سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

چرا کودکان از طبیعت می‌ترسند؟

یک بررسی نشان داده است که کودکان تمایلی به لمس گیاهان ندارند و در موقع نزدیکی یا لمس گیاهان احساس خطر می‌کنند.
ممکن است هرگز متوجه نشده باشید اما همه بچه‌ها هنگام نزدیکی به گیاهان می‌ترسند.

به گزارش فارس، یک بررسی نشان داده است که کودکان تمایلی به لمس گیاهان ندارند و در موقع نزدیکی یا لمس گیاهان احساس خطر می‌کنند.

نتایج یک مطالعه نشان می‌دهد انسان‌ها دارای یک ترس ذاتی هستند که همواره احتیاط می‌کنند و مهارت‌ها و رفتارهای خاص به ما کمک می‌کنند تا در مقابل خطرات از خود محافظت کنیم.
«آنی ورتز» روانشناس و متخصص «تکامل و رشد» می‌گوید: انسان‌ها دریافته‌اند که فقط حیوانات نیستند که در محیط به ما آسیب می‌رسانند.

در زندگی مدرن گیاهان بخشی از زندگی ما هستند اما ما در مورد آن به طور عمده فکر نمی‌کنیم.
مانند حیوانات گیاهان هم دارای سیستم‌های دفاعی بسیاری برای جلوگیری از خورده شدن هستند؛ مانند خارها و مواد سمی که در صورت بلع کشنده هستند.

برخی از مطالعات نشان داده‌اند که کودکان به خوردن برخی سبزیجات تلخ تمایل ندارند.

«آنی ورتز» و همکارش «کارن وین» سعی کردند مشخص کنند آیا نوزادان تمایلی به لمس گیاهان مانند اشیاء دارند یا خیر؟ آنها تعدادی گیاه مانند جعفری، ریحان و یک گیاه مصنوعی را روی میز گذاشتند تا کودکان از میان آنها انتخاب کنند.

آنها حتی اشیایی که سبز رنگ بودند را به گیاهان دیگر اضافه کردند تا بدانند نوزادان با دیدن رنگ سبز احساس خطر می‌کنند یا با دیدن برگ؛ این آزمایش بر روی47 کودک 8 تا 18 ماهه انجام شد و محققان دریافتند نوزادان به مدت 5 ثانیه به گیاه و گیاه مصنوعی نزدیک و دست زدند و دیگر به سمت این گیاهان نرفتند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٣-٠١-١٣٩٣, ١١:٣۵

   

پر مبحث ترین ها