خبر اول
زنان و خانواده
۲۰ نکته بهداشتی که والدین باید به دانش‌آموزشان آموزش دهند یکشنبه 7 آذر 1400

۲۰ نکته بهداشتی که والدین باید به دانش‌آموزشان آموزش دهند

19 دی: وزارت آموزش و پرورش از والدین دانش‌آموزان خواست در زمان بازگشایی مدارس و در زمان همه‌گیری ویروس کرونا، برای حفاظت از فرزندان‌شان، آنها را برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی ترغیب کنند.

اسامی پرطرفدار سال ۱۴۰۰ اعلام شد دوشنبه 1 آذر 1400

اسامی پرطرفدار سال ۱۴۰۰ اعلام شد

19 دی: سخنگوی سازمان ثبت احوال گفت: فاطمه برای دختران و امیر علی برای پسران بیشترین فراوانی را از آغاز سال ۱۴۰۰ تا به امروز داشته است.

هزینه‌های درمان ناباروری «بیمه» شد دوشنبه 1 آذر 1400

هزینه‌های درمان ناباروری «بیمه» شد

19 دی: معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده از تصویب نهایی قانون پوشش بیمه‌ای هزینه‌های درمان ناباروری خبر داد و گفت: اسامی بیمه‌هایی که متعهد به پوشش هزینه‌های ناباروری هستند، ابلاغ خواهد شد.

رئیسی «قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت» را ابلاغ کرد دوشنبه 24 آبان 1400

رئیسی «قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت» را ابلاغ کرد

19 دی: رئیس جمهور «قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت» را برای اجرا به وزارتخانه بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و معاونت امور زنان و خانواده رئیس جمهور ابلاغ کرد.

آینده مبهم بیش از ۵۱ هزار یتیم کرونایی دوشنبه 24 آبان 1400

آینده مبهم بیش از ۵۱ هزار یتیم کرونایی

19 دی: ویروس کرونا حدود دو سال جهان را درگیر کرده و تاکنون موجب مرگ رسمی بیش از ۵ میلیون نفر از ساکنان کره خاکی و مبتلا شدن ۲۵۴ میلیون نفر از آنان شده است. معاون اجتماعی سازمان بهزیستی ۲۷ شهریور ماه ۱۴۰۰ اعلام کرد ۵۱ هزار کودک به دلیل کرونا مادر یا پدر و یا هر دو آنان را از دست داده‌اند.

اقدام توهین‌آمیز فدراسیون فوتبال اردن علیه تیم ملی بانوان ایران یکشنبه 23 آبان 1400

اقدام توهین‌آمیز فدراسیون فوتبال اردن علیه تیم ملی بانوان ایران

19 دی: فدراسیون فوتبال اردن بعد از شکست تیم ملی فوتبال بانوان این کشور برابر تیم ملی بانوان ایران تحقیق درباره جنیست بازیکن ایرانی را خواستار شده است.

واکنش خزعلی به شائبه‌ محدودکردن فعالیت اقتصادی زنان با دورکاری آنها یکشنبه 23 آبان 1400

واکنش خزعلی به شائبه‌ محدودکردن فعالیت اقتصادی زنان با دورکاری آنها

19 دی: معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری با اشاره به پیگیری‌های این معاونت برای دورکاری مادران شاغل دارای فرزند خردسال و شائبه‌های ایجاد شده مبنی بر محدود کردن فعالیت اقتصادی زنان، گفت: این ابلاغ و ارسال نامه بنا بر درخواست‌های مکرر بانوان از معاونت انجام گرفت. این مجوز پاسخی به مطالبه زنان بود و برعکس آنچه عده‌ای تبلیغ می کنند، دورکاری این مادران شاغل می‌تواند به استمرار اشتغال آنها و کیفیت کار به دلیل آرامش روحی آنان کمک کند، کما اینکه طی سالهای گذشته برخی از مادران شاغل به دلیل عدم امکان دورکاری مجبور به رها کردن شغل برای حفظ خانواده شدند.

تجارت چراغ خاموش «اهدای تخمک»/معامله‌ای برای فروش «مادری» شنبه 22 آبان 1400

تجارت چراغ خاموش «اهدای تخمک»/معامله‌ای برای فروش «مادری»

19 دی: «بانوان زیر ۳۰ سال، با اهدای تخمک، ۴ میلیون دریافت کنید» جمله‌ نوشته شده روی برگه‌ شیشه ایستگاه اتوبوس است؛ اگرچه نرخ تعیین شده در آن بسیار پایین است و با جست‌وجو در فضای مجازی می‌توان نرخ چند برابری نیز برای آن پیدا کرد، اما هر زن جوانی با عبور از کنار ایستگاه اتوبوس، نگاهی به آن انداخته و شاید در ذهن خود نیز به معامله پنهانی در این باره فکر کند.

یارانه نقدی آبان ماه فردا واریز می‌شود چهارشنبه 19 آبان 1400

یارانه نقدی آبان ماه فردا واریز می‌شود

19 دی: سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها اعلام‌کرد: یکصد و بیست و نهمین مرحله یارانه نقدی مربوط به آبان ماه، ساعت ۲۴ روز پنجشنبه (۲۰ آبان ماه) به حساب سرپرستان خانوار واریز خواهد شد.

ترس از آموزش حضوری در مدارس برای دانش آموزان طبیعی است؟ سه شنبه 18 آبان 1400

ترس از آموزش حضوری در مدارس برای دانش آموزان طبیعی است؟

19 دی: یک روانشناس با اشاره به آغاز برگزاری کلاسهای درس به صورت حضوری و ترس و استرس برخی دانش آموزان از بازگشایی حضوری مدارس، گفت: مسلما ترس از برقراری ارتباط مستقیم، رو در رو و حضوری با هم‌کلاسی‌ها و معلمان از جمله دغدغه دانش آموزانی است که یک سال و نیم اخیر تنها از طریق گوشی هوشمند و یا لپ تاپ و..‌. با هم‌کلاسی‌ها و معلمان خود در ارتباط بوده‌اند. این مساله جز در دانش آموزانی که مهارت برقراری ارتباط و دوست یابی ندارند و نیازمند آموزش هستند؛ طبیعی بوده و به مرور زمان رفع خواهد شد.

توضیحات نایب رئیس فراکسیون زنان درباره بیمه زنان خانه‌دار دوشنبه 17 آبان 1400

توضیحات نایب رئیس فراکسیون زنان درباره بیمه زنان خانه‌دار

نایب رئیس فراکسیون زنان و خانواده مجلس شورای اسلامی گفت: به دنبال این هستیم که بنا بر اولویت بیمه حمایتی را هم برای بخشی از اقشار و بیمه چند لایه فراگیر را برای سایر اقشار ایجاد کنیم و وقتی به نتیجه برسد، اعلام خواهیم کرد.

سن استخدام برای تاهل و فرزندآوری افزایش می‌یابد یکشنبه 16 آبان 1400

سن استخدام برای تاهل و فرزندآوری افزایش می‌یابد

19 دی: سخنگوی کمیسیون مشترک طرح حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، از اختصاص تسهیلات ۲۰۰ میلیون تومانی و خرید مسکن برای زوجین، افزایش حق عائله‌مندی تا حدود ۷.۵ برابر و افزایش سن استخدام برای تاهل و فرزندآوری در قانون جدید مجلس خبر داد.

زوج‌های نابارور در قانون جوانی جمعیت حمایت می‌شوند شنبه 15 آبان 1400

زوج‌های نابارور در قانون جوانی جمعیت حمایت می‌شوند

19 دی: عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، گفت: در قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، مشکل زوج‌های نابارور با اعطای تسهیلات ویژه و همراه با حمایت از شرکت‌های دانش بنیان فعال در حوزه درمان ناباروری حل خواهد شد.

آغاز طرح بیمه خانواده ایرانی در تامین اجتماعی پنجشنبه 13 آبان 1400

آغاز طرح بیمه خانواده ایرانی در تامین اجتماعی

19 دی: سرپرست سازمان تامین اجتماعی گفت: طرح گسترده بیمه همگانی سازمان تامین اجتماعی با عنوان "بیمه خانواده ایرانی" به‌زودی آغاز به کار می‌کند.

جریمه برای بی احترامی به سالمندان در امارات سه شنبه 11 آبان 1400

جریمه برای بی احترامی به سالمندان در امارات

19 دی: دادستان امارات اعلام کرد هر فردی به سالمندان بی احترامی کند به بیش از ۵۰ هزار درهم جریمه محکوم می شوند.

تائید طرح «جوانی جمعیت» از سوی شورای نگهبان دوشنبه 10 آبان 1400

تائید طرح «جوانی جمعیت» از سوی شورای نگهبان

19 دی: سخنگوی شورای نگهبان از تایید طرح «حمایت از خانواده و جوانی جمعیت» خبر داد.

اجاره سوئیت ساعتی در تهران بدون نیاز به مدرک محرمیت! دوشنبه 10 آبان 1400

اجاره سوئیت ساعتی در تهران بدون نیاز به مدرک محرمیت!

19 دی: بسیاری از واحد‌های اجاره‌ای روزانه در پایتخت وجود دارند که بدون دریافت مدرک محرمیت خانه در اختیار متقاضیان قرار می‌دهد.

شرایط بیمه زنان خانه‌دار و دختران مجرد اعلام شد دوشنبه 10 آبان 1400

شرایط بیمه زنان خانه‌دار و دختران مجرد اعلام شد

19 دی: طبق اعلام سازمان تامین اجتماعی، همه زنان ۱۸ تا ۵۰ سال سراسر کشور می‌توانند از حمایت‌های مقرر در قانون بیمه صاحبان حرف و مشاغل آزاد بهره‌مند شوند و برخورداری از این حمایت‌ها نیازمند تأهل و سابقه بیمه‌پردازی نیست.

یارانه معیشتی آبان ماه ۱۴۰۰ فردا واریز می شود یکشنبه 9 آبان 1400

یارانه معیشتی آبان ماه ۱۴۰۰ فردا واریز می شود

19 دی: طبق اعلام سازمان هدفمندی یارانه ها، یارانه معیشتی آبان ماه ۱۴۰۰، فردا ۱۰ آبان، به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شود.

ثبت نام وام ضروری بازنشستگان، فقط به صورت اینترنتی دوشنبه 3 آبان 1400

ثبت نام وام ضروری بازنشستگان، فقط به صورت اینترنتی

19 دی: صندوق بازنشستگی کشوری با صدور اطلاعیه‌ای، تاکید کرد که ثبت‌نام وام ۱۲ میلیون تومانی بازنشستگان این صندوق صرفا از طریق سایت sabasrm.ir انجام می‌شود.