سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

روحانی:

در مذاکرات نوبت طرف مقابل است

ایران در زمینه هسته‌ای، مذاکرات را با جدیت دنبال می‌کند، در حال حاضر پیشرفت‌های خوبی حاصل شده،

رییس‌جمهور با تأکید بر ضرورت همکاری‌های دو جانبه و چندجانبه در جهت تأمین ثبات و امنیت در کل منطقه، گفت: تهران از گسترش بیش از پیش همکاریها با دهلی‌نو با هدف استقرار و تقویت صلح و امنیت منطقه استقبال می کند.

حسن روحانی روز سه‌شنبه در دیدار «اجیت کومار دوال» مشاور عالی امنیت ملی هندوستان با اشاره به روابط خوب و جایگاه تأثیرگذار و قدرتمند دو کشور در منطقه گفت: تهران و دهلی نو می‌توانند با همکاری و تشریک مساعی به توسعه در کشور و کل منطقه کمک کنند.

گزیده اظهارات روحانی در ادامه می‌آید:

 

اراده ایران مبتنی بر افزایش مناسبات فی ما بین است، ابراز امیدواری کرد که سفر مشاور عالی امنیت ملی هندوستان به ایران منجر به تعمیق روابط مثبت دو کشور و تسریع همکاری در عرصه‌های اقتصادی، سیاسی و فرهنگی شود.

ایران در زمینه هسته‌ای، مذاکرات را با جدیت دنبال می‌کند، در حال حاضر پیشرفت‌های خوبی حاصل شده، هر چند با توافق نهایی فاصله داریم. ایران گام‌های لازم را برداشته است و اکنون نوبت طرف مقابل است که فرصت را مغتنم بشمارد.


مشاور عالی امنیت ملی هندوستان نیز در این دیدار با اشاره به جایگاه ایران نزد مسئولان عالی‌رتبه و مردم کشورش گفت: قاره آسیا در آینده پیش‌رو نقش بسزایی در تحولات بین‌المللی خواهد داشت و ایران به همراه کشورهای نظیر چین و هندوستان باید نقش خود را عرصه‌های اقتصادی و سیاسی به خوبی ایفا کنند.

اجیت کومار دوال با بیان اینکه دهلی نو به دنبال تعمیق روابط با تهران از طریق بهره‌گیری همه ظرفیت‌ها و راهکارهاست، اظهار داشت: خوشبختانه رییس‌ جمهوری اسلامی ایران از طرح کلی و جزئیات مناسبات دوجانبه به خوبی آگاه است و لذا می‌توان به دنیا و مردم دو کشور در عمل نشان داد که ایران و هندوستان توانایی دستیابی به مراحل بالاتری از همکاری‌های تنگاتنگ را دارند.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢١-١١-١٣٩٣, ١٨:٣٠

   

پر مبحث ترین ها