گفتگو
ماموریت‌های «ممکن» و «غیرممکن» سلطان عمان در تهران سه شنبه 9 خرداد 1402
فلاحت‌پیشه مطرح کرد؛

ماموریت‌های «ممکن» و «غیرممکن» سلطان عمان در تهران

19 دی: یک کارشناس مسایل بین‌الملل گفت: سلطان عمان به دنبال تحدید تنش ایران با کشورهای منطقه و دنیا با استفاده از ظرفیت‌ مناسبات دو جانبه در تعامل با تهران است.

پیش‌بینی یک اصلاح طلب از آینده سیاسی علی شمخانی جمعه 5 خرداد 1402

پیش‌بینی یک اصلاح طلب از آینده سیاسی علی شمخانی

19 دی: فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: در شرایط کنونی و با توجه به رخدادهای ماه‌های اخیر درباره شمخانی، آینده سیاسی وی را باید تنها در نهادهای انتصابی جستجو کرد و بعید است که خود وی نیز به این زودی ها حاضر به پذیرفتن ریسک شرکت در انتخابات بوده و برای فعالیت بیشتر سیاسی، خود را در معرض رای مردم قرار دهد.

طالبان در موضوع «هیرمند» از بیرون هدایت می‌شود یکشنبه 31 اردیبهشت 1402
رحیم‌پور:

طالبان در موضوع «هیرمند» از بیرون هدایت می‌شود

19 دی: معاون وزیر امور خارجه پیشین کشورمان در رابطه با موضوع حق‌آبه رود هیرمند میان ایران و طالبان گفت: معتقدم در این رابطه طالبان از بیرون در رابطه با چگونگی برخورد با موضوع آب هیرمند هدایت و به آنها کمک می‌شود.

اهمیت امضای چین پای توافق ایران و عربستان جمعه 18 فروردین 1402
یک استاد ژئوپلیتیک دانشگاه مطرح کرد؛

اهمیت امضای چین پای توافق ایران و عربستان

19 دی: یک استاد ژئوپلیتیک دانشگاه با تاکید بر اهمیت و نقش چین در توافق ایران و عربستان گفت: ایران و عربستان هر کدام به دلایلی به چینی ها نیاز دارند، ورود چین در این مساله باعث شده نسبت به آینده توافق امیدواری بیشتری ایجاد شود.

حاکمیت نهایت بردباری را نسبت به شهروندان بروز دهد یکشنبه 18 دی 1401
یک فعال سیاسی:

حاکمیت نهایت بردباری را نسبت به شهروندان بروز دهد

19 دی: یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: نمایندگان مجلس می‌توانند باتوجه به اختیارات و صلاحیت وسیع قوه مقننه، طرحی برای عفو عمومی تهیه کنند و یا لااقل مجازات محکومان سیاسی و دستگیرشدگان جریانات اعتراضی را کاهش دهند و مواد قانونی مربوطه مانند ماده ۵۰۰ و ۶۱۰ قانون تعزیرات و امثال آن را نسخ کنند. همچنین دولت هم می‌تواند لایحه عفو عمومی را تهیه و به مجلس شورای اسلامی تقدیم کند تا زمینه حفظ و ایجاد وحدت ملی و آشتی حکومت و شهروندان فراهم شود.

مطهری: با سخنان رهبری، شعار «زن، زندگی، آزادی» بی‌اعتبار شد یکشنبه 18 دی 1401

مطهری: با سخنان رهبری، شعار «زن، زندگی، آزادی» بی‌اعتبار شد

19 دی: نماینده تهران در مجلس دهم گفت: خطبا و متولیان امر به معروف و نهی از منکر، از تندروی‌ها در موضوع حجاب جلوگیری کنند و در مسیری که رهبری فرمودند، حرکت کنند.

تفرشی: دامنه‌ مخالفین به فرزندان مسئولین رسیده! چهارشنبه 23 آذر 1401
حذف جریان میانه‌رو چه خساراتی به کشور زد؟

تفرشی: دامنه‌ مخالفین به فرزندان مسئولین رسیده!

19 دی: مجید تفرشی، تاریخ‌دان و پژوهشگر، با اشاره به اینکه تندرو های داخلی و اپوزیسیون خارجی در ظاهر ضد هم هستند اما در باطن همگام و هم راستا با هم عمل می کنند گفت: در بین مسئولان نظام اعتماد به نفس کاذبی وجود دارد که برای کشور خطرناک است.

هر موضعی علیه تمامیت ارضی ایران مخدوش است سه شنبه 22 آذر 1401
متکی: طبق منافعمان با همه کشورها همکاری می‌کنیم؛

هر موضعی علیه تمامیت ارضی ایران مخدوش است

19 دی: «منوچهر متکی» وزیر امور خارجه دولت نهم درباره بیانیه مشترک چین و شورای همکاری خلیج فارس می‌گوید: هر سخن و بیانیه‌ای که تمامیت ارضی و حقوق جمهوری اسلامی را مخدوش کند، محکوم است و براساس منافع خود با همه کشورها همکاری می‌کنیم.

برخی دچار توهم سیاست راهبردی با شرق هستند دوشنبه 21 آذر 1401
انتقاد شدید فلاحت پیشه از سیاست خارجی ایران؛

برخی دچار توهم سیاست راهبردی با شرق هستند

19 دی: رییس پیشین کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با انتقاد از نگاه حاکم بر سیاست خارجی کشورمان گفت: امروز روسیه و چین به حدی در حوزه سیاست خارجی برای ایران بزرگ شده‌اند؛ که حتی در اخبار این روزها عبارت «احضار» سفیر چین به میان نمی‌آید.

بیش از ۵۰ درصد سرمایه های ایرانیان پوچ شد چهارشنبه 16 آذر 1401
حقیقت پور:طی دولت رئیسی

بیش از ۵۰ درصد سرمایه های ایرانیان پوچ شد

19 دی: حقیقت پور، فعال سیاسی اصولگرا گفت: جراحی اقتصادی باید بعد از احیای برجام اتفاق می افتاد، یعنی اول باید فرایند جابه جایی پول، تولید و تجارت برای ما تسهیل می شد و سپس دولت به جراحی اقتصادی اقدام می کرد.

عطریان فر: قالیباف فراموش نکند بر صندلی هاشمی رفسنجانی تکیه زده است چهارشنبه 16 آذر 1401

عطریان فر: قالیباف فراموش نکند بر صندلی هاشمی رفسنجانی تکیه زده است

19 دی: عطریانفر با انتقاد از موضع اخیر قالیباف در موضوع «حکمرانی نو»، گفت: طرح موضوع حکمرانی نو یک اقدام «دهان پرکن» است. حتی شاهد بودیم که همفکران قالیباف نیز در برابر این پیشنهاد انتقاداتی را مطرح کردند که موجب عقب‌نشینی قالیباف از موضع جدید خود نیز شد.

افروغ: تغییر قانون اساسی تابو نیست/مجلس خبرگان باید متحول شود شنبه 12 آذر 1401

افروغ: تغییر قانون اساسی تابو نیست/مجلس خبرگان باید متحول شود

19 دی: افروغ، استاد دانشگاه و جامعه شناس می گوید؛ ما از قانون اساسی دور شده‌ایم، بحث زمینه سازی برای اشتغال، بحث آموزش رایگان، فصل سوم قانون اساسی و اصل بیست و هفتم و ... در قانون اساسی آمده است که اقتصاد وسیله است. دقت کنید این به معنی بی توجهی به اقتصاد و معیشت نباید تعبیر و تفسیر شود. این بدان معناست که مردم باید از حداقل های معیشت و رفاه آبرومندانه برخوردار باشند تا با فراغ بال به شکوفایی فرهنگی و سیاسی خود بپردازند.

پزشکیان: هر کسی آمد حرف بزند گفتند با آقا مخالفی پنجشنبه 10 آذر 1401

پزشکیان: هر کسی آمد حرف بزند گفتند با آقا مخالفی

19 دی: نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی، در مورد بحث حکمرانی نو که توسط محمدباقر قالیباف مطرح شده است،گفت: حکمرانی نو تئوری درستی است اما با آدم توانمند درست می شود اگر آن آدم توانمند را نداشته باشید با چه کسی می خواهید نو کنید؟

شورای حکام قطعنامه‌ی دیگری علیه ایران صادر کند، فاتحه برجام خوانده است یکشنبه 6 آذر 1401
بیگدلی:

شورای حکام قطعنامه‌ی دیگری علیه ایران صادر کند، فاتحه برجام خوانده است

19 دی: تحلیلگر مسائل بین الملل گفت: رفتن پرونده به شورای امنیت یک فرآیند بسیار خطرناکی را به وجود خواهد آورد که هم تحریم‌های گذشته برمی‌گردد و هم اینکه تمام کشورهای دنیا موظفند ارتباطات‌شان را با ایران قطع کنند که امیدواریم به آن مرحله نرسیم.

احمدی‌نژاد مشغول دروی خس و خاشاکی‌ست که ۸۸ کاشت یکشنبه 15 آبان 1401
کنعانی مقدم:

احمدی‌نژاد مشغول دروی خس و خاشاکی‌ست که ۸۸ کاشت

19 دی: «آقای احمدی نژاد الان مشغول درو کردن همان خس و خاشاکی هستند که سال ۸۸ کاشتند. واقعیت این است که آنچه امروز ما شاهدش هستیم، آورده ایشان به عرصه سیاسی و به طور کل، ایران بود. اصلا یه بخشی از نارضایتی‌هایی که در سطح جامعه ایجاد شد، ناشی از اظهار نظر‌های شخص ایشان بود»

هاشمی طبا: احمدی نژاد شروع کننده بی ادبی ها در فضای سیاسی بود یکشنبه 8 آبان 1401

هاشمی طبا: احمدی نژاد شروع کننده بی ادبی ها در فضای سیاسی بود

19 دی: هاشمی طبا با اشاره به تاکید سیاستمداران و فراخوان رئیس قوه قضائیه برای گفتگو کردن گفت: شرایط برای گفتگو کردن محقق نمی شود. چندسالی می شود که رهبر انقلاب فرمودند کرسی آزاد دانشگاه برگزار شود اما، کسی اعتماد نمی کند که بیاید و صحبت کند. برای آن که می ترسد کمی از حدود خودشان بگذرند و دانشجویان ستاره دار شوند یا اخراج شوند.

افرادی در درون حاکمیت با ندانم کاریِ خود خشونت را تحریک می‌کنند یکشنبه 8 آبان 1401
محبی نیا: چهره‌هایی نظیر ناطق‌نوری به صحنه بیایند؛

افرادی در درون حاکمیت با ندانم کاریِ خود خشونت را تحریک می‌کنند

19 دی: یک استاد علوم سیاسی دانشگاه، سهم ورود افراد معتدل، خوش نام، محبوب، خارج از قدرت و حتی نیروهایی که در خارج از کشور هستند، ولی به ایران و انقلاب اسلامی علاقه دارند را در تغییر فضای کشور مثبت ارزیابی و مورد تاکید قرار داد.

عماد افروغ: تنها راه برون رفت از اعتراضات گسترده اصلاحات ساختاری است سه شنبه 3 آبان 1401

عماد افروغ: تنها راه برون رفت از اعتراضات گسترده اصلاحات ساختاری است

19 دی: یک جامعه شناس با بیان اینکه طردشدگی اقتصادی، سیاسی و فرهنگی آمادگی اولیه را برای اعتراض خیابانی فراهم کرده است، گفت: راه برون رفت از این شرایط این است که اصلاحات ساختاری انجام شده و طردشدگی پایان یابد.

یک جامعه شناس: تحقیر تجمع کنندگان در خیابان‌ها، خشم آنان را دوچندان می‌کند یکشنبه 1 آبان 1401

یک جامعه شناس: تحقیر تجمع کنندگان در خیابان‌ها، خشم آنان را دوچندان می‌کند

19 دی: از منظر «سیدحسن موسوی‌چلک» جامعه‌شناس، برخی جوانان نسل چهارمی که اکنون اعتراضاتی به برخی مسائل دارند برخلاف تبلیغاتی که از شکاف بین‌نسلی نسل جوان با جمهوری اسلامی می‌شود، تنها دچار تعارضاتی هستند که به‌درستی به آن پاسخ داده نشده است.

دولت جدید عراق با یک جمعه 29 مهر 1401
یک کارشناس مسائل عراق:

دولت جدید عراق با یک"صدر"معترض‌تر و بی‌قرارتر روبرو خواهد بود

19 دی: یک پژوهشگر ارشد مرکز مطالعات غرب آسیا، با بیان این که انتخاب احتمالی نوری مالکی به عنوان معاون رییس جمهور عراق در راستای منافع دولت و ملت این کشور نیست، گفت: مقتدی صدر فعلی از صدر گذشته قدرت بیشتری دارد و در نتیجه بیشتر از قبل هم می‌تواند دولت جدید را با چالش‌های جدی و شاید حتی فلج کننده روبرو کند.