سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

سیلابی شدن رودخانه های ۱۴ استان کشور

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از سیلابی شدن رودخانه های ۱۴ استان طی دو روز آینده و رگبار و رعد و برق در پایتخت خبر داد.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از سیلابی شدن رودخانه های ۱۴ استان طی دو روز آینده و رگبار و رعد و برق در پایتخت خبر داد.

احد وظیفه در گفتگو با مهر، با بیان این مطلب افزود: بر اساس تحلیل نقشه های پیش یابی هواشناسی با فعالیت سامانه بارشی طی روز سه شنبه برای استان های واقع در شمال غرب و غرب، دامنه های جنوبی البرز، دامنه های جنوبی البرز، دامنه های زاگرس مرکزی و جنوبی، نواحی مرکزی، سواحل دریای خزر و تا بعد از ظهر در شرق و شمال شرق کشور ابرناکی، رگبار باران گاهی با رعد و برق و وزش باد پیش بینی می شود.

به گفته وی، شدت بارش روز سه شنبه در شمال آذربایجان غربی، شمال آذربایجان شرقی، اردبیل و گیلان خواهد بود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی اظهار داشت: از اواخر وقت روز سه شنبه و طی روز چهارشنبه در غرب کشور از میزان ناپایداری کاسته می شود و در دامنه های زاگرس جنوبی و مرکزی، نواحی مرکزی، جنوب، شرق، شمال شرق و شمال غرب کشور بارش ها ادامه می یابد و با تقویت جریان های شمالی بارش ها در سواحل دریای خزر تشدید می شود و دریای خزر مواج خواهد بود.

وظیفه تصریح کرد: بر این اساس روز چهارشنبه بارش باران گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد در استانهای چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد، گلستان، خراسان شمالی، خراسان رضوی، اردبیل، آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی که در استانهای کهگیلویه و بویر احمد، غرب فارس، نیمه شمالی خراسان رضوی و شمال استانهای آذربایجان شرقی، غربی و اردبیل سیلابی شدن مسیلها و رودخانه ها نیز پیش بینی می شود.

وی افزود: طی روز پنج شنبه بارش باران گاهی همراه با رعد وبرق و وزش باد در استانهای فارس، خراسان شمالی، خراسان رضوی، چهار محال و بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد، کرمانشاه، لرستان، شمال خوزستان، ایلام و کردستان و احتمال سیلابی شدن مسیلها و رودخانه ها در استانهای خراسان شمالی، خراسان رضوی، جنوب کرمانشاه و مناطق مرکزی فارس رخ می دهد.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از این رو توصیه می شود جهت جلوگیری از خسارتهای احتمالی، تمهیدات لازم به کار گرفته شود.

وظیفه یاد آور شد: در اواخر وقت روز چهارشنبه در جنوب شرق کشور، نیز رگبار و رعد و برق پیش بینی می شود. همچنین با عبور متناوب امواج روز پنج شنبه و جمعه در اغلب مناطق کشور جوی ناپایدار حاکم خواهد بود و شدت بارش در روز پنج شنبه در شمال شرق، ارتفاعات زاگرس مرکزی و جنوب کشور پیش بینی می شود.

به گفته وی، طی سه روز آینده در برخی نقاط استان های واقع در غرب و جنوب غرب کشور پدیده گرد و خاک دور از انتظار نیست.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی اظهار داشت: فردا آسمان تهران نیمه ابری در بعد از ظهر همراه با افزایش ابر در پاره ای نقاط رگبار و رعد و برق و در شهر های جنوبی باد و گرد و خاک است. بیشینه و کمینه دمای پایتخت با ۳ درجه کاهش نسبت به امروز به ۲۶ و ۱۸ درجه سانتیگراد بالای صفر می رسد.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۵-٠٢-١٣٩۴, ٢٢:۵۵

   

پر مبحث ترین ها