سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

شمخانی: روس‌ها سر بزنگاه ما را رها کرده و می‌کنند

بروز شده : ۵-٠٣-١٣٩۴, ٠٩:۵۶    نسخه چاپی    
تعامل روس‌ها با ما کند،‌ بی‌تشریفات و یخ‌آلود است و در مقابل ایرانی‌ها در این روند به مثال یک جالیزکارند. یعنی معتقدند که باید صبر کنیم تا زمین جالیزی به یک زمین بایر گندم تبدیل شود.


دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران با بیان این که اگر اوضاع را رها کنیم به‌زودی تهدید تکفیری‌ها و داعش به مرزهای ما می‌رسد، گفت: باید دست دراز تجاوز دشمن از مرزهای ما دور شود و برای حفظ قدرت خود در مقابل این تهدید انسجام درونی مهم‌ترین مسأله است.

به گزارش پایگاه خبری «تیک»، شمخانی در پاسخ به دانشجویی که در ارتباط با روابط تهران – مسکو پرسید، گفت: دیدگاه ما این است که روس‌ها سر به زنگاه ما را رها کرده و می‌کنند و روس ها در مقابل به ما می‌گویند شما تمایل‌تان به غرب است. اما ما به روسیه مقتدر و قوی اعتقاد داریم و این ظرفیت ایجاب می‌کند که به همکاری‌های‌مان ادامه دهیم.

وی ادامه داد: تعامل روس‌ها با ما کند،‌ بی‌تشریفات و یخ‌آلود است و در مقابل ایرانی‌ها در این روند به مثال یک جالیزکارند. یعنی معتقدند که باید صبر کنیم تا زمین جالیزی به یک زمین بایر گندم تبدیل شود.

دبیر شورای عالی امنیت ملی خاطرنشان کرد: بعد از آن که روسیه در بحث اوکراین از سوی آمریکا مورد تحریم قرار گرفت و از سویی قیمت نفت کاهش یافت و متحدان روسیه در منطقه مثل سوریه مورد هجمه و هجوم قرار گرفتند، شرایط تا حدودی متفاوت شده است. در عین حال ما با سماجت تعامل با روسیه را دنبال می‌کنیم . هم‌چنین معتقدیم در چارچوب همکاری‌های پیمان شانگهای تعاملات می تواند تسهیل و تسریع شود.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۵-٠٣-١٣٩۴, ٠٩:۵۶

   

پر مبحث ترین ها