سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

اسیر 15 ساله داعشی: اگر به داعش کمک نمی کردم سرم را می بریدند/ تصاویر

بروز شده : ٢-٠٨-١٣٩٣, ١١:٣٨    نسخه چاپی    
گروه داعش به دهکده آنها حمله کرده‌، تمام مردان را گرفته‌اند و تهدید کرده‌اند که هرکس به گروه آنها نپیوندد سرش را خواهند برید.
اسیر 15 ساله داعشی: اگر به داعش کمک نمی کردم سرم را می بریدند/ تصاویر

اسیر 15 ساله داعشی: اگر به داعش کمک نمی کردم سرم را می بریدند/ تصاویر


نوجوان ۱۵ ساله که به اسارت نیروهای کُرد درآمده افشا کرد اعضای داعش وی را تهدید کردند «اگر به این گروه تروریستی نپیوندد، سرش را می‌برند».

به گزارش فارس، «کریم مفلح» نوجوانی 15 ساله عضو گروه تروریستی داعش، که در ماه ژوئن به اسارت نیروهای کرد درآمده است، افشا کرد که چطور داعش مردان جوان را با «خوراندن دارو» به انجام «عملیات انتحاری» وامی‌دارد و به بهانه‌های واهی زنان را می‌کشد.

گروهی از مردان در ماه ژوئن (خرداد ماه امسال)، در شمال سوریه به اسارت نیروهای کرد درآمدند. شمار زیادی از این افراد ارتباط با داعش را انکار کردند ولی یک نوجوان 15 ساله به نام «کریم مفلح» به ارتباطش با داعش اعتراف کرد و گفت از سوی این گروه تروریستی «تهدید» شده که اگر به گروه آنها نپیوندد، سرش را خواهند برید.

«هالی ویلیامز» خبرنگار شبکه خبری «سی‌بی‌اس»، در زیرزمین محل نگهداری این اسرا با آنان گفتگو کرد. در این گفتگو بود که مفلح، برخلاف بسیاری دیگر از زندانیان به پیوستنش به «کمپین ترور» داعش اعتراف کرد. مفلح، که صورتش را پوشانیده بود تا توسط اعضای داعش شناسایی نشود، جای سه زخم بزرگ در ناحیه شکم خود را به خبرنگار نشان داد که در نبرد با کردها در اثر برخورد سه گلوله پدید آمده بود و افزود گروه داعش به دهکده آنها حمله کرده‌، تمام مردان را گرفته‌اند و تهدید کرده‌اند که هرکس به گروه آنها نپیوندد سرش را خواهند برید.

وی همچنین افشا کرد که اعضای داعش به جوانان «داروی ضد افسردگی» می‌خورانیده‌اند تا آنان را در انجام اعمال دهشت‌بارشان، همراه کنند. مفلح گفت «این داروها باعث می‌شود قدرت فکریتان را از دست بدهید... طوری که اگر به شما کمربند انتحاری ببندند و بگویند برو خودت را منفجر کن... حتما این کار را خواهید کرد».

مفلح در ادامه با سخن گفتن از روزهای وحشتناکی که در کنار اعضای داعش سپری کرده افزود: «حتی دیدم که چطور زنی را به جرم اینکه لباس عروسی‌اش بازوان و گردنش را نپوشانیده، کشتند».

واقعیت این است که اعتبار داعش در «خشونت‌های خونین»‌اش تنها چیزی است در هفته‌ها و ماه‌های اخیر، نیروهای جدید را به سمت این گروه تروریستی کشانده است.

امروز صبح یک متخصص ترور توضیح داد که رفتار داعش در جذب نیروهای جدید، تا چه اندازه به رفتار «بیماران جنسی کودک آزار» در جذب قربانیانشان شباهت دارد.

پروفسور «گرک بارتون» از مرکز تحقیقات تروریسم جهانی دانشگاه «موناش» در استرالیا، به «AAP» گفت که ماموران استخدام، مانند بسیاری از شکارچیان جنسی، اهداف خود را از راه دوستی در شبکه‌های اجتماعی انتخاب می‌کنند:«این افراد در بخش‌های گفتگو و انجمن‌های آنلاین خود را به نوع دیگری معرفی می‌کنند و تلاش می‌کنند افراد را به شبکه خود وارد کنند... زمانی که این افراد با هم (در دنیای واقعی) دیدار می‌کنند، آنقدر غرق شده‎‌اند که بتوانند به شناخت بهتری برسند».

به نوشته روزنامه دیلی‌میل، در حالی که این رویکرد ممکن است در استخدام غربی‌های ساده‌لوح کارساز باشد، واقعیت این است که برای بسیاری از کسانی که در حال حاضر تحت ظلم و ستم خونین داعش زندگی می‌کنند، تنها ترس از کشته شدن خود یا عزیزانشان توسط رهبران گروه است که آنها را به در دست گرفتن اسلحه برای داعش تشویق می‌کند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢-٠٨-١٣٩٣, ١١:٣٨

   

پر مبحث ترین ها