیم بنابراین این موضوع از هفته‌های گذشته مورد توجه قرار گرفت و تدابیر امنیتی لازم هم اتخاذ شد.
دستانم را به سوی همه کسانی که به عظمت ایران می اندیشند درزا می کنم
۱۳:۰۴
تهران آماده مراسم تحلیف روحانی می‌شود 
 
اینستاگرام روحانی ساعاتی مانده به مراسم تحلیف با انتشار تصویری با رهبر معظم انقلاب نوشت: "دستانم را به سوی همه کسانی که به عظمت ایران می‌اندیشند، دراز می‌کنم".
کابینه سه شنبه معرفی خواهد شد
۱۲:۵۹
احمد امیرآبادی عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی: پیش‌بینی بنده این است که آقای روحانی لیست کابینه پیشنهادی دولت دوازدهم را امروز و همزمان با مراسم تحلیف به مجلس تقدیم نکند و احتمالا روحانی کابینه دوازدهم را سه‌شنبه این هفته به مجلس تقدیم می‌کند.
فهرست وزرا امروز به مجلس ارائه نمی شود
۱۲:۴۸
حسینعلی امیری معاون پارلمانی حسن روحانی رئیس جمهور ایران به خبرگزای فارس گفته است که آقای روحانی فهرست وزرای پیشنهادی اش را امروز تحویل مجلس نمی دهد.
نمایندگان کدام کشورها برای تحلیف رسیده اند
۱۲:۴۶
مراسم تحلیف حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی رییس‌جمهور دوازدهمین دوره ریاست جمهوری ایران، بعد از ظهر امروز ساعت 17 با حضور نمایندگانی از 92 کشور جهان در مجلس شورای اسلامی برگزار خواهد شد.
 
ورود مهمانان شرکت کننده در مراسم تحلیف دوازدهمین رییس‌جمهور ایران از بامداد روز 12 مرداد از فرودگاه‌های مهرآباد و امام خمینی(ره) آغاز شده و هنوز ادامه دارد.
 
تاکنون؛ محمداشرف غنی رئیس‌جمهور افغانستان، فواد معصوم رئیس‌جمهور عراق،  انور محمد رئیس‌جمهور سورینام، رابرت موگابه رییس جمهور زیمبابوه ، و ... به تهران رسیده‌اند.
از ترددهای غیرضروری پرهیز کنید
۱۲:۴۵
جانشین رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ از ممنوعیت تردد وسایل نقلیه سنگین و نیمه‌سنگین طی امروز (شنبه) به دلیل برگزاری مراسم تحلیف رئیس‌جمهور خبر داد.
 
 سرهنگ حسن عابدی در گفت‌وگو با ایسنا در این باره گفت: با توجه به حضور مقامات خارجی و داخلی در مراسم تحلیف ریاست جمهوری تدابیر ترافیکی در این روز در اطراف ساختمان مجلس شورای اسلامی و تردد هیأت‌های خارجی پیش‌بینی شده است.
موگرینی با روحانی دیدار و گفتگو کرد
۱۲:۴۲
حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی دقایقی پیش با موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا دیدار و گفت و گو کرد.
 
جزئیات مراسم تحلیف روحانی 
 
دیدار و گفتگوی ظریف و موگرینی
۱۲:۴۱
جزئیات مراسم تحلیف روحانی 
 
دیدار و گفتگوی فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و هیات همراه با وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران صبح شنبه در وزارت خارجه برگزار شد.
چه کسانی تاکنون به تهران آمدند؟
۱۲:۳۸
تاکنون هفت رییس جمهور شامل روسای جمهوری کره شمالی، عراق، افغانستان، زیمبابوه، ارمنستان، مولداوی و لستو، ۱۸ رئیس مجلس از بلاروس، کره جنوبی، مالزی، سریلانکا، لبنان، اسپانیا، ماداگاسکار، مالی،‌قبرس، تانزانیا، زنگبار، پاکستان، صربستان، آذربایجان، کامرون، ازبکستان و پالاسور، ۱۲ معاون رییس جمهور، نخست وزیر یا معاون نخست وزیر از غنا، ترکمنستان، کوبا، سوریه، عمان، روسیه، اوکراین، گرجستان و چین وارد کشور شده‌اند.

همچنین ۱۰ نایب رئیس مجلس، ۱۱ وزیر امور خارجه، ۳۹ وزیر یا فرستاده ویژه روسای جمهوری کشورهای مختلف، ۱۱ معاون وزیر امور خارجه، ۵ گروه دوستی پارلمانی، ۲ رئیس کمیسیون امنیت ملی، ۹ رئیس سازمان بین‌المللی، دبیرکل سازمان مجالس آسیایی و روسای سابق اوکراین و کومور و فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا برای حضور در مراسم تحلیف وارد کشور شدند.
پوشش مراسم با سیصد و سی و هشت خبرنگار
۱۲:۳۸
این مراسم توسط ۳۳۸ خبرنگار داخلی و خارجی شامل ۲۱۵ خبرنگار داخلی و ۱۲۳ خبرنگار خارجی پوشش داده می‌شود. مراسمی که به صورت زنده از  شبکه‌های یک و خبر و همچنین رادیوهای فرهنگ، تهران و ایران پخش خواهد شد. این مراسم از ساعت ۱۷ تا ساعت ۱۹:۳۰ برگزار می‌شود که بعد از آن روسای هیأت‌های در ضیافت شام رییس جمهور شرکت می‌کنند.
 
telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۴-٠۵-١٣٩۶, ١٨:٣۶

   

پر مبحث ترین ها