سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

(تصاوير)تروریست ۴ ساله کوچک‌ترین عضو القاعده

این کودک خردسال از جمله کودکانی است که نیروهای القاعده در جنگ خود علیه حکومت بشار اسد به کار گرفته‌اند. پیش از این در گزارش‌های متعددی که از داخل نیروهای ارتش آزاد و القاعده در سوریه منتشر شده بود، ‌تصاویر کودکان ۹ تا ۱۱ ساله دیده می‌شد که در کارهای پشتیبانی جنگ و یا در صنایع نظامی به کار گرفته می‌شدند.
کوچک‌ترین عضو گروه القاعده در سوریه که در سن ۴ سالگی، با فریاد الله اکبر خود به سمت نیروهای ارتش این کشور شلیک می‌کند، ‌سوژه روز بسیاری از خبرگزاری‌ها و سایت‌های خبری شده است.

به گزارش ايسنا، این پسر خردسال که به زبان آلبانیایی صحبت می‌کند، ‌به همراه پدر خود به سوریه رفته تا به همراه دیگر اعضای گروه القاعده در جنگ علیه نیروهای ارتش این کشور شرکت کند.
(تصاوير)تروریست ۴ ساله کوچک‌ترین عضو القاعده

به گزارش دیلی میل، گفته می‌شود این کودک حدودا ۴ ساله از دو سال پیش که جنگ داخلی در این کشور آغاز شد، ‌به همراه پدرش در این جنگ حضور داشته. او با اسلحه AK-47 به سمت نیروهای ارتش شلیک کرده و دوباره به موضع قبلی خود بر می‌گردد.

این کودک خردسال از جمله کودکانی است که نیروهای القاعده در جنگ خود علیه حکومت بشار اسد به کار گرفته‌اند. پیش از این در گزارش‌های متعددی که از داخل نیروهای ارتش آزاد و القاعده در سوریه منتشر شده بود، ‌تصاویر کودکان ۹ تا ۱۱ ساله دیده می‌شد که در کارهای پشتیبانی جنگ و یا در صنایع نظامی به کار گرفته می‌شدند اما این برای اولین بار است که تصاویر ویدئویی نشان می‌دهد نیروهای تکفیری از کودک ۴ ساله نیز برای جنگ در سوریه استفاده کرده‌اند. این مبارز کوچک آنقدر کم سن و سال است که باید اسلحه‌اش را روی یک بشکه بگذارد تا بتواند شلیک کند و البته شتاب اسلحه او را بعد از هر شلیک به عقب می‌راند.
(تصاوير)تروریست ۴ ساله کوچک‌ترین عضو القاعده

این تصاویر بعد از این منتشر شد که فرانسوا اولاند در دیدار با نخست وزیر انگلیس دیوید کامرون هشدار داد که انگلستان و فرانسه هر کدام در حدود ۶۰۰ تا ۷۰۰ نفر از جمعیت جوانشان در سوریه هستند و برای اعمال تروریستی آموزش می‌بینند.
(تصاوير)تروریست ۴ ساله کوچک‌ترین عضو القاعده

این ویدئو برای اولین بار در روز ۲۱ ژانویه سال جاری میلادی در سایت یوتیوب منتشر شد. کسی که این ویدئو را آپلود کرده بود از گروه‌های جهادی وابسته به القاعده در سوریه بود که زیر این ویدئو نوشته است: این یکی از فرزندان دولت اسلامی عراق و شام است. این فیلم البته بعد از مدتی به دلیل مغایرت با قوانین آمریکا و سوء استفاده از کودکان در جنگ از این سایت حذف شد. با این حال نسخه‌های زیادی از این فیلم در سایر سایت های آنلاین دیده می‌شود.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۴-١١-١٣٩٢, ١١:٠۵

   

پر مبحث ترین ها