سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در گفتگو با 19دی:

عملکرد دولت یازدهم در حوزه بهداشت و درمان مثبت بود

بروز شده : ٧-٠۶-١٣٩۵, ١۴:١٢    نسخه چاپی    
طرح تحول سلامت پررنگ ترین و مهم ترین طرحی بود که در حوزه سلامت جامعه از سوی دولت اجرا شد.

اصغر سلیمی در گفتگو با 19دی در خصوص عملکرد دولت در حوزه بهداشت و درمان اظهارداشت: به طور کلی عملکرد دولت و وزیر بهداشت در حوزه سلامت و بهداشت جامعه مثبت بود و توانست تا حد زیادی رضایت مردم را جلب کند.

وی گفت: چندین ویژگی در خصوص بهداشت و درمان دولت یازدهم وجود دارد که طرح تحول سلامت پررنگ ترین و مهم ترین طرحی بود که در حوزه سلامت جامعه از سوی دولت اجرا شد.

منتخب نخست مردم سمیرم افزود: اجرای طرح تحول سلامت در اردیبهشت سال 93 آغاز شد که شامل اصلاحات در بیمارستان ها و کاهش سهم پرداختی مردم بود که همگان توانستند از آن بهره گیرند.

وی به مقیم شدن پزشکان متخصص در محل زندگی خود نیز اشاره کرد و ادامه داد: در این طرح پزشکان موظف شدند در بیمارستان های محل اقامت خود بمانند که از اقدامات شایان توجه دولت یازدهم است.

سلیمی خاطرنشان کرد: طرح پزشک خانواده و تعمیر و تجهیز زیرساخت های بیمارستانی از جمله مواردی است که در این دولت به آن توجه خاص شده است.

وی ابرازداشت: طرح اعزام پزشکان متخصص به مناطق محروم با افزایش دستمزدها نیز از جمله اقدامات مهم بود که مردم مناطق محروم مجبور به آمدن به شهرهای نباشند.

وی به در دسترس شدن داروهای کمیاب در دولت تدبیر و امید نیز اشاره کرد و گفت: در این دولت دسترسی به داروهای کمیاب راحت تر شد و بخشی از این داروها را وارد و مشابه خارجی برخی دیگر ساخته شد و شاهد بودیم که بیماران کمتری برای درمان به خارج از کشور رفتند.  

وی ادامه داد: به این منظور اعتبار ویژه ای برای رفع بحران دارویی، تأمین داروهای مورد نیاز بیماران و جلوگیری از ادامه روند کمبود و گرانی دارو در نظر گرفته شد که جای قدردانی از وزیر بهداشت دارد.

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٧-٠۶-١٣٩۵, ١۴:١٢

   

پر مبحث ترین ها