سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

مقام ايراني: توافق هسته اي امروز قابل دستيابي است/ کري : به اتخاذ تصميمات واقعي نزديک مي شويم

یک مقام ارشد ایرانی اعلام کرد توافق هسته ای بین این کشور و قدرت های بزرگ روز یکشنبه قابل دستیابی است

وی افزود برخی مسائل باقی مانده است که باید توسط وزرای امور خارجه حل و فصل شود.

این مقام در گفتگو با رویترز اعلام کرد: «توافق امروز قابل دستیابی است... ولی برخی مسائل باقی مانده است که باید توسط وزرای امور خارجه حل و فصل شود».

پیش از این، خبرگزاری های روس گزارش دادند سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه قصد دارد روز یکشنبه در گفتگوها بین قدرت های جهان و ایران در وین در خصوص برنامه هسته ای مورد مناقشه تهران شرکت کند.

اینترفاکس به نقل از یک منبع در وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد: «امروز وزیر لاوروف قصد دارد در گفتگوها در خصوص برنامه هسته ای ایران در وین شرکت کند».

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه در عین حال زمانی که رویترز با آن تماس گرفت، از اظهار نظر خودداری کرد.

فابيوس: فکر مي کنم وارد آخرين مرحله گفتگوها شده ایم

لوران فابیوس وزیر امور خارجه فرانسه پنجشنبه گفت فکر می کند گفتگوهای هسته ای گروه پنج به علاوه یک با ایران وارد آخرین مرحله شده است .

وزیر امور خارجه فرانسه ابراز امیدواری کرد مواضع فرانسه در مذاکرات هسته ای اکنون به نتیجه ای رضایت بخش منجر شود.

فابیوس گفت از موضعی که فرانسه اتخاذ کرده و موضعی مبتنی بر قاطعیت سازنده است آگاهید. امیدوارم که این موضع اکنون به سرعت به نتیجه ای رضایت بخش منجر شود.»

جان کري : به اتخاذ تصميمات واقعي نزديک مي شويم

وزیر خارجه امریکا امروز با اشاره به اینکه شب گذشته نشست بسیار مثبتی و خوب با محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران داشته است ،گفت :من فکر می کنم که به اتخاذ تصمیمات واقعی نزدیک می شویم.

جان کری امروز برای شماری از خبرنگاران آمریکایی افزود: بنابراین از آنجایی که تنها چند کار سخت برای انجام دادن وجود دارد , من هنوز امیدوارم .

وزیر خارجه امریکا گفت: برخی تصمیمات لازم را گرفته‌ایم اما هنوز برای حصول یک توافق هسته‌ای با ایران چند کار سخت وجود دارد که باید انجام شود.

 

منبع: انتخاب

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢١-٠۴-١٣٩۴, ١٧:٠۶

   

پر مبحث ترین ها