سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

فیلم تبلیغاتی «شعله های آتش جنگ» با حضور یک تروریست آمریکایی/تصویر

به گفته پال کروسک شیانک تحلیلگر آمریکایی، این نوار ویدئویی مهم است زیرا این برای اولین بار است که یکی از اعضای آمریکایی داعش در مقابل دوربین، جنایت مرتکب می شود.
سی ان ان نوشت: برای اولین بار یک آمریکایی عضو گروه تروریستی داعش، در فیلمهای وحشت اعدامهای این گروه ظاهر شد.

به گزارش «انتخاب»، شورای امنیت سازمان ملل متحد شب گذشته به ریاست جان کری وزیر امورخارجه آمریکا برای بررسی اوضاع عراق و اقدامات گروه داعش تشکیل جلسه داد.

نماینده داعش در این جلسه حضور نداشت اما داعش در عرصه فضای مجازی و رسانه های اینترنتی حضور پررنگی دارد.

براساس همین رویکرد، داعش روز گذشته نوار ویدئویی از طریق اینترنت منتشر کرد که هدف از آن، ایجاد وحشت از این گروه و جلب احترام برای آن است. این نوار ویدئویی پنجاه و پنج دقیقه است.

دستگاههای اطلاعاتی آمریکا به دقت درحال بررسی این نوار ویدئویی و بویژه یک نفر هستند که در این نوار دیده می شود. این عضو داعش به صورت عالی به زبان انگلیسی صحبت می کند و اقدامات وحشتناکی را درمقابل دوربین صورت می دهد.

یکی از مقامات دستگاه های اطلاعاتی آمریکا به سی ان ان گفت، این نوار به دقت بررسی می شود تا هویت فرد مذکور مشخص شود. او در این نوار ویدئویی درحالیکه صورتش را پوشانده است ریاست اعدام گروهی از سوری ها را برعهده دارد که ظاهرا در یک پایگاه نظامی به اسارت گرفته شده اند. ممکن است وی فردی عرب باشد که در غرب تحصیل کرده باشد. ممکن هم است که او فردی آمریکایی یا کانادایی باشد.

به گفته فرانک کلیفو کارشناس امنیتی در آمریکا، داعش چنین فردی را در نوار ویدئویی خودش گنجانده است زیرا ظاهرا او فردی آمریکایی است و مخاطب این نوار ویدئویی، غربی ها هستند و داعش با این کار می خواهد ترس را در مردم آمریکا بوجود بیاورد و در عین حال به نمایش قدرت بپردازد.

کل نوار ویدئویی که «شعله های آتش جنگ» نام دارد، تبلیغات برای داعش است و به صورت حرفه ای ویرایش شده است. زمان حساس در این نوار ویدئویی، در پایان این پنجاه و پنج دقیقه است و آن زمانی است که فرماندهان داعش، تفنگهای خودشان را آماده می کنند تا سوری هایی را اعدام کنند که گور خودشان را خودشان کنده اند.
فیلم تبلیغاتی «شعله های آتش جنگ» با حضور یک تروریست آمریکایی/تصویر


یکی از مقامات آمریکایی به سی ان ان گفت هنوز خیلی زود است که بتوان گفت لهجه فرد مذکور در این نوار ویدئویی نشان می دهد او به کدام منطقه متعلق است. برای پی بردن به این مسئله، تجزیه و تحلیل صدا و لهجه انجام می شود. به هرحال، داعش این نوارهای تبلیغاتی ویدئویی را منتشر می کند تا افراد بیشتری را جذب خودش کند. بی تردید تا زمان شناسایی فردی که در این نوار ویدئویی دیده می شود، عده بیشتری از غربی ها جذب این گروه خواهند شد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٩-٠۶-١٣٩٣, ٢٢:۵٠

   

پر مبحث ترین ها