سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

هوش مصنوعی اوباما را چگونه می‌بیند؟ / تصاویر

هوش مصنوعی به سرعت در حال پیشرفت است و هیچ چیز نیز جلودارش نیست. هم اکنون سرمایه‌گذاری‌های بزرگی بر روی آن صورت گرفته و طولی نخواهید تا شاهد قدرت‌نمایی هوش مصنوعی در جهان باشیم.

 
به گزارش فرادید به نقل از دیلی‌میل، هوش مصنوعی چگونه جهان را می‌بیند و درک می‌کند؟ گوگل به تازگی برنامه‌ای را طراحی کرده که به وسیله آن می‌تواند میلیون‌ها تصویر را شناسایی و پردازش کند. این نرم‌افزار از شبکه‌های عصبی مصنوعی با نام اختصاری ANNs استفاده می‌شود.
 
این شبکه‌ی عصبی ویژگی‌های خاص یک تصویر خاص را شناسایی کرده و بر اساس این ویژگی‌ها، عکس‌های مرتبط با آن را نیز می‌آورد. مثلا اگر واژه چنگال جستجو شود، این برنامه به دنبال ویژگی‌های چنگال در تمامی عکس‌های موجود در بانک‌های اطلاعاتی می‌گردد. این برنامه می‌داند که چنگال یک دسته دراز و چهار شاخه کوچک دارد.
 
حالا گوگل این برنامه در دسترس عموم گذاشته تا مردم عکس‌های خود را تحویل آن دهند و نسخه «هوش مصنوعی» آن را تحویل بگیرند. اگر به عبارت ساده‌تر بخواهیم بگوییم، برنامه ANNs الگوهای موجود در یک تصویر را شناسایی کرده و آن را جستجو می‌کند، درست مانند یک کودک که اشکال هندسی را شناسایی می‌کند. اما مشکل اصلی اینجا است که این برنامه الگوها را تعمیم می‌دهد و می‌توان آن را در همه عکس‌های دیگر شناسایی کرد.
 
اگر لایه‌های بیشتر برنامه به کار گرفته شود، مشکل نیز بزرگتر می‌شود. مثلا لکه روی پوست شبیه چشم به نظر می‌رسد. بنابراین حاصل کار گاهی اوقات سورئال به نظر می‌رسد. از این رو، تصویرچندین اثر و شخصیت معروف در جهان مانند تابلوی شب ستاره‌ای، مونا لیزا، اوباما و دیوید بکهام به این برنامه داده شده تا حاصل آن مشخص شود.
برای دیدن ابعاد بزرگتر تصاویر بر روی آن‌ها کلیک کنید

تصویر یک
تصویر یک
تصویر دو
تصویر دو
تصویر سه
تصویر سه
تصویر چهار
تصویر چهار
تصویر پنج
تصویر پنج
تصویر شش
تصویر شش
تصویر هفت
تصویر هفت
تصویر هشت
تصویر هشت
تصویر نه
تصویر نه
تصویر ده
تصویر ده
telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۵-٠۴-١٣٩۴, ١٠:٣٧

   

پر مبحث ترین ها