سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

(تصاویر) خودروی عجیبی که می خواهد ساخته شود!

"داج اوسیس" نام خودرویی از شرکت کرایسلر است که در قالب یک خودروی مفهومی با همکاری 13 دانشجوی یک موسسه طراحی در مرکز کالیفرنیا ساخته شده است. به نظر می‌رسد این خودروی مفهومی نگاه کارشناسان را به خود جلب کرده است.

 (تصاویر)خودروی عجیبی که می خواهد ساخته شود!

به گزارش عصر ایران به نقل از "تاپ گیر"، اوسیس داج یک خودروی رودستر دو صندلی با سقف باز، که براساس مدل MX5 داج و با تفکر ترکیب خودروهای عضلانی گذشته و سرعتی و قدرتمند آینده ساخته شده است.

(تصاویر)خودروی عجیبی که می خواهد ساخته شود!

شاسی این خودرو به صورت (فیبر کربن و پلاستیک تقویت شده) CFRP و کاملا یکپارچه با بدنه ساخته شده و بهینه‌سازی‌های لازم برای امنیت در تصادفات در آن ایجاد شده است. امکان شخصی‌سازی قاب‌های کمکی شاسی در جلو و عقب وجود دارد. بنابراین می‌توان تغییراتی را در بدنه ایجاد کرد. پنل‌ها در این خودرو شناور یا قابل حذف طراحی شده‌اند.
این خودرو باید ساخته شود!

اما قبل از اینکه توقعات خود را از این خودرو بالا ببرید، بدانید که هیچ موتور V8 قدرتمندی زیر کاپوت این خودرو وجود ندارد و به جای آن شما شاهد یک سامانه الکتریکی هستید. تا کنون آماری در خصوص عملکردهای این خودروی ارائه نشده است. باتری‌ها، موتور و دیگر تجهزاتی که در خودروهای معمولی در زیر در موتور قرار می‌گیرند به درون فضای کابین منتقل شده‌اند و همه با فناوری نانو ساخته شده‌اند. چرخ‌ها با محورهای بلند و نمای تیز جلو یادآور مدلی از خودروهای نه چندان معروف سال‌های 1997 تا 2002 است.

(تصاویر)خودروی عجیبی که می خواهد ساخته شود!

طراحان در این خودرو تلاش کرده‌اند، تا عناصر اصلی طراحی آمریکایی را حفظ کنند. ظاهر خودرو به دلیل فقدان مجراهای ورودی هوا و عناصر کلیدی آیرودینامیکی جذاب‌تر و متفاوت‌تر به نظر می‌رسد.

طراحی جانبی خودرو نیز ساده بوده و قوس‌های ایجاد شده در راستای چرخ‌ها بر زیبایی آن می افزاید. لامپ‌های LED نیز در یک محورباریک منتهی به شاسی قرار می‌گیرند.
این خودرو باید ساخته شود!

(تصاویر)خودروی عجیبی که می خواهد ساخته شود!

از نظر کارشناسان این خودرو تمام قابلیت‌‌های یک خودروی رودستر و جدید را دارد. بسیاری از ارزیابان امیدوارند که هر چه زودتر شاهد نمونه‌های واقعی آن در جهان باشند.
telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣١-٠۴-١٣٩۵, ١٣:۴۴

   

پر مبحث ترین ها