سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آنجلینا جولی: به بچه‌های سوری که بدنشان از اصابت بمب‌ها پاره‌پاره شده فکر کنید

از شما خواهش می‌کنم، تصور کنید که بچه‌های خود شما باید وحشت حاکم بر سوریه را متحمل شوند.
آنجلینا جولی، بازیگر آمریکایی از جامعه بین‌المللی خواست برای پایان بخشیدن به بحران سوریه قوی‌تر عمل کنند. او به‌ویژه به وضعیت اسف‌بار کودکان سوری اشاره کرد و خواستار پایان رنج‌هایی شد که بر آنها تحمیل شده است.

به گزارش ایسنا آنجلینا جولی، سفیر ویژه کمیساریای عالی ملل متحد برای پناهندگان (آنکر) با اشاره به رنجی که به‌ویژه کودکان سوری ‌با آن روبرو هستند جامعه بین‌المللی را برای پایان دادن به بحران سوریه به یاری طلبید.
وی با صدور بیانیه‌ای در ژنو گفت: «من شما را فرا می‌خوانم، مشترکا عمل کنید و نگذارید مردم سوریه یک سال دیگر با رنجی غیر قابل تحمل روبرو باشند.»

سفیر ویژه کمیساریای عالی ملل متحد برای پناهندگان ادامه داد: «از شما خواهش می‌کنم، تصور کنید که بچه‌های خود شما باید وحشت حاکم بر سوریه را متحمل شوند.»
آنجلینا جولی گفت: «به بچه‌هایی فکر کنید که نه تنها آواره بلکه یتیم هستند. به بچه‌هایی که بدنشان از اصابت بمب‌ها پاره‌پاره شده یا به صدهاهزار نفری که در این لحظه گرسنه‌اند فکر کنید.»

بازیگر آمریکایی از اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد خواست، برای اجرای قطعنامه ۲۱۳۹ تلاش کنند؛ قطعنامه‌ای که خواستار فراهم آمدن زمینه دسترسی آزادانه امدادگران به مناطق محصور سوریه شده است. او تأکید کرد، به علاوه جامعه بین‌المللی باید گفت‌وگوهای صلح سوریه را به جریان بیاندازد.

به گزارش دویچه وله، کمیساریای عالی ملل متحد برای پناهندگان می‌گوید، در طول سه سالی که از شروع اعتراضات ضد دولتی و درگیری‌های سوریه می‌گذرد ۹ میلیون سوری آواره خارج از کشور یا مناطقی در داخل این کشور شده‌اند. این میزان ۴۰ درصد جمعیت مردم سوریه محسوب می‌شود.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۵-١٢-١٣٩٢, ٢١:٢٩

   

پر مبحث ترین ها