سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

مریلا زارعی به نشست بسيج دانشجويي نرفت

بروز شده : ۵-١٢-١٣٩٢, ١۶:٣۴    نسخه چاپی    
دراین مراسم جمعی از عوامل فیلم از جمله نرگس آبیار کارگردان، محمد حسین قاسمی و ابوذر پورمحمدی تهیه کنندگان فیلم و سامان صفاری و گلاره عباسی از بازیگران این فیلم حضور داشتند.
مراسم اکران و نقد فیلم شیار 143 بدون حضور مریلا زارعی بازیگر این فیلم، در محل تالار ابن سینا دانشکده پزشکی دانشگاه تهران برگزار شد.

این مراسم به همت بسیج دانشجویی ظهر یکشنبه با حضور دانشجویان و جمعی از خانواده شهدا در دانشگاه علوم پزشکی دانشگاه تهران برگزار شد.

به گزارش ايرنا، دراین مراسم جمعی از عوامل فیلم از جمله نرگس آبیار کارگردان، محمد حسین قاسمی و ابوذر پورمحمدی تهیه کنندگان فیلم و سامان صفاری و گلاره عباسی از بازیگران این فیلم حضور داشتند.

دراین مراسم مادر شهید بهروز صبوری و همسر شهید رحیمی از دست اندرکاران این اثر سینمایی تقدیر کردند.

مادر شهید رحیمی که با تشویق حاضران در سالن به روی سن آمده بود، گفت: باید از دست اندرکاران این اثر تشکر کنم که با ساخت این فیلم توانستند درد مادران که سال ها در انتظار فرزندانشان بودند را به تصور بکشند.

همسر شهید رحیمی نیز با فاخر دانستن این اثر ، گفت: نمایش این اثر مخاطب را با دغدغه های مادران و همسران شهیدان آشنا می کند.

وی ادامه داد : شهیدان و اسیران حق بسیاری بر گردن ما دارند و نمایش این اثر در انتقال مفاهیم انتظار نقش بسزایی ایفا کرد.

در ادامه دست اندرکاران این فیلم جوایزی را از دست مادر شهید صبوری و همسر شهید رحیمی دریافت کردند که با تشویق حاضران همراه بود.

نرگس آبیار دراین مراسم گفت: خرسندم که این فیلم مورد استقبال فرهیختگان و اقشار مختلف جامعه قرار گرفت و انتخاب شدن این فیلم به عنوان منتخب مردمی را گواه این امر می دانم.

کارگردان فیلم شیار143افزود: این اثر برشی از واقعیت جنگ تحمیلی بود و ایجاد فضاهای بومی و اقلیمی در فیلم سبب شد تا باورپذیری فیلم برای مخاطبان بیشتر شود.

آبیار درمورد انگیزه خود از ساخت این فیلم گفت: انتظار مادرم برای بازگشت برادرم از جبهه های جنگ مسئله ای بود که من را برای ساخت این فیلم ترغیب کرد.

وی ادامه داد : به تصویر کشیدن رنج ها و سختی هایی که زنان در زمان دفاع مقدس متحمل شدند، دغدغه ای همیشگی من بود که در نهایت ساخت این فیلم را به همراه داشت.

آبیار با بیان اینکه این فیلم قدردانی کوچکی است از شهیدان دوران دفاع مقدس افزود : امیدوارم سهم کوچکی در معرفی فداکاری های زنان در دوران دفاع مقدس داشته باشم .

گلاره عباسی بازیگر این فیلم نیز دراین مراسم گفت: خوشحالم و افتخار می کنم که در این مجموعه حضور داشتم؛ بازی در فیلم ها و سریال های بسیاری را تجربه کرده ام اما حضور در شیار 143 برای من باعث افتخار است و افتخار می کنم که هدیه خود را از دست مادر و همسر شهیدان دریافت کرده ام.

ابوذر پورمحمدی تهیه کننده فیلم نیز خاطر نشان کرد : ماباید از زنانی که فرزندان خود را در راه اسلام و میهن تقدیم کرده اند، تشکر کنیم.

وی ادامه داد : جامعه باید بداند که شهیدان زنده اند و در میان ما حاضر و نظاره گر ما هستند.

تهیه کننده شیار143، صاحب اصلی این فیلم را مادران شهدا و شهدا دانست و تاکید کرد: اجر الهی مادران شهدا کمتر از شهدا نیست و هیچ وقت هم مادران شهدا به طور کامل دیده نشده اند.

در ادامه سامان صفاری بازیگر نقش یونس از استقبال مردم نسبت به این اثر سینمایی ابراز خرسندی کرد و گفت : خوشحالم که این فیلم توانسته با مخاطبان خود ارتباط برقرار کند.

پرسش حاضران از دست اندرکاران این فیلم بخش پایانی این مراسم بود.

آبیار در پاسخ به این سوال که آیا منطقه شیار 143 وجود دارد؟ گفت: بله ، این ماجرا واقعیت دارد که با گذشتن از ذهن من موجب خلق یک داستان شد.

گلاره عباسی نیز در پایان از دشواری کارکردن بر روی لهجه سخن گفت و اظهارداشت : کار کردن روی لهجه کرمانی که هیچ ذهنیتی از آن نداشتم کار دشواری بود.

وی ادامه داد : البته من و مریلا زارعی ممارست های بسیاری برای نزدیک شدن به لهجه کرمانی انجام دادیم که خوشحالم به نتیجه رسید.

مریلا زارعی به عنوان بازیگر اصلی فیلم شیار 143 غایب این مراسم بود.

مراسم قدردانی از عوامل ساخت فیلم شیار143با حضور دانشجویان و جمعی از خانواده شهدا در دانشگاه علوم پزشکی دانشگاه تهران برگزار شد.

این فیلم در سی و دومین جشنواره بین المللی فیلم فجر سیمرغ بلورین بهترین فیلم از نگاه تماشاگران را از آن خود کرد.
telegram 19dey.com
نام شما    5 اسفند 1392 23:53
هنوز تا حرفه ای شدن کار دارید
این جوری تیتر گذاشتن دور از کرامت انسانی است.
  • 0

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 1
همه مطالب تاریخ: ۵-١٢-١٣٩٢, ١۶:٣۴

   

پر مبحث ترین ها