19 دی: یکی از مراجع تقلید شیعیان با بیان اینکه حل مشکلات اجتماعی نیازمند این است که همه مسئولان وظایف خود را به بهترین وجه انجام دهند، گفت:‌ برای مبارزه با فساد باید همه مسئولان به صورت هماهنگ و با کمک یکدیگر مشکلات را حل کنند.

آیت الله العظمی ناصر مکارم شیرازی در دیدار کاظم خاوازی وزیر جهاد کشاورزی که در دفتر این مرجع تقلید در قم برگزار شد، با انتقاد از گرانی‌های اخیر خواستار ساماندهی وضعیت نابسامان کنونی شده و بر لزوم تدبیر و برنامه ریزی مسئولان در این راستا شد.

وی با ابراز خرسندی از خودکفایی کشور در برخی زمینه‌های مربوط به کشاورزی گفت: امیدواریم در بخش‌های باقی مانده نیز به خودکفایی برسیم.

آیت الله مکارم شیرازی همچنین خواستار بررسی کارشناسانه مسئله محصولات تراریخته در کشور به منظور تبیین مضرات آن شد و در این راستا دستوراتی را خطاب به وزیر جهاد کشاورزی بیان کرد.

وی با انتقاد از عدم نظارت در بازار از سوی دولت اظهار کرد: چرا کالاهای اساسی با ارز دولتی وارد می‌شود، اما بر اساس ارز آزاد به فروش می‌رسد؟ چرا کنترلی در این زمینه از سوی دولت صورت نمی گیرد؟ این چه قدرتی است که می تواند در مقابل قانون بایستد؟

 

استاد سطوح عالی حوزه خاطرنشان کرد: وزارت کشاورزی از وزارت خانه‌هایی است که با زندگی مردم ارتباط بسیاری دارد و هرگونه تغییری در آن، در زندگی مردم تأثیر ایجاد می‌کند؛ این وزارتخانه باید قوی باشد، دست دلال‌ها را از واسطه‌گری قطع کند و متخلفان را شناسایی و به قوه قضاییه تحویل دهد.

آیت الله مکارم شیرازی بخشی گرانی‌های افسارگسیخته را نتیجه بی انصافی برخی از کسبه دانسته و گفت: برخی کسبه اجناس خود را با نرخ دلار بالا می‌برند، اما نرخ ارز که پایین آمد، جنس خود را ارزان نمی‌کنند؛ تا زمانی که جلوی این افراد گرفته نشود اوضاع تغییری نخواهد کرد.

وی با اشاره به اینکه مبارزه با فساد، نیازمند فرهنگ سازی است، ابراز داشت: در این زمینه صدا و سیما موظف است با وزارت جهاد کشاورزی نهایت همکاری را داشته باشد.

این مرجع تقلید با تأکید بر اینکه حل مشکلات اجتماعی نیازمند این است که همه مسئولان وظایف خود را به بهترین وجه انجام دهند، یادآور شد: امروز بسیاری از مسائل همچون سوء استفاده‌های چندهزار میلیاردی یا واردات اقلام لوکس بدون هماهنگی و دست داشتن با برخی افراد امکان پذیر نیست؛ مبارزه با فساد چیزی نیست که یک نفر بتواند کاری کند، بلکه باید همه مسئولان به صورت هماهنگ و با کمک یکدیگر مشکلات را حل کنند.

  • نویسنده :
  • منبع :