سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

(تصاویر) «پالمیرا» قبل و بعد از داعش

ارتش سوریه هفته گذشته رسما اعلام کرد شهر پالمیرا به‌طور کامل از اشغال گروه تروریستی تکفیری داعش آزاد شده است.

 

به گزارش فرادید، ارتش سوریه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد نیروهای دولتی پس از عملیات گستردۀ نظامی و با پشتیبانی هوایی روسیه و  همچنین «نیروهای متحد و دوست» موفق شده است کنترل کامل پالمیرا را به دست گیرد.
کرملین نیز پیش‌تر اعلام کرده بود ارتش سوریه با پشتیبانی هوایی روسیه شهر پالمیرا را به‌طور کامل از اشغال گروه تروریستی داعش آزاد کرده است.
سازمان علمی، فرهنگی و تربیتی ملل متحد (یونسکو) مدت زیادی است نام ویرانه‌های تاریخی پالمیرا را به‌عنوان یک میراث جهانی ثبت کرده است. این شهر باستانی اولین بار در سال 2015 از سوی داعش اشغال شد؛ تروریست‌ها در مدت اشغال این شهر، بسیاری از بناهای باستانی آن را تخریب کردند. وزارت دفاع روسیه نیز ماه گذشته تصاویر پهپادی را منتشر کرد که نشان می‌داد گروه تروریستی داعش چندین بنای تاریخی و باستانی شهر پالمیرا از جمله ستون‌های بنای چهار وجهی (تتراپیلون) را از بین برده است.
این شهر ماه مارس 2016 و در پی عملیات دوهفته‌ای ارتش سوریه با پشتیبانی هوایی روسیه آزادشده بود؛ اگرچه هنگامی‌که تمرکز ارتش سوریه بر آزادسازی شهر حلب بود، تروریست‌های داعش بار دیگر در دسامبر 2016 این شهر را به اشغال خود درآوردند.  
تصاویر/
تصاویر/
تصاویر/
تصاویر/
تصاویر/
تصاویر/
telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۶-١٢-١٣٩۵, ١٢:٠۶

   

پر مبحث ترین ها