سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

رژیم های پر پروتئین و سیگار عوامل بروز سرطان پروستات

دبیرعلمی نخستین کنگره بین المللی نفرولوژی و اورولوژی گفت:علاوه بر عوامل ژنتیکی، رژیم های غذایی پر پروتئین و استعمال دخانیات به ویژه سیگار به عنوان مهم ترین عوامل بروز سرطان پروستات شناخته شده است.


دکتر علی قدیان روز چهارشنبه درحاشیه نخستین کنگره بین المللی نفرولوژی و اورولوژی درگفت وگو با خبرنگار علمی ایرنا اظهار کرد:سرطان پروستات سومین سرطان شایع و دومین علت مرگ و میر ناشی از سرطان ها در مردان به شمار می رود که با مراقبت های پزشکی،انجام آزمایشات لازم و پرهیز از دخانیات و رژیم های غذایی ناسالم می توان از بروز آن به راحتی پیشگیری کرد.

قدیان افزود:مردان از سن 50 به بالا لازم است سالی یک بار آزمایش و معانیات پروستات را انجام دهند.

وی افزود:افرادی که سابقه سرطان پروستات در خانواده و اقوام نزدیک دارند باید انجام این آزمایشات را سن 40 سالگی آغاز کنند؛ این افراد باید یک بار در سن 40 و45 سالگی آزمایشات مربوطه را انجام دهند و در صورتی که جواب این آزمایشات منفی بود مانند سایر مردان از سن 50 سالگی سالی یک بار آزمایش ومعانیات مربوط به پروستات را انجام دهند.

وی اظهار کرد:سرطان پروستات یک بیماری خاموش است و علامت خاصی ندارد و بیشتر بصورت اتفاقی در آزمایش ها تشخیص داده می شود.

نخستین کنگره بین المللی نفرولوژی واورولوژی که امروز 20 خرداد ماه با حضور جمعی از متخصصان داخلی و خارجی این رشته در مرکز همایش های رازی آغاز به کار کرد تا 22 خرداد ماه ادامه داد.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٠-٠٣-١٣٩۴, ١٣:٢٢

   

پر مبحث ترین ها