سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

حمایت قاطع مراجع تقلید از عملکرد دولت یازدهم

بروز شده : ٢-١٢-١٣٩٣, ١١:۴٧    نسخه چاپی    
آیت الله مکارم شیرازی در این دیدار طی سخنانی با ابراز رضایت از روند مذاکرات هسته ای، تصریح کردند: کارهای خوبی در دولت یازدهم انجام شده است، در مسایل اقتصادی گام های مؤثر و مفیدی برداشته شده و در زمینه مسایل درمانی و پزشکی پیشرفت ها مؤثر و ملموس است، البته مشکلاتی نیز وجود دارد که امیدواریم با همت دولتمردان، مرتفع شود.

 

مراجع معظم تقلید در دیدار رئیس دفتر ئیس جمهوری ضمن قدردانی از برنامه های مختلف دولت به ویژه در بخش سیاست خارجی و درمان، از عملکرد دولت تدبیر و امید حمایت کردند.

محمد نهاوندیان رییس دفتر رییس جمهوری در آستانه سفر رئیس جمهور به شهر مقدس قم روز پنجشنبه به این شهر سفر کرد و در دیدار با تعدادی از مراجع معظم تقلید ضمن ابلاغ سلام رئیس جمهور به تشریح برخی اقدامات و فعالیت های دولت یازدهم پرداخت.

& نیت رییس جمهوری برای خدمت به مردم ایران خیر است

آیت الله العظمی حسین وحید خراسانی در دیدار رییس دفتر رییس جمهوری با وی گفت: نیت رییس جمهوری برای خدمت به مردم ایران خیر است، خدمت به این مردم و کشور خدمت به امام زمان (عج) است.

وی با بیان اینکه من می دانم که دولت مسیر دشواری پیش رو دارد و برای شما و تمامی خدمتگزاران که خدمت به مردم را سرلوحه کار خود قرار داده اید همواره دعا می کنم،افزود: این کشور مملکت امام زمان (عج) است و خدمت به این مردم و کشور خدمت به امام زمان (عج) است.

این مرجع تقلید با ابلاغ سلام متقابل به رییس جمهوری، خدمت به مردم و کشور را خدمت به ائمه معصومین(ع) عنوان کرد و گفت: اسلام دین رحمت است و خداوند رحمان و رحیم بر همه کائنات حاکم است و پیامبر بزرگ اسلام (ص) نیز رحمه للعالمین می باشد.

وی گفت: دستور شرع این است که باید با زبان مجامله با دشمتان سخن گفت و در نظر داشت که نباید به مقدسات دیگران تعرض کرد.

آیت الله وحید خراسانی با ابراز خرسندی از سفر رییس جمهوری به قم گفت: امیدوارم این سفر منشاء خیر و برکت برای استان و در عین حال موجب تقویت بیش از پیش رابطه دولت با مرجعیت، روحانیت و حوزه های علمیه شود.

وی همچنین از فعالیت های استاندار قم قدردانی و برای وی و مدیریت اجرایی این استان آرزوی موفقیت کرد.

& دولت نسبت به مسایل مردم اهتمام، دغدغه و دلسوزی دارد

آیت الله العظمی لطف الله صافی گلپایگانی نیز در دیدار نهاوندیان رییس دفتر رییس جمهوری با وی با اشاره به زحمات و برنامه های دولت برای حل مسایل و مشکلات مردم، گفتند: اطلاع داریم که دولت نسبت به مسایل مردم اهتمام، دغدغه و دلسوزی دارد.

وی با بیان اینکه مردم مطلع هستند که دولت با چه مشکلاتی دست به گریبان است، گفت: برخی از مسایل و مشکلاتی که امروز مطرح می شود، از سابق برای این دولت باقی مانده و گرفتاری های دولت را زیاد کرده است، اما نباید نسبت به حل آنها ناامید بود و باید با انگیزه کسب رضایت ائمه معصومین(ع) و امام زمان(عج) نسبت به مرتفع کردن آنها همت کنیم.

آیت الله صافی گلپایگانی توجه و اهتمام به تقویت دینی و جهات اسلامی و کمک به عظمت دین را ضروری دانست و با بیان اینکه همه ما باید در این خصوص فعالیت کنیم، اظهار امیدواری کرد با توفیقات الهی و کمک حضرت حق، انشاءالله بتوانیم هم در زمینه حل مشکلات و هم در جهت اعتلای دین مبین اسلام گام برداریم.

& مذاکرات هسته ای تا به حال به صورت آبرومند پیش رفته است

رئیس دفتر رئیس جمهور همچنین با آیت الله العظمی ناصر مکارم شیرازی دیدار و گفتگو کرد.

آیت الله مکارم شیرازی در این دیدار طی سخنانی با ابراز رضایت از روند مذاکرات هسته ای، تصریح کردند: مسأله مذاکرات تا به حال به صورت آبرومند پیش رفته و دعا می کنیم این مذاکرات به صورت آبرومند ادامه یابد، چه این مذاکرات به موفقیت برسد، چه موفقیتی حاصل نشود.

وی ضمن تمجید از عملکرد دولت، گفت: کارهای خوبی در دولت یازدهم انجام شده است، در مسایل اقتصادی گام های مؤثر و مفیدی برداشته شده و در زمینه مسایل درمانی و پزشکی پیشرفت ها مؤثر و ملموس است، البته مشکلاتی نیز وجود دارد که امیدواریم با همت دولتمردان، مرتفع شود.

وی با اشاره به مخالفت شان با پرداخت یارانه نقدی از ابتدای شروع این طرح، افزود: دولت و مجلس باید دست در دست هم دهند تا بتوانند معضل یارانه ها را که آثار سوئی بر اقتصاد کشور داشته است، حل کنند.

آیت الله مکارم شیرازی با تأکید بر حفظ و صیانت از ارزش های اسلامی، خاطرنشان ساخت: اگر پسوند «اسلامی» از «جمهوری» گرفته شود دشمنان به راحتی ایران را خواهند بلعید لذا باید در مسایل فرهنگی ارزش های اسلامی را همواره مدنظر قرار داد.

وی با اشاره به برگزاری کنگره ضد تکفیری با حضور صدها اندیشمند از کشورهای اسلامی در قم برای مواجهه با خطر گروه های تروریستی نظیر داعش، خاطرنشان کردند: ریشه تفکر تکفیری با کار فرهنگی و فکری خشکانده می شود و باید در این زمینه فعال بود.

 

آیت الله مکارم شیرازی با ابلاغ سلام به رییس جمهوری، از استان قم به عنوان مرکز دینی فراکشوری و پناهگاه شیعیان و خاستگاه انقلاب، یاد کرد و پرسش هایی پیرامون طرح های عمرانی استان نظیر طرح آبرسانی به این شهر مطرح کرد.

& تقدیر از عزم دولت برای مبارزه با مفاسد اقتصادی

آیت الله العظمی عبدالله جوادی آملی در دیدار نهاوندیان رییس دفتر رییس جمهوری با وی طی سخنانی با اشاره به تلاش دنیای غرب و استکبار برای ارائه چهره خشن از اسلام، ملت و نظام جمهوری اسلامی در 35 سال گذشته، گفت: ملت ایران در تمام مراحل پس از انقلاب، چهره ای معتدل، عقلانی و عزتمند از خود ارائه داده بطوری که امروز دنیا این ملت را با خصوصیات فوق می شناسد.

وی ادامه داد: غرب اگر منصفانه نگاه کند، خواهد دید با تمام عناد و دشمنی که نسبت به اسلام به خرج داده و در ماجرای سلمان رشدی و انتشار کاریکاتورهای توهین آمیز اخیر و تقویت گروه های تکفیری مشاهده شد، ملت ایران نماد اسلام رحمانی و اعتدال است.

آیت الله جوادی آملی از دولت خواست تا از همه ظرفیت ها برای رونق در تولید استفاده کند و تصریح کرد: کشوری که سرشار از منابع مختلف است، باید از همه ظرفیت ها برای توسعه اقتصادی بهره مند شود.

وی با تقدیر از عزم دولت برای مبارزه با مفاسد اقتصادی، اظهار داشت: این مبارزه باید با شدت بیشتری دنبال شود تا نظام اقتصادی کشور اصلاح گردد.

آیت الله جوادی آملی ضمن ابلاغ سلام به دکتر روحانی، سفر رییس جمهوری کشورمان را به استان موجب آبادانی بیش از پیش این استان دانست.

& گام های بلندی در عرصه اقتصادی و بازگرداندن آرامش به اقتصاد برداشته شده است

محمد نهاوندیان در ادامه دیدار با مراجع تقلید در قم با حضور در بیت آیت الله العظمی سید عبدالکریم موسوی اردبیلی با این مرجع تقلید دیدار و گفتگو کرد.

آیت الله موسوی اردبیلی در این دیدار با تاکید بر ضرورت تشریح و تبیین دستاوردهای دولت برای مردم به منظور جلوگیری از فضاسازی ها گفت: خوشبختانه در دولت یازدهم افراد خوش فکر زحمت می کشند و تلاش می کنند و باید نتایج عملکرد آنان برای جامعه بازگو شود.

وی همچنین تصریح کرد: دولت می تواند با تقویت رابطه اش با مرجعیت، حاشیه سازی های بی مبنا و دروغین علیه خود را بی اثر کند.

آیت الله موسوی اردبیلی بر ارتباط مستحکم تر دولت با مراجع و حوزه های علمیه تاکید کرد.

وی ضمن پرسش در خصوص آخرین تحولات مذاکرات هسته ای ابراز امیدواری کرد این مسائل به خیر و روشنایی و نفع ملت ایران منجر شود.

همچنین نهاوندیان بعداز ظهر پنج شنبه با حضور در بیت آیت الله العظمی جعفر سبحانی با این مرجع تقلید دیدار و گفتگو کرد.

آیت الله سبحانی در این دیدار طی سخنانی تاکید کرد که گروه های تروریستی نظیر داعش همان جریان تکفیری در شکل اجرایی است که رحمی در دلشان نیست و متاسفانه جهان شاهد بود که آنها چگونه انسانی را در قفس آتش می زنند.

وی با بیان اینکه اگر دول غربی طرفدار این گروه های تروریستی نیستند چرا ارتباطات آنها را برای ارسال پیام قطع نمی کنند، از تربیت افرادی در حوزه برای تبیین تفکر تکفیری و سلفی خبر داد.

رییس دفتر رییس جمهور در ادامه دیدار با مراجع تقلید قم شامگاه پنجشنبه با حضور در بیت آیت الله العظمی سید موسی شبیری زنجانی، با این مرجع تقلید درخصوص مسایل جاری کشور گفت و گو کرد.

آیت الله شبیری زنجانی در این دیدار با ابلاغ سلام به رییس جمهور کشورمان، اظهار داشت: اگر در کارها اخلاص وجود داشته باشد و از خداوند برای حل مشکلات کمک بخواهیم، انشاءاالله مسایل و مشکلات مرتفع می شود.

 

 

 

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢-١٢-١٣٩٣, ١١:۴٧

   

پر مبحث ترین ها