رسانه
بازتاب نامه رهبری به جوانان آمریکایی در فاکس نیوز پنجشنبه 10 خرداد 1403

بازتاب نامه رهبری به جوانان آمریکایی در فاکس نیوز

19 دی آنلاین: نامه حضرت آیت الله خامنه ای رهبر انقلاب به جوانان آمریکاییِ حامی فلسطین در رسانه های خارجی بازتاب داشت و شبکه خبری فاکس نیوز نوشت: رهبر معظم ایران از دانشجویان آمریکایی به دلیل «ایستادن در طرف درست تاریخ» قدردانی کرد.

ادعای رویترز درباره مفاد قطعنامه پیشنهادی تروئیکا علیه ایران پنجشنبه 10 خرداد 1403

ادعای رویترز درباره مفاد قطعنامه پیشنهادی تروئیکا علیه ایران

19 دی آنلاین: خبرگزاری رویترز در گزارشی ادعایی، با اشاره به توزیع پیش‌نویس قطعنامه ضد ایرانی تروئیکای اروپایی در آستانه برگزاری نشست شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در وین نوشت که این قطعنامه، تهدیدی برای ارجاع پرونده اتمی ایران به شورای امنیت سازمان ملل نیست.

دسته‌گل جدید در دولت موقت مخبر سه شنبه 8 خرداد 1403

دسته‌گل جدید در دولت موقت مخبر

19 دی آنلاین: اخیراً وزارت صمت، ثبت سفارش برای شرکت‌های بازرگانی را ممنوع، و آن را محدود به شرکت‌های تولیدی – که برنامه تولید سال ۱۴۰۳ خود را اعلام کرده‌اند- کرده است. این اقدام نگرانی‌هایی را برانگیخته است.

چينی ها و روس ها هم از سفر به ايران منصرف شدند! سه شنبه 8 خرداد 1403
جای خالی ایران در گزارش گردشگری جهانی؛

چينی ها و روس ها هم از سفر به ايران منصرف شدند!

19 دی آنلاین: طبق آخرین گزارشی که سازمان جهانی گردشگری منتشر کرده، حداقل ۹ کشور جهان در سه ماه ابتدای ۲۰۲۴ افزایش ورود گردشگر داشته‌اند که ایران بین این کشور‌ها نیست.

 از اخلاق رئیسی می‌گویند؛ دیگران را «اسب آبی» خطاب می‌کنند سه شنبه 8 خرداد 1403

از اخلاق رئیسی می‌گویند؛ دیگران را «اسب آبی» خطاب می‌کنند

19 دی آنلاین: ادبیات حسن رحیم‌پور ازغدی و این لحن به شدت عجیب است و بیشتر بوی تسویه حساب سیاسی می‌دهد تا بیان واقعیت. کیست که ماجرای مشاجره لفظی ازغدی و روحانی در شورای عالی انقلاب فرهنگی را نداند.

دولت بایدن با صدور قطعنامه در شورای حکام علیه ایران مخالفت کرده است سه شنبه 8 خرداد 1403
وال استریت ژورنال:

دولت بایدن با صدور قطعنامه در شورای حکام علیه ایران مخالفت کرده است

19 دی آنلاین: دولت بایدن همچنین تعدادی دیگر از کشورها را تحت فشار قرار داده تا از رای به قطعنامه پیشنهادی اروپا علیه ایران در شورای حکام خودداری کنند و به آن‌ها گفته این همان کاری است که واشنگتن انجام خواهد داد.

بجای زیاده روی در تقدیس شهدای سقوط بالگرد، به سوالات پاسخ بدهید سه شنبه 8 خرداد 1403

بجای زیاده روی در تقدیس شهدای سقوط بالگرد، به سوالات پاسخ بدهید

19 دی آنلاین:‌ معلوم نیست سرگرم شدن به این امور در شرایطی که کشور به روشن شدن علت این حادثه دلخراش و فاجعه‌بار نیازمند است، چه وجهی دارد. پرداختن به این سرگرمی‌ها اولویت کشور نیست و مسئولان باید به جای این قبیل امور به سؤال‌های متعدد مردم در زمینه این فاجعه پاسخ بدهند و راهکاری برای جلوگیری از تکرار آن پیدا کنند.

دو سناریوی مهم درباره دبیر سابق شورای عالی امنیت ملی دوشنبه 7 خرداد 1403

دو سناریوی مهم درباره دبیر سابق شورای عالی امنیت ملی

19 دی آنلاین: صبح روز یکشنبه ۶ خرداد خبری در شبکه اجتماعی ایکس منتشر شد که دریابان علی شمخانی مسوولیت پرونده هسته‌ای را مجددا در اختیار گرفته است، اما اجرای کار همچنان بر عهده وزارت امور خارجه است.

صادق زیباکلام باز هم مجرم شناخته شد دوشنبه 7 خرداد 1403

صادق زیباکلام باز هم مجرم شناخته شد

19 دی آنلاین: سخنگوی هیات منصفه دادگاه‌های سیاسی و مطبوعاتی گفت: دادگاه رسیدگی به پرونده‌های محمدرضا سعدی مدیرمسئول روزنامه «جهان صنعت» و صادق زیباکلام امروز با حضور اعضای هیات منصفه در شعبه یک دادگاه کیفری یک برگزار شد.

تحلیل مهاجری از انتخابات پسارئیسی دوشنبه 7 خرداد 1403

تحلیل مهاجری از انتخابات پسارئیسی

19 دی آنلاین:‌ اگر رئیس‌جمهور بعدی نخستین وعده‌اش، بکارگیری وزیران و مدیرانی متفاوت از اکثراعضای دولت سیزدهم که بانیان وضع نامناسب‌موجودند و مهمتر از آن تغییر سیاست‌ها باشد، می‌توان به آن دل بست و امید‌ها را زنده کرد.

کمدی موهن؛ فعلا تعطیل یکشنبه 6 خرداد 1403

کمدی موهن؛ فعلا تعطیل

19 دی آنلاین: «چندشنبه با سینا» بی‌محاباترین برنامه کمدی شبکه‌های فارسی‌زبان خارجی است که در بخش ابتدایی خود نوعی استندآپ کمدی به غایت بی‌ادبانه دارد. در این آیتم که توسط شخص سینا ولی‌الله اجرا می‌شود، اساسا بار کمدی بر دوش واژه‌ها و تعابیر اروتیک قرار گرفته است و همین موضوع باعث شده که این بخش، فارغ از محتوایی سیاسی‎اش، اثر روانی منفی بر مخاطب بگذارد.

جزئیات درگیری ضدانقلاب با عزاداران شهید رئیسی در لندن یکشنبه 6 خرداد 1403

جزئیات درگیری ضدانقلاب با عزاداران شهید رئیسی در لندن

19 دی آنلاین: جامعه اسلامی بریتانیا نیز روز جمعه با برگزاری مجلس گرامیداشتی در محل دیوان‌الکفیل لندن، به تجلیل از ارواح پاک شهدای سانحه سقوط بالگرد آیت‌الله رئیسی پرداختند.

محمدبن سلمان به ایران می‌آید؟ یکشنبه 6 خرداد 1403

محمدبن سلمان به ایران می‌آید؟

19 دی آنلاین: محمد مخبر از محمدبن سلمان ولیعهد عربستان برای دیدار از ایران دعوت کرده است.

جمیله علم‌الهدی هم کاندید می‌شود؟ یکشنبه 6 خرداد 1403

جمیله علم‌الهدی هم کاندید می‌شود؟

19 دی آنلاین: حالا که رئیسی و همراهانش در حادثه سقوط هلی‎کوپتر درگذشتند؛ نام جمیله علم الهدی در میان چهره‎های مورد نظر اصولگرایان برای انتخابات ریاست‌جمهوری به چشم می‎خورد.

 چهار غفلت بزرگ درباره سانحه بالگرد رئیس‌جمهور و هیات همراه ایشان شنبه 5 خرداد 1403

چهار غفلت بزرگ درباره سانحه بالگرد رئیس‌جمهور و هیات همراه ایشان

19 دی آنلاین: ضمن پذیرش اینکه این اتفاق تنها یک حادثه بوده اما بی‌تردید نکات مهمی در این باب رعایت نشده که باید از آن برای آینده درس گرفت.‌

اصولگرایان معتدل جریان قدرت را تغییر خواهند داد؟ شنبه 5 خرداد 1403

اصولگرایان معتدل جریان قدرت را تغییر خواهند داد؟

19 دی آنلاین: «انتخابات پیش‌رو عرصۀ بازی نیرو‌های درون قدرت است. این انتخابات که در هشتم تیرماه ۱۴۰۳ برگزار خواهد شد، بیش از آنکه مردم را درگیر کند، جریان‌های سیاسی روی صحنه و پشت صحنه را درگیر خواهد کرد. جناح سیاسی پایداری که خود را مستحق ادامۀ این راه می‌داند تمام تلاش خود را خواهد کرد تا این فرصت آغازی دوباره برای دستیابی به قدرت باشد.»

پیشنهاد ویژه جمهوری اسلامی برای مشارکت ۸۰ درصدی در انتخابات آینده شنبه 5 خرداد 1403

پیشنهاد ویژه جمهوری اسلامی برای مشارکت ۸۰ درصدی در انتخابات آینده

19 دی آنلاین: حکمرانان کنونی ما این واقعیت تلخ را بپذیرند که کاهش مستمر مشارکت مردمی در انتخابات‌ها برای کشور، نظام و حتی خود حکمرانان یک تهدید است. اگر آنها می‌خواهند این تهدید را به فرصت تبدیل کنند، راهی غیر از این ندارند که به انتخابات رقابتی واقعی روی بیاورند.

صداوسیما در تدارک مناظره‌های ریاست جمهوری پنجشنبه 3 خرداد 1403

صداوسیما در تدارک مناظره‌های ریاست جمهوری

19 دی آنلاین: رئیس صداوسیما با اشاره به برگزاری مناظره‌های ریاست جمهوری بیان کرد که این مناظره‌ها قرار است به شکلی موثرتر و به دور از آسیب‌هایی که در دوره های قبل وجود داشت، برگزار شود.

۱۰ فرد و نهاد در فهرست جدید تحریم های اروپا علیه ایران پنجشنبه 3 خرداد 1403

۱۰ فرد و نهاد در فهرست جدید تحریم های اروپا علیه ایران

19 دی آنلاین: خبرگزاری «رویترز» به نقل از منابع مطلع خود اعلام کرد که اتحادیه اروپا با قرار دادن نام ۱۰ فرد و نهاد جدید در فهرست تحریم‌های اعمال شده علیه ایران موافقت کرده است.

پوشش زنده رسانه‌های لبنان از مراسم بدرقه خادم الرضا(ع) پنجشنبه 3 خرداد 1403

پوشش زنده رسانه‌های لبنان از مراسم بدرقه خادم الرضا(ع)

19 دی آنلاین: رسانه‌های لبنان امروز (پنجشنبه) همزمان با برگزاری مراسم تشییع پیکر شهید آیت الله سید ابراهیم رئیسی در مشهد، به‌طور زنده این مراسم را پوشش داد.