سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

ورود دومین شهروند آمریکایی به جنگ زمینی با داعش/تصویر

من نظامی سابق از ایالت اوهایو هستم که به عراق و سوریه آمده ام تا به نیروهای کُرد در جنگ با داعش کمک کنم.
دو شهروند آمریکایی هم اکنون در شهر کوبانی سوریه در حال جنگ با نیروهای داعش هستند.

به گزارش عصرایران به نقل از روزنامه القدس العربی چاپ لندن، شهر کوبانی در حال حاضر شاهد جنگ و درگیری شدید مسلحانه میان نیروهای داعش و کُردهای مسلح است. شهر کُردنشین کوبانی از سه هفته پیش تاکنون در معرض اشغال داعش است.

گزارش های جدید نشان می دهد شماری از شهروندان غربی برای جنگ با داعش در عراق و سوریه حضور دارند. این در حالی است که کشورهای اروپایی و آمریکا بارها درباره پیوستن شهروندانشان به گروه های افراط گرای اسلامی و در راس آنها داعش در خاورمیانه هشدار داده اند.
ورود دومین شهروند آمریکایی به جنگ زمینی با داعش/تصویر


یک شهروند آمریکایی در مصاحبه تصویری با رویترز در داخل سوریه گفت: من نظامی سابق از ایالت اوهایو هستم که به عراق و سوریه آمده ام تا به نیروهای کُرد در جنگ با داعش کمک کنم.

هم اکنون جنگنده های شماری از کشورهای غربی و عربی به رهبری آمریکا مواضع داعش در عراق و سوریه را بمباران می کنند.
گروه افراط گرای اسلامی "داعش" هم اکنون مناطق گسترده ای را در عراق و سوریه تحت تصرف خود دارد و به دنبال افزایش مناطق تحت کنترل خود است. داعش در ماه های اخیر بارها به کشتار غیرنظامیان دست زده است.

این آمریکایی که خود را "برایان ویلسون" معرفی کرده می گوید تعدادی از آمریکایی ها نیز در صف نیروهای کُرد در حال جنگ با داعش هستند.

ویلسون ادامه داد: اکثر مردم در آمریکا دشمن داعش هستند اما بخش اندکی از آنها تمایل خود را برای آمدن به اینجا و کمک به "واحدهای نظامی حمایت از ملت" اعلام کرده اند.

"واحدهای حمایت از ملت" مجموعه های نظامی هستند که توسط احزاب اصلی کردستان سوریه برای تامین امنیت این منطقه پس از بحران سوریه و عقب نشینی ارتش و پلیس دولت سوریه از این منطقه تشکیل شدند.

او دومین شهروند آمریکایی است که پیوستن خود به جنگ با داعش را اعلام کرد.
قبل از این گوردان ماتسون 28 ساله از ایالت ویسکونسن آمریکا نیز هم اکنون در جمع کردهای سوریه در حال جنگ با داعش است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۶-٠٧-١٣٩٣, ١۵:۴۶

   

پر مبحث ترین ها