سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

جنجال عروسی 74 میلیون دلاری دختر سیاستمدار پولدار هندی+تصاویر

بروز شده : ۵-١٠-١٣٩۵, ٠١:۴٠    نسخه چاپی    
وزیر مالیه هندوستان تحقیقات خود را برای بررسی میزان هزینه های عروسی دختر یکی از ثروتمند ترین سیاستمداران هند را آغاز کرد.


به گزارش عصر ایران به نقل از سی ان ان ترک در 16 نوامبر گذشته " گالی جاناردهان ردی" سیاستمدار 49 ساله عضو حزب " بهاراتیا جاناتا" یک عروسی بسیار پرهزینه برای دخترش در شهر بنگلور هند برگزار کرد که رسانه های هندی هزینه های این عروسی را بیش از 74 میلیون دلار برآورد کرده اند.
 بیش از 50 هزار میهمان به مدت 5 روز در این عروسی مجلل شرکت داشتند و آقای " جاناردهان ردی " بیش از 1500 اتاق در هتل های مجلل بنگلور را به منظور اسکان میهمانان عروسی رزرو کرده و بیش از 36 هکتار از زمین های بنگلور را به منظور ساخت و ساز موقت برای اسکان میهمانان اجاره کرده بود.
برای این عروسی همچنین گروه های هنری مختلف از سرتاسر جهان دعوت شده بودند که هزینه ایاب و ذهاب و دستمزد آنها بالغ بر میلیون ها دلار اعلام شده است.

تنها 15 هلی کوپتر به منظور انتقال میهمانان ویژه این عروسی اختصاص داده شده بود و یک گروه پر و پیمان از رقصنده های "سامبا " از برزیل برای اجرای مراسم در 5 شب این عروسی به هند دعوت شده بودند.
با انتشار میزان هزینه ها و ریخت و پاش های این مراسم عروسی مجلل، وزیر مالیه هند اعلام کرده است گزارش ها درباره این عروسی مجلل و میزان هزینه های بالای آن را بررسی خواهد کرد.
" جاناردهان ردی" پیشتر به اتهام فساد مالی به مدت 3 سال زندانی شده بود اما سال گذشته به دلیل نبود مدارک کافی با قرار کفالت از زندان آزاد شده است.

 پلیس هند در روزهای گذشته به منظور جمع آوری مدارک از احتمال سوء استفاده مالی این سیاستمدار هندی دو خانه او را مورد تفتیش قرار داده است. همچنین ماموران مالیاتی سخت درگیر بررسی گزارش ها درباره گردش مالی این سیاستمدار هندی و نحوه تامین هزینه عروسی دختر او هستند.
عروسی مجلل و پرهزینه دختر این سیاستمدار پولدار هندی در حالی که صدها میلیون شهروند هندی درگیر مشکلات مالی و فقر هستند، مورد انتقاد بسیاری از رسانه های هندی قرار گرفته است.
گفتنی است "براهمانی ردی" دختر " جاناردهان ردی" با "راجیو ردی" ازدواج کرده است. عروسی این دو در "قصر مجلل بنگلور" برگزار شده است.
"جاناردهان ردی" وزیر پیشین ایالت جنوبی " کارناتاکالا " در دولت سابق هند بوده است. او پس از برگزاری این مراسم مجلل عروسی در مصاحبه ای اعلام کرده است با پول خود برای تنها دخترش عروسی برگزار کرده و لیست شفاف هزینه های خود را به اداره مالیات ارایه خواهد کرد. او ادعای هزینه کردن از منابع عمومی برای برگزاری مراسم عروسی دخترش را به شدت رد کرده است.

جاناردهان ردی
جاناردهان ردی
عروسی مجلل دختر جاناردهان ردی
عروسی مجلل دختر جاناردهان ردی

 

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۵-١٠-١٣٩۵, ٠١:۴٠

   

پر مبحث ترین ها