19 دی: به دنبال اعلام مرگ مشکوک ۲ شهروند در یک درمانگاه خصوصی سیرجان که در پی تزریق یک آمپول به فاصله حدود یکماه رخ داده، با حکم دادستانی این شهرستان درمانگاه مذکور پلمب و بررسی علت مرگ برای برخورد با مسببان این رویداد در دستور کار قضایی قرار گرفت.
محسن نیک ورز دادستان سیرجان روز دوشنبه در گفت وگو با ایرنا اعلام کرد که تلاش برای مشخص شدن  علت و عوامل مرگ این دو شهروند و شناسایی مسبب یا مقصران در دستور کار قضایی قرار گرفته است و تمامی مراحل قانونی با قاطعیت عمل می شود.
روز گذشته رییس نظام پزشکی سیرجان در گفت و گو با ایرنا مرگ دو شهروند به فاصله حدود یکماه در یک درمانگاه خصوصی را پس از تزریق آمپول ویتامین سی و آمپول سفتریاکسون تایید کرده بود.
دادستان کرمان در ادامه مصاحبه خود اظهارداشت: تا رفع نواقص فنی از نظر تامین برخی دستگاههای لازم بیمارستانی در این درمانگاه، همچنین تامین نیروهای لازم درمانی و رفع نقص مراحل ارجاع و اداری، این درمانگاه تعطیل خواهد بود وحق هیچگونه فعالیتی ندارد.
دکتر سیدمحمد رضوی رییس نظام پزشکی سیرجان گفته بود که خانواده یکی از این فراد که فوت شده اند شکایت کرده اند و پرونده در دست بررسی است.

  • نویسنده :
  • منبع :