سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

ای حرمت ملجا درماندگان ... دورمران از درو راهم بده

اگرچه عصر عصر سرگردانی است و اگر زخم‌ها هر روز عمیق‌تر می‌شود و چشم‌ها هر لحظه نگران‌تر اما نام و ولایتتان فخری است برای دل‌های شکسته.....
امروز در سالروز شهادت امام الرئوف(ع)، سراسر ایران و تمام دلهای عاشقان نقطه اشتراکی دارد که نامش بارگاه رضوی است.
یک چنین روزی را در کاخ مامون، تنها و در غربت گذراندی. در چنین روزی بود که پایه‌های کاخ از ناله‌هایت به لرزده درآمد و در و دیوارش از خجالت و شرمساری مهمان نوازی میزبانت سرافکنده بود.
لحظه لحظه امروز را در تب و تاب ملاقات مادرت زهرا(س)، پدرت علی(ع) و جدت رسول الله(ص) گذراندی و دلتنگی دوری خواهرت نیز همچنان حس می‌شد.
و چقدر مامون کوته فکرانه گمان می‌کرد اگر جام را زهرآگین کند توانسته نام مبارکت را از تاریخ پاک کند، حقیقتا اگر اینگونه بود پس این صحن و سرا و دسته دسته عاشقان چگونه شکل گرفته است؟
نام مبارکت نه با ضرب سکه و تبلیغات حکومتی مامون که با سخنان ماندگار و علم بی‌کرانت و محبت جاودانت ماندگار شد....
اگرچه در چنین روزی در ناامن‌ترین نقطه زمین، کاخ مامون حضور داشتی اما به برکت وسعت وجودت امروز حرمت امن‌ترین و با صفا‌ترین مکانی است که هر عاشقی و دردکشیده‌ای می‌تواند تصور کند...
ای امام رئوف! ‌ای بزگوار و‌ ای غریب الغربا! حرم امنت، پنجره فولادت، ایوان طلایت، گوشه گوشه رواق‌هایت، همه و همه بستری است که درد و دل‌های عالمیان را شنیده‌اند..
چه چشم‌ها که نتوانسته‌اند کبوترانت را از نزدیک ببینند و حسرت یک لحظه نگاه و سلام به گنبدت را دارند و چه قلب‌های خسته‌ای که جز توکل به تو امیدی ندارند.... تو می‌دانی و از قلب همه عاشقانت می‌خوانی.
ای حرمت ملجا درماندگان ... دورمران از درو راهم بده

ای امام مهربانی‌ها! در زمانه‌ای که مهربانی و محبت فروختی است، در زمانه‌ای که دل شکستن و تظلم عادی است، در شرایطی که زمین و آسمان نگران انسانیت‌اند! هنوز دردمندان درد دارند و هنوز مظلومان سخت جان می‌دهند و هنوز خون‌ها ریخته می‌شود و هنوز دست‌ها رو به آسمان بلند است..... و در این شرایط یاد شما درمانی است برای قلب‌های خسته....
اگرچه عصر عصر سرگردانی است و اگر زخم‌ها هر روز عمیق‌تر می‌شود و چشم‌ها هر لحظه نگران‌تر اما نام و ولایتتان فخری است برای دل‌های شکسته.....

در زمانه ما نیز مامون‌هایی هستند که خباثت را از او به ارث برده‌اند

ای امام رئوف! برچسب زنی‌ها در زمانه ما نیز وجود دارد و دورویی‌ها همچنان پابرجاست، در زمانه ما نیز مامون‌هایی هستند که خباثت را از او به ارث برده‌اند و با چرب زبانی و نیرنگ بازی خوبان را بد جلوه می‌دهند.... در زمانه ما نیز تملق گویی مسیر حرکت شده و اطاعت از ظالمان مایه سربلندی.....
اما در این زمانه نیز وجودت بر‌تر از مامونیان است و گواهش هوایی شدن دل‌ها با شنیدن هزار باره یا غریب الغربا! گواهش کبوتران بارگاهت و دل‌های پرکشیده به ایوانت! گواهش موج دریای خروشان عاشقان در جوار ضریحت!
ای حرمت ملجا درماندگان ... دورمران از درو راهم بده

امروز برف و بوران زمانه و راه و جاده مانع از حرکت عشاقت نشده! امروز مشهدت کعبه شیعیان است و امروز مرقد مطهرت پناه دل غمدیده و امیدوار خلوت نشینان!
هزاران بمب و هزاران توطئه و هزاران جام زهر و هزاران دسیسه نخواهند توانست ولایت علی بن موسی الرضا را از اذهان ما ببرند و ترس را جایگزین علاقه به مولایمان کنند....
پس ای امام پاک سرشت و بلند نظر! این دست‌های خالی را نیز به حرم امنت راه بده و سفره برکتت را در میان این در راه ماندگان بگستر! پس از قرن‌ها هنوز شمایید که واسطه فیض رحمت هستید و دل توابین به وساطت شما خوش است!
السلام علیک یا غریب الغربا! یا امام رئوف! یا ضامن آهو! این دست‌های خالی و این دل‌های خسته را بپذیر!
ای حرمت ملجا درماندگان ... دورمران از درو راهم بده


حضور امام رضا(ع) در ایران به شیعه هویتی مستقل داد

عضو هیئت علمی دفتر تبلیغات اسلامی در گفتگو با خبرنگار مهر، حضور امام رضا(ع) را در ایران موجب ارائه هویتی مستقل به شیعه شد
حجت الاسلام سید محمد عیسی‌نژاد، با بیان اینکه حضور هشتمین امام شیعیان در ایران یک اتفاق فرهنگی بزرگی را رقم زد، بیان کرد: هنگام حضور امام رضا(ع) در ایران در هر منطقه هنگامی که خبر حضور ایشان پخش می‌شد مردم به استقبال می‌رفتنند.
وی با بیان اینکه قبل از ورود امام رضا(ع) به ایران مردم این کشور از طریق نمایندگان ارتباطی اجمالی با ائمه و شناخت آنان داشتند عنوان کرد: یکی از مواردی که نشان می‌دهد در ایران اعتقاد به تشیع جدی بوده است همین استقبال با شکوه مردم ایران در مسیر حرکت امام رضا(ع) از ایشان بود.
این استاد حوزه و دانشگاه بیان کرد: این استقبال نشان داد تصوری که مردم ایران از اسلام و این دین داشتند بیشتر در اهل بیت(ع) تجلی داشته است.
.........................................
محدثه نجف زاده
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٢-١٠-١٣٩٢, ١١:٣٧

   

پر مبحث ترین ها