سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

در روسیه اتفاق افتاد:

آموزش عکس انداختن سلفی ایمن به مردم در روسیه

از میان چالش‌های زیادی که مردم روسیه امروز با آن مواجه هستند از جمله خشونت‌ جدایی طلبان، اقتصاد در حال سقوط و تبعیض، کرملین این روزها تمرکز خود را روی مقابله با سلفی‌های خطرناک معطوف کرده است.

 

 به گزارش ایسنا به نقل از یاهو، یک دستورالعمل تازه برای گرفتن "سلفی‌های ایمن" از سوی وزارت امور داخلی روسیه منتشر شده است.

در این کتاب راهنما که در اینترنت قابل دانلود است یک سری راهنماییهای تصویری درباره زمان و مکانهایی که می‌تواند برای گرفتن یک عکس سلفی بسیار خطرناک باشد ارائه شده است.

سلفی

 

براساس اعلام دولت روسیه، اوقاتی که برای گرفتن سلفی نامناسب است شامل زمان قایقرانی، رانندگی، عبور از خیابان، بالا رفتن از پله، کوهنوردی، استفاده از اسلحه، بالای تیر برق، مقابل خودروهای عبوری در خیابان و بالای پشت بام می‌شود.

اما این دستور العمل یک روش بدون مقدمه از سوی دولت روسیه برای اعمال محدودیتهای بیشتر برای مردم روسیه نیست. اعمال این برنامه در پی حوادث مرگبار چند ماه گذشته در روسیه و دیگر نقاط جهان برای افرادی که قصد گرفتن سلفی در شرایط غیرعاقلانه را داشتند صورت گرفته است.

النا الکسیوا - معاون وزیر امور داخلی روسیه - در بیانیه ای درباره دستور العمل جدید سلفی ایمن گفت: به رغم تمام مزیت‌های جهان مدرن امروز، تهدیدهای جدیدی وجود دارد. ما بدنبال یادآوری این موضوع به شهروندان هستیم که بدست آوردن "لایک" در شبکه های اجتماعی ارزش از دست رفتن جان آنها را ندارد.

علاوه بر انتشار اینترنتی دستورالعمل گرفتن سلفی، پلیس روسیه نیز دستورالعمل چاپ شده ای را در مدارس و اماکن عمومی سطح کشور پخش خواهد کرد.

وزارت امور داخلی روسیه در کنار اعلام مصادیق سلفی‌های خطرناک تنها یک مورد سلفی ایمن را معرفی کرده است.

 

 

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٣-٠۴-١٣٩۴, ١٩:۴٢

   

پر مبحث ترین ها