سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

رد پای پسر اردوغان در پرونده فساد مالی ترکیه

بروز شده : ۶-١٠-١٣٩٢, ١١:٢۴    نسخه چاپی    
رسانه‌های ترکیه‌ای گزارش داده‌اند پسر رجب طیب اردوغان، نخست وزیر ترکیه هدف بعدی تحقیقات درباره فساد مالی ترکیه خواهد بود.
به گزارش خبرگزاری فارس، رسانه‌های ترکیه‌ای گزارش داده‌اند احتمالاً پسر رجب طیب اردوغان، نخست وزیر ترکیه هدف بعدی تحقیقات درباره فساد مالی است.

بر اساس این گزارش، نبرد سیاسی بین رجب طیب اردوغان، نخست وزیر ترکیه و متحد سابق و رقیب کنونی این مقام ترکیه‌ای، یعنی «فتح‌الله گولن» در روزهای آینده تشدید می‌شود و دامنه رسوایی مالی کنونی به حلقه نزدیکان اردوغان کشیده خواهد شد. احتمالاً «بلال اردوغان»، پسر نخست وزیر هدف تحقیقات قرار خواهد گرفت.

آقای اردوغان، در ارتباط با اتهامات فساد مالی به شماری از اعضای دولتش، روز پنجشنبه ۱۰ تن از وزیران کابینه خود را تغییر داد.

پلیس ترکیه در راستای تحقیقاتی که مقامات نزدیک به «رجب طیب اردوغان» در دولت ترکیه را هدف قرار داده در روزهای گذشته چند نفر را بازداشت کرد.

پسران معمر گلر، وزیر کشور، یافر جاغلایان، وزیر اقتصاد و اردوغان بایراکتار در میان بازداشت شدگان توسط پلیس قرار داشتند.

در میان این مظنونان همچنین تجار و بروکرات‌های برجسته دیده می‌شوند.

اردوغان در این باره گفته است که محافلی وی را مورد هدف قرار داده اند و با اقامه دعوی علیه فرزندم خواهان ضربه زدن به او هستند.

نخست وزیر ترکیه این تحقیقات را یک «عملیات کثیف» خوانده و گفته است آنهایی که در پشت این تحقیقات قرار دارند به دنبال تشکیل یک «دولت درون دولت» هستند.

این عملیات به طور گسترده به عنوان چالشی برای اقتدار اردوغان دانسته شده که مدعی طرفداری از تجارت و ریشه‌کنی فساد است.

ناظران سیاسی ترکیه همچنین معتقد هستند که این حملات پلیس ریشه در تنش‌های نهفته میان دولت اردوغان و «فتح الله گولن» روحانی بانفوذ مسلمان مقیم آمریکا در آستانه انتخابات سال آینده دارد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۶-١٠-١٣٩٢, ١١:٢۴

   

پر مبحث ترین ها