سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

دستور دادستان زنجان برای برخورد با مبارزه خونین سگ‌ها؛

بعداز ظهر سگی در زنجان ممنوع شد

بروز شده : ۶-١١-١٣٩۴, ٢٣:١۴    نسخه چاپی    
دادستان زنجان دستور برخورد با عوامل برگزاری مبارزه خونین سگ‌ها را صادر کرد.

حجت‌الاسلام حسن مظفری، دادستان عمومی و انقلاب زنجان در نامه‌ای به نیروی انتظامی استان دستور برخورد با عوامل برگزاری مبارزه خونین سگ‌ها را صادر کرد

در نامه دادستان زنجان خطاب به سردار صالحی  فرماندهی انتظامی استان زنجان آمده است: همانگونه که مستحضرید برابر مقررات کشتن، تلف و ناقص نمودن حیوانات و نیز جریحه دار کردن عفت عمومی، جرم محسوب می شود. در همین راستا حسب اخبار و اطلاعات واصله عده‌ای در اطراف شهر زنجان و برخی  شهرستان‌های استان با برگزاری مسابقه و با اهداف سوء اقدام به حیوان آزاری و به جان هم انداختن سگ‌ها می‌ کنند.

در این نامه آمده است: نظر به اینکه اینگونه حرکات نظم و عفت عمومی را خدشه دار می‌نماید و با توجه به اینکه از منظر شرعی و اخلاقی نیز آزار و اذیت حیوانات امری مذموم و ناپسند می‌باشد. لذا در جهت حفظ حقوق حیوانات و نیز جلوگیری از جریحه دار شدن عفت عمومی، مقرر است دستور فرمایید ضمن پیگیری موضوع با شناسایی افراد و یا گروه های تشکیل دهنده چنین مسابقاتی، بدواً نسبت به ممانعت از هرگونه حیوان آزاری تشکیل این تجمعات اقدام و افراد خاطی ارشاد شوند.

دادستان زنجان در این نامه تصریح می‌کند: در همین راستا چنانچه افراد و گروه‌های شناسایی شده مجدّد اقدام به برگزاری مسابقه و آزار هر گونه حیوانات به ویژه سگ نمایند ، اقدامات قانونی لازم معمول و با همکاری عوامل محترم اداره محیط زیست، حیوانات مربوطه جمع آوری و خاطیان جهت پیگیری قضایی به این مرجع معرفی شوند.

در روزهای اخیر انتشار تصاویر مربوط به نبرد سگ‌ها در برخی شهرستان‌های استان زنجان در خبرگزاری‌ها و شبکه‌های اجتماعی واکنش‌های بسیاری را به دنبال داشته است.

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۶-١١-١٣٩۴, ٢٣:١۴

   

پر مبحث ترین ها