سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

توافقی را امضا نمی‌کنیم که به کسی اجازه دسترسی به اسرار علمی و نظامی کشور را بدهد

رئیس‌جمهور با تاکید بر این‌که «تحقیق و توسعه خط قرمز ماست و مذاکره کنندگان به خطوط قرمز واقفند»گفت: نظرات رهبر معظم انقلاب اسلامی برای دولت مطاع است و هرگز توافقی را امضا نمی‌کنیم که به کسی اجازه دسترسی به اسرار علمی و نظامی کشور را بدهد.

 

به گزارش «انتخاب»، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی در جلسه شورای اداری استان آذربایجان شرقی گفت: مدیریت اجرای پروتکل الحاقی با ما و بر مبنای رعایت خطوط قرمز خواهد بود و قول می‌دهم که مذاکره کنندگان موجب افتخار ایران و ملت خواهند بود.

رئیس‌جمهور در ادامه با تاکید بر این‌که «باید بخش تولید را به حرکت در آوریم و برای تحقق این هدف، سپردن امور به بخش غیردولتی ضروری است» گفت: باید بخش بزرگی از پروژه‌های نیمه تمام در استان‌ها، به مردم واگذار شوند.

روحانی، دولت را حامی سرمایه گذاری بخش خصوصی دانست و اظهار کرد: اقتصاد باید توسط مردم اداره شود و در همین راستا ضروری است که با حذف مقررات زائد، آرامش و ثبات بیشتری را در جامعه برای سرمایه گذاری بوجود آوریم.

رئیس‌جمهور در ابتدای سخنان خود نیز با تبریک روز پاسدار، با بیان این‌که «سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نهادی انقلابی و فداکار است» گفت: ملت ایران هرگز افتخارات دوران دفاع مقدس را فراموش نخواهد کرد و از سپاه پاسداران و ارتش، بخاطر فداکاری دیروز و آمادگی امروز، قدردانی می‌کند.

روحانی همچنین با اشاره به این‌که « افتخار ما این است که شیعه و پیرو اباعبدالله (ع) باشیم» گفت: امام حسین(ع) محبوب حق است و راه و سیره سالار شهیدان، راه سعادت را به ما نشان داده است.

رئیس‌جمهور در ادامه با بیان این‌که «ملت ایران وقتی اسم آذربایجان را می‌برد احساس غرور و افتخار می‌کند و این استان استعداد بسیار زیادی برای توسعه دارد» به استقبال گرم آذربایجانی‌ها از کاروان تدبیر و امید اشاره کرد و افزود: استقبال باشکوه مردم از خادمان خود، بیانگر عشق آنان به اسلام و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣١-٠٢-١٣٩۴, ١۴:۴٢

   

پر مبحث ترین ها