سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

روحانی: توافق را زیرپا بگذارند شدیدتر از آنچه در مخیله آنهاست، به روال قبل بازمی گردیم

رییس جمهوری با تاکید بر اینکه در صورت محقق شدن توافق هسته ای، دو طرف متعهد به اجرای آن هستند، تصریح کرد: «دولت آمادگی کامل خواهد داشت که اگر روزی آنها توافق را زیرپا بگذارند ما نیز بتوانیم بلافاصله مسیر را شدیدتر از آنچه در مخیله آنهاست، برگردانیم.»

 حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی سه شنبه شب در مراسم افطاری با اصحاب رسانه در سالن اجلاس سران افزود: اگر توافق هسته ای محقق شد، ما متعهد به اجرای آن هستیم؛ البته روشن است که طرف مقابل نیز باید به تعهدات خود پایبند باشد.

وی ادامه داد: اگر آنها متعهد بمانند ما نیز به آنچه که توافق شده است پایبند خواهیم بود، اما در عین حال دولت آمادگی کامل خواهد داشت که اگر روزی توافق را زیرپا بگذارند ما نیز بلافاصله بتوانیم شدیدتر از آنچه در مخیله آنهاست، به مسیر قبلی بازگردیم.

رئیس جمهور گفت: این مذاکرات می تواند به نتیجه برسد اما رسیدن به توافق تا دهم تیر قاعدتاً شدنی نیست .

روحانی در ادامه سخنانش گفت : بخش عمده مسائل حل شده است اما بخشی باقی مانده که البته مواردی از آن مهم است و می تواند در روزهای پیش رو با تمهیداتی که اندیشیده شده است درباره آنها به توافق رسید .

رئیس جمهور افزود : اگر در این مذاکرات بتوانیم در این هفته و هفته پیش رو به توافق برسیم معنایش این نیست که در ایران مسیر اقتصاد مقاومتی را کنار می گذاریم بلکه ما مسیر اقتصاد مقاومتی را با همه توان ادامه خواهیم داد زیرا این مسیر به نفع کشور است و راهی است که کشور را قدرتمند می کند .

روحانی گفت : اگر این مذاکرات موفق شود معنایش این نیست که شیوه سال 84 تا 92 را بازتولید می کنیم و دلار فراوان بدست آمده را در مسیر اشتباه هزینه کنیم .

رئیس جمهور افزود: اگر توافق در مذاکرات هسته ای حاصل شود، متعهد به اجرای آن هستیم و البته شرط آن این است که طرف مقابل هم همینطور باشد .

 

 

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٠-٠۴-١٣٩۴, ٠۵:٣۶

   

پر مبحث ترین ها