سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

عکسی که هیتلر نمی‌خواست کسی ببیند / تصویر

بروز شده : ١-٠۴-١٣٩۴, ١۶:١٨    نسخه چاپی    
آدولف هیتلر شخصیت عجیبی داشت و این عکس هم به عجیب بودن هیتلر می‌افزاید. در عکسی که اخیر از او پیدا شده، هیتلر لباس کیمونو ژاپنی را به تن کرده است.

 
به گزارش فرادید به نقل از اکسپرس، او همیشه با لباس فرم نظامی در جاهای عمومی دیده می‌شد و اگر لباس نظامی به تن نداشت با کت و شلوار رسمی خود دیده می‌شد. در این عکس عجیب اما لباس کیمونو ژاپنی هیتلر به وضوح مشخص است.
 
تا جایی که می‌دانیم «پیشوا» به فرهنگ کشورهای دیگر علاقه‌ای نداشت و معتقد به برتری نژادی بود. اما در این عکس واضح است که هیتلر لباس سنتی ژاپنی‌ها در دهه 30 میلادی را به تن دارد و نماد سواستیکا (صلیب شکسته، گردونه خورشید) بر روی لباسش دوخته شده است.
 
هنوز مشخص نشده که این عکس تا حالا کجا بوده و چه وقت گرفته شده است. اما تخمین زده شده که این عکس عجیب برای یادآوری پیمان بین‌المللی بین آلمان نازی و امپراتوری ژاپن در 25 نوامبر 1936 گرفته شده است.

عکسی که آدولف هیتلر نمی‌خواست کسی ببیند! 
هیتلر اغلب در لباس نظامی خود دیده شده است
 
عکسی که آدولف هیتلر نمی‌خواست کسی ببیند!
کسی انتظار نداشت هیتلر را در این لباس ببیند
 
عکسی که آدولف هیتلر نمی‌خواست کسی ببیند!
چند نشان به او معرفی شد و هیتلر یکی را انتخاب کرد (امضای او در تصویر مشخص است)

 

از زمانی که هیتلر در سال 1933 به قدرت رسید تا شروع جنگ جهانی دوم، مردم آلمان معمولا چیزهایی را می‌خریدند که عکس پیشوا بر روی آن درج شده بود. بازار خاطرات نازی‌ها همچنان هم داغ است، زیرا تعداد هفت‌تیر، شمشیر، چاقو، باتون و کلاه ایمنی و تفنگ تولید شده با نشان هیتلر آن‌قدر زیاد بود که هنوز هم می‌توان آن‌ها را پیدا کرد.

 

از آنجایی که نازی‌ها متقاعد شده بودند که قرار است قرن‌ها بر جهان حکومت کنند همه جور ابزار و وسایل تولید کردند تا  دشمنان مغلوب خود را سرشکسته کنند. با تمام این اوصاف، حتی خوش‌بینانه‌ترین طرفداران آلمان نازی هم فکرش را نمی‌کردند که این عکس عجیب و غریب بتواند از دل «رایش سوم» به بیرون درز کند تا الان هم سالم بماند.
telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١-٠۴-١٣٩۴, ١۶:١٨

   

پر مبحث ترین ها