سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

(تصاویر) هنر «پروپاگاندا» در کره شمالی

تنش میان امریکا و کره شمالی هنوز فروننشسته است و ناظران درباره رویارویی نظامی دو کشور ابراز نگرانی می کنند؛ ساعتی قبل کره شمالی اعلام کرد که ظرفیت نظامی برای هدفگیری خاک آمریکا و همچنین جزیره گوام را با استفاده از حمله‌ای خواهد داشت که آمریکا نمی‌تواند از آن بگریزد.
به گزارش فرادید، درحال حاضر تنش میان آمریکا و کره شمالی به اوج خود رسیده است و هشدار اخیر یک روز پس از رزمایش آمریکا و کره جنوبی بار دیگر زنگ خطر را به صدا درآورده است.
مخاصمه میان کره‌ی شمالی و ایالات متحده‌ی آمریکا ام چیز تازه ای نیست؛ رویارویی این دو کشور به واسطه تضاد ایدئولوژیک شدید میان دو ساختار حکومتی در دوره‌ی جنگ سرد شدت گرفت و پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی و تغییر ماهیت جمهوری خلق چین به شکل تقابل جهان کونیسم و امریکا درآمد. 
طی این سال‌ها، در کنار تحریم های گسترده بین المللی، کره‌ی شمالی به عنوان جامعه‌ای بسته و سیاه و یا یک "جهنم سرخ" در دنیا معرفی شده است.  کره‌ی شمالی نیز به طور متقابل از تمام ظرفیت تبلیغاتی و آموزشی خود برای تضعیف و تحقیر آمریکا و جلوگیری از نفوذ فرهنگی آمریکا در جامعه‌ی خود بهره می‌گیرد.
تصاویر زیر، بخشی از پوسترهایی است که طی چند دهه‌ی گذشته به عنوان تبلیغات علیه آمریکا در کره‌ی شمالی منتشر شده است. نقش پررنگ نشانه‌های نظامی و نمادهای مرتبط با ارتش در این پوسترها چشمگیر است. 
telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣٠-٠۵-١٣٩۶, ١٢:٢۵

   

پر مبحث ترین ها