سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

تصاویر/ حراج جوراب و شلوارک هیتلر

قرار است شلوارک و جوراب آدولف هیتلر، پیشوای نازی‌های آلمان، در اواسط ماه جاری میلادی در یک حراجی فروخته شود. تصاویر مربوط به هیتلر هنگام پوشیدن آن‌ها تماشایی است!

 

تصاویر/ حراج جوراب و شلوارک هیتلر

فرادید| قرار است شلوارک و جوراب آدولف هیتلر، پیشوای نازی‌های آلمان، در اواسط ماه جاری میلادی در یک حراجی فروخته شود. تصاویر مربوط به هیتلر هنگام پوشیدن آن‌ها تماشایی است!
 
به گزارش فرادید به نقل از اکسپرس،
این دو قطعه متعلق به هرمان گورینگ، فرمانده نیروی هوایی آلمان نازی موسوم به لوفتوافه است.
 
کلکسیون دارها می‌توانند در این حراجی موارد دیگری را نیز پیدا کنند: مانند طنابی که یولیوس اشترایشر، جنایتکار جنگی، پس از محاکمه در دادگاه نورنبرگ با آن دار زده شد و همچنین شیشه بطری کوچکی که گورینگ در آن به صورت پنهانی سیانور نگهداری می‌کرد.
 
لباس‌های اوا براون، همسر هیتلر، چکمه‌های چرمیِ گورینگ و فرم‌های ارزیابی مالیاتی هیتلر نیز در این حراجی فروخته خواهند شد. قرار است حراجی در روز 16 ژوئن در مرکز حراجی «هرمان هیستوریکا» در مونیخ یعنی محل تولد نازی برگزار شود.
 
اشیایی که قرار است در این حراجی فروخته شوند، پیشتر متعلق به یک آمریکایی به نام جان لاتیمر بود که شیفته جمع‌آوری خاطرات نازی‌ها بود که 9 سال پیش درگذشت. طبق گزارش‌های رسانه‌های آلمانی، کاخ 30 اتاقه آقای لاتیمر در نیوجرسی پر از اشیای مربوط به نازی‌های آلمان بود.
 
همچنین گفتنی است که کاتالوگ مربوط به اشیای به حراج گذاشته شده فقط به صورت شخصی از آن مرکز حراجی در مونیخ قابل دریافت است، چرا که صاحبان اشیا بر حساس بودن آن‌ها تاکید ویژه داشته‌اند.
 
پایگاه مرکز هرمان هیستوریکا به افراد مشتاق پیام داده که برای مشاهده آنلاین این اشیا باید با رمز عبور شخصی خود وارد شده و با نکات قانونی موافقت کنند.
 
ولفگانگ هرمان، از مدیران مجموعه هرمان هیستوریکا، می‌گوید: «این مجموعه به موزه‌داران و کلکسیون دارها اجازه می‌دهد تا مجموعه‌های نازی و جنگ جهانی دوم خود را تکمیل کنند.» حراجی هرمان از نظر بین‌المللی کاملا شناخته شده و معتبر است.
 
وی در ادامه می‌گوید: «ما کاملا از تاریخ ناخوشایند آلمان بین سال‌های 1933 تا 1945 میلادی آگاهی داریم و کاملا با نازی و نئونازی‌ها مخالفیم.»

تصاویر/ حراج جوراب و شلوارک هیتلر

تصاویر/ حراج جوراب و شلوارک هیتلر

تصاویر/ حراج جوراب و شلوارک هیتلر

منبع: Express
ترجمه: وبسایت فرادید
telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٢-٠٣-١٣٩۵, ١٠:٣٧

   

پر مبحث ترین ها