رسانه | صفحه 6
خاندان رییس امارات ثروتمندترین خانواده جهان شد سه شنبه 21 آذر 1402

خاندان رییس امارات ثروتمندترین خانواده جهان شد

19 دی: بر اساس رتبه بندی نشریه بلومبرگ،؛ در سال ۲۰۲۳ خاندان شیخ محمد بن زائد آل نهیان ثروتمندترین خانواده جهان بوده است.

روایت عباس عبدی از درسی که صادق بوقی داد سه شنبه 21 آذر 1402

روایت عباس عبدی از درسی که صادق بوقی داد

19 دی: شاید سخت باشد که حکومت از سیاست‌های خود عقب‌نشینی کند. قطعا سخت است، ولی سیاستمداران واقعی و معتبر فقط آنانی نیستند که مرغ‌شان یک پا دارد و تا آخرین لحظه و با هر قیمتی راه خود را ادامه می‌دهند. چه بسا عقب‌نشینی یا بهتر بگوییم اصلاح سیاست‌ها نیز ویژگی بارز سیاستمداران معتبر است. اگر قرار باشد یک درس از صادق بوقی گرفته شود، همین است که آقا‌جان! مردم را رها کنید، از پشت سر مردم، امنیت را برقرار کنید و نه از روبه‌روی آنان.

متهمان «دبش» كجایند؟ سه شنبه 21 آذر 1402

متهمان «دبش» كجایند؟

19 دی: با گذشت يك هفته از افشاي پرونده فساد در واردات چاي توسط گروه «دبش»، فراتر از اظهارات مسوولان دولتي درباره «كشف به موقع» اين فساد بزرگ و جلوگيري از آن، اطلاع‌رساني ديگري نشده است. گفته مي‌شود كه 60 نفر از مسوولان سابق دولت سيزدهم در شكل‌گيري اين پرونده دست داشته‌اند و جالب اينكه رييس قوه قضاييه مي‌گويد اين افراد به مقام قضايي معرفي نشده‌اند.

روایت زیدآبادی از تفاوت دیدار تتلو با کروبی و رییسی دوشنبه 20 آذر 1402

روایت زیدآبادی از تفاوت دیدار تتلو با کروبی و رییسی

19 دی: احمد زیدآبادی نوشت: دیدار انتخاباتی سید ابراهیم رییسی با تتلو جنجال‌برانگیز شد، برخی برای توجیه ماجرا، داستان حضور ساسی در برنامه دیدار هنرمندان حامی کروبی با وی را پیش کشیدند. اگر تتلو در یک دیدار عمومی در جمع حامیان آقای رییسی حضور پیدا می‌کرد، به نظرم جای کمترین ایراد و انتقادی نداشت.

محمد مهاجری: آقای نبویان مگر راست گفتن بد است که از آن می‌گریزید؟ یکشنبه 19 آذر 1402

محمد مهاجری: آقای نبویان مگر راست گفتن بد است که از آن می‌گریزید؟

19 دی: محمد مهاجری، فعال سیاسی اصولگرا نوشت: مشکل آقای نبویان آن است که هنوز تحت ارشادات همان فردی است که دکتر باقری وقتی مسئولیت مذاکرات را به عهده گرفت او را همراه خود برد ولی دور اول به دور دوم نکشیده دیگر به مذاکرات راهش نداد. او از هتل خود در وین جزئیات مذاکره را تلفنی به نبویان می گفت تا در مجلس علیه دکتر باقری به کار ببرد و جلوی ادامه مذاکره را بگیرد.

هشدار درباره عوارض نامطلوب تفکیک آزمون دانشگاه فرهنگیان از آزمون سراسری یکشنبه 19 آذر 1402

هشدار درباره عوارض نامطلوب تفکیک آزمون دانشگاه فرهنگیان از آزمون سراسری

19 دی: فانی نوشت: شنیده می‌شود که آموزش و پرورش قصد دارد آزمون دانشگاه فرهنگیان را از آزمون سراسری جدا کند. اگر این اتفاق بیفتد عوارض نامطلوبی را به همراه خواهد داشت.

مبارزه با فساد؛ شعاری تهی از واقعیت در دولت رئیسی یکشنبه 19 آذر 1402

مبارزه با فساد؛ شعاری تهی از واقعیت در دولت رئیسی

19 دی: این نحوه برخورد دولت، یکی از عوامل اصلی بروز فساد در این دولت است. کارگزاران آن گمان می‌کنند که تحت حمایت دولت هستند و کارها لاپوشانی می‌شود تا مبادا آبروی دولت برود. با این نحوه رفتار نه‌تنها هیچ‌یک از سرهای این اژدهای هفت‌سر را نمی‌توانید قطع کنید، بلکه یک مو هم از سر آن کم نخواهید کرد.

عباس عبدی: فساد از پنجره کار‌های خیریه و سیاست وارد می‌شود شنبه 18 آذر 1402

عباس عبدی: فساد از پنجره کار‌های خیریه و سیاست وارد می‌شود

19 دی: در همه جای دنیا بانک‌ها دنبال وام‌گیرنده هستند تا وام به او بدهند، در ایران نمایندگان نامه می‌نویسند تا به افراد وام دهند و وام‌گیرنده طرفدار آقای نماینده شود. فساد حتی در وام ازدواج دیده می‌شود. پس از گرفتن وام، طلاق می‌گیرند. ابعاد فساد فقط مالی نیست، ابعاد اجتماعی و فرهنگی و اخلاقی آن خیلی بیشتر است.

وقت پنهان کردن فساد نیست شنبه 18 آذر 1402

وقت پنهان کردن فساد نیست

19 دی: ۷ ماه است که از استعفای اجباری وزیر جهاد کشاورزی بابت این پرونده‌ها می‌گذرد و تازه امروز افکار عمومی در جریان بخشی از واقعیت قرار گرفته است. خود این فاصله ۷ ماهه از زمان قطعی شدن تخلفات و مفاسدی که به کنار رفتن وزیر جهاد کشاورزی منجر شد تا زمان توضیح عمومی بخشی از واقعیت، جای سوال جدی دارد.

چریک پیر در آستانه بازگشت به جبهه اصلاحات؟! شنبه 18 آذر 1402

چریک پیر در آستانه بازگشت به جبهه اصلاحات؟!

19 دی: برخی اخبار از مذاکره تعدادی از اعضای جبهه اصلاحات با بهزاد نبوی برای فعال کردن یک کارگروه ویژه در این جبهه حکایت دارد.

ماجرای ۹۰۰ وام ازدواج انتخاباتی نماینده قم چهارشنبه 15 آذر 1402

ماجرای ۹۰۰ وام ازدواج انتخاباتی نماینده قم

در فاصله کمتر از ۳ روز پس از افشای فساد ۳ میلیارد و ۳۷۰ میلیون دلاری موسوم به «چای گیت»، این‌بار ابعاد تازه‌ای از یک فساد تازه در اعطای غیرقانونی وام ازدواج به ۹۰۰ نفر از افراد فاقد صلاحیت، رسانه‌ای شده که در آن ردپای یکی از نمایندگان در آن پیداست.

توقف چهره زنی عمومی در متروی مشهد چهارشنبه 15 آذر 1402

توقف چهره زنی عمومی در متروی مشهد

19 دی: چهره زنی و نمایش برخی اطلاعات شخصی شهروندان در برخی ایستگاه های متروی مشهد روز گذشته پس از مطالبه افکار عمومی و پیگیری ها در این زمینه متوقف شد.

فایننشال تایمز: تونل‌های غزه از متروی لندن وسیع‌ترند سه شنبه 14 آذر 1402

فایننشال تایمز: تونل‌های غزه از متروی لندن وسیع‌ترند

19 دی: روزنامه انگلیسی در گزارشی به نقل از منابع وابسته به ارتش رژیم صهیونیستی به شرح گستره وسیع و ساختار پیشرفته‌ تونل‌های حماس در نوار غزه پرداخته و این تونل‌ها را حتی گسترده‌تر از شبکه متروی شهر لندن دانسته است.

اگر در ایران فساد اجازه دهد سه شنبه 14 آذر 1402

اگر در ایران فساد اجازه دهد

19 دی: ای کاش بخشی از پول این فساد‌های موجود که رو می‌شود، صرف هزینه ساخت‌وساز ورزشگاهی مدرن در ایران می‌شد تا امسال به واسطه ورود ستاره‌های گران‌قیمت فوتبال دنیا که گل سرسبد آن‌ها رونالدو و نیمار بودند، چنان آبرروریزی‌ای رخ نمی‌داد. این ای کاش‌ها البته زمانی محقق می‌شود که فساد اجازه بدهد.

واکنش ساترا به بازداشت مدیرعامل سروش: با هیچ‌کس تعارف نداریم سه شنبه 14 آذر 1402

واکنش ساترا به بازداشت مدیرعامل سروش: با هیچ‌کس تعارف نداریم

ساترا در مورد پیام‌رسان سروش پلاس و بازداشت مدیرعامل آن توضیحاتی ارائه داد.

آقای رئیسی! میلیون‌ها ایرانی مایل‌اند بدانند... دوشنبه 13 آذر 1402
نامه سرگشاده محمد فاضلی به رئیس جمهور؛

آقای رئیسی! میلیون‌ها ایرانی مایل‌اند بدانند...

19 دی: در پی انتشار خبر فساد در تخصیص ارز به واردات چای، محمد فاضلی جامعه شناس در نامه سرگشاده ای به رئیس جمهوری یادآور شد برای مردم مواردی بسا فراتر از اصل خبر و برخورد اهمیت دارد و مایل اند با چرایی ها و فرآیند این تخلفات آشنا شوند‌.

پرونده قتل داریوش مهرجویی به دادگاه مطبوعات رسید دوشنبه 13 آذر 1402

پرونده قتل داریوش مهرجویی به دادگاه مطبوعات رسید

19 دی: هیات منصفه دادگاه‌های سیاسی و مطبوعاتی با اکثریت آراء مدیر مسئول پایگاه خبری رکنا را به علت انتشار یک خبر مربوط به قتل داریوش مهرجویی مجرم تشخیص داد.

نسخه‌پیچی اقتصادی جدید کیهان برای دولت: یارانه انرژی برای سوخت هواپیما را قطع کنید یکشنبه 12 آذر 1402

نسخه‌پیچی اقتصادی جدید کیهان برای دولت: یارانه انرژی برای سوخت هواپیما را قطع کنید

19 دی: روزنامه کیهان از دولت خواسته یارانه انرژی برای سوخت هواپیما را قطع کند.

نتیجه تحریم انتخابات، دولت رئیسی و مجلس قالیباف است! یکشنبه 12 آذر 1402

نتیجه تحریم انتخابات، دولت رئیسی و مجلس قالیباف است!

19 دی: این روزها کمتر کسی حوصله بحث‌کردن درباره موضوعات سیاسی را دارد. جامعه دچار خمودگی شده و شرایط حال و روز آن ‌کاملا مشخص است. 11 اسفند هم قرار است که انتخابات مجلس برگزار شود و هنوز بازخوردهای اجتماعی مناسبی از انتخابات وجود ندارد.

عبدی و «اطاعت مطلق» از رهبری یکشنبه 12 آذر 1402

عبدی و «اطاعت مطلق» از رهبری

19 دی: عباس عبدی فعال سیاسی اصلاح‌طلب در یادداشتی به انتقاد از اظهارات یکی از نمایندگان مجلس پرداخت.