سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت الله جوادی آملی:

اقتصاد مقاومتی با جیب و دستان خالی ملت میسر نمی‌شود/ تا ملت ستون نباشند، نظام محفوظ نیست

مردم اگر بتوانند دین خود را حفظ کنند ستون مستحکمی هستند و مردم وقتی ستون دین هستند که مستحکم باشند.
آیت‌الله عبدالله جوادی آملی از مراجع تقلید گفت: اقتصاد مقاومتی با جیب و دستان خالی ملت میسر نمی‌شود.

به گزارش ایرنا این مرجع تقلید روز دوشنبه در دیدار محمدباقر نوبخت معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهوری با وی در قم با اشاره به اقتصاد مقاومتی افزود: ملتی که دست و جیبش خالی باشد، ویلچری است و ملتی که ویلچری است نمی‌تواند مقاومت کند.

آیت الله جوادی آملی با اشاره به آیاتی از سوره مبارکه نساء بیان داشت: خدای سبحان در این آیات، ثروت یک مملکت را عامل قیام آن‌ها دانسته است.

وی ادامه داد: قیام یک ملت در این است که باید دست و جیبش پر باشد و کسی که جیبش خالی است و کسی که زندگی او با انواع و اقسام بدهکاری‌ها و اقساط همراه شده، در واقع ستون فقراتش شکسته و این فرد نمی‌تواند مقاومت کند.

وی اضافه کرد: شخصی که در سر چهارراهی ایستاده و گدایی می‌کند، این در واقع ایستاده نیست بلکه شکسته و تاب مقاومت ندارد و بالعکس کسی که نشسته و مشغول به تولید است، در واقع ایستاده است.

آیت‌الله جوادی آملی گفت: ما با اقتصاد مقاومتی مواجه هستیم و باید در این زمینه، جیب ملت و دولت پر باشد، ملت و دولت مقروض هر دو ویلچری هستند و نمی‌توان مقاومت کرد.

وی با بیان اینکه ملتی که دستش خالی است اهل تملق می‌شود گفت: ما یک صدم جمعیت دنیا را داریم اما ۱۰ درصد امکانات دنیا در اختیارمان است و آنچه نداریم، عرضه است.

آیت‌الله جوادی آملی خاطرنشان کرد: کشور از نظر منابع طبیعی در وضعیت خوبی به سر می‌برد و باید از جنگل‌ها و کوه‌ها و دیگر منابع طبیعی استفاده بهینه‌تری کنیم.

وی با بیان اینکه علوفه را از کشور ترکیه وارد می‌کنیم گفت: زمین‌های فراوانی در کشور وجود دارد و نباید کشور نیازی به واردات علوفه داشته باشد.

این مرجع تقلید در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اهمیت نماز در اسلام گفت: نماز ستون دین است و آن نمازی ستون دین می‌شود که بتواند جلوی زشتی‌ها را بگیرد.

آیت‌الله جوادی آملی افزود: کسی که نماز می‌خواند و بعد از خواندن نماز گناه می‌کند بداند نمازش مورد قبول واقع نمی‌شود.

وی گفت: مردم اگر بتوانند دین خود را حفظ کنند ستون مستحکمی هستند و مردم وقتی ستون دین هستند که مستحکم باشند.

وی با بیان اینکه تا ملت، ستون نباشند، نظام محفوظ نیست افزود: جامعه عقلانی، ستون مستحکمی است و خود را حفظ می‌کند، باید رابطه خود را با خدا با ستون محکم حفظ کرده و هم باید با مردم درست رفتار کنیم.

آیت‌الله جوادی آملی همچنین در این دیدار خطاب به معاون رییس جمهوری گفت: سلام خاص مرا به شخص دکتر روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران و هیات دولت برسانید و انشاالله که ره توشه شما از سفر به شهر کریمه اهل بیت(ع)، ترویج معارف انسان‌ساز مکتب اهل بیت باشد.

معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهوری امروز در سفر به قم در گردهمایی بزرگ مبلغان ماه محرم در مدرسه فیضیه قم حضور یافت.

دیدار با آیت‌الله سیدهاشم حسینی بوشهری مدیر حوزه‌های علمیه و حضور در جلسه شورای اداری استان قم از دیگر برنامه‌های نوبخت در سفر به قم است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٨-٠٧-١٣٩٣, ٢٢:٣٣

   

پر مبحث ترین ها