سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

دوستی باورنکردنی شیر و انسان/ تصاویر

بروز شده : ۶-١١-١٣٩٣, ١٠:٠٧    نسخه چاپی    
هدف از این فیلم این است که نشان دهند چگونه یک قلاده شیر سرگردان و در حال مرگ، اکنون به لطف این دوستی با انسان، قوی و قدرتمند شده است.

یک قلاده شیر وحشی، چنان با یک محیط بان خو گرفته و رابطه دوستانه ای پیدا کرده که جز با دیدن عکس و تصویر از آن، این رابطه غیر عادی، باورکردنی نیست. عکس ها و تصویرهای گرفته شده از سیرگا و والنتین، در شبکه اجتماعی اینترنت، پانزده میلیون بیننده داشته است.

این شیر ماده که «سیرگا» (Sirga) نام گذاری شده، چنان رابطه دوستانه ای با والنتین گرونر(Valentin Gruener)، محیط بان 27 ساله پیدا کرده که به همبازی او تبدیل شده است. این شیر در پی تصویرهای منتشر شده از وی، در سال 2014 به یکی از پربیننده ترین ستاره های فضای اینترنتی تبدیل شده؛ حال او به کمک مربی اش شکار کردن را یاد می گیرد.

 تصویرهای گرفته شده از سیرگا و والنتین، در شبکه اجتماعی اینترنت، پانزده میلیون بیننده داشته است.گرونتر آلمانی، این شیر حدود 150 کیلوگرمی را از دوره نوجوانی شیر آموزش داده است. اکنون لازم شده است که سیرگا شکار کردن را بیاموزد و چه کسی  بهتر از گرونر می تواند این روش را به شیر بیاموزد. آنها تلاش دارند سیرگا را به تدریج به حیات وحش بازگردانند و از مراحل این کار، فیلم مستندی نیز می سازند.

دوستی باورنکردنی شیر و انسان - تهیه فیلم مستند از این دوستی

هدف از این فیلم این است که نشان دهند چگونه یک قلاده شیر سرگردان و در حال مرگ، اکنون به لطف این دوستی با انسان، قوی و قدرتمند شده است.

 البته والنتین که خود دامپزشکی می داند، و همکارانش، واکسن و دیگر مراقبت های دامپزشکی را برای سیرگا فراهم می کنند.

این شیر در یک مزرعه در صحرای کالاهاری در بوتسوآنا به حال خود رها شده بود. به گرونر که در «طرح حیات وحش مودیسا» (Modisa Wildlife Project) کار می کند، اجازه داده شد تا با پرورش این قلاده شیر، آن را از مرگ نجات دهد.اکنون پس از سه سال از آن دوره، آنها به زوجی جدانشدنی تبدیل شده اند؛ به طوری که هر بار که گرونر در ورودی محوطه نگهداری سیرگا را باز می کند، سیرگا به آغوشش می پرد.


*شبکه خبر

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۶-١١-١٣٩٣, ١٠:٠٧

   

پر مبحث ترین ها