سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

يك متخصص گوش و حلق و بيني:

جرم گرفتگي گوش در افراد داراي پوست چرب شايع‌تر است

براي تخليه گوش هرگز نبايد از وسيله‌اي كه به اشتباه گوش پاك‌كن خوانده مي‌شود، استفاده كرد چون اين وسيله به گوش آسيب مي‌رساند به گونه‌اي كه پنبه نوك آن در مجراي گوش باقي مي‌ماند. اين وسيله به پرده گوش نيز صدمه مي‌زند چون استفاده از آن باعث فشرده شدن جرم، نزديك پرده گوش مي‌شود.
يك متخصص گوش و حلق و بيني گفت: جرم گرفتگي گوش در افراد داراي پوست چرب شايع‌تر و غدد چربي بدن آنان فعال‌تر است.

دكتر عبدالحميد حسين نيا در گفت وگو با  ايسنا افزود: احساس كيپ شدن گوش و كم شنوايي انتقالي (كم شنوايي در گوش خارجي و مياني) از جمله علايم جرم گرفتگي گوش است و اگر جرم بيش از حد سفت شود بر قدرت شنوايي بيمار تاثير منفي مي‌گذارد.

وي با بيان اينكه براي پيشگيري از ابتلا به جرم گرفتگي گوش، روش خاصي وجود ندارد، گفت: گوش‌هايي كه خاصيت خودپاك كنندگي خود را از دست داده‌اند، دچار جرم گرفتگي مي‌شوند اين در حاليست كه در گوش افراد به طور طبيعي، جرم انباشته نمي‌شود اما گوش برخي از بيماران به طور مرتب جرم مي‌گيرد اما آنان به اشتباه فكر مي‌كنند كه گوششان به شست و شو عادت كرده است.

اين متخصص گوش و حلق و بيني تاكيد كرد: براي تخليه گوش هرگز نبايد از وسيله‌اي كه به اشتباه گوش پاك‌كن خوانده مي‌شود، استفاده كرد چون اين وسيله به گوش آسيب مي‌رساند به گونه‌اي كه پنبه نوك آن در مجراي گوش باقي مي‌ماند. اين وسيله به پرده گوش نيز صدمه مي‌زند چون استفاده از آن باعث فشرده شدن جرم، نزديك پرده گوش مي‌شود.

حسين‌نيا در پايان درباره راه‌هاي خارج كردن جرم گوش گفت: روشهاي متداولي براي اين كار وجود دارد كه خارج كردن جرم با مكش و برخي از ابزارهاي خاص و شست و شو با آب پاكيزه از جمله آن‌هاست البته پيش از آغاز خارج كردن جرم سفت از گوش بايد اين عضو را با گليسيرين نرم كرد.

انتهاي پيام
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٨-١١-١٣٨٩, ٢٣:۵١

   

پر مبحث ترین ها