گفتگو
امیدوار به تصمیمات خوب شورای فضای مجازی برای اینترنت هستیم سه شنبه 5 مهر 1401
رشیدی‌کوچی: باید مردم‌داری کنیم؛

امیدوار به تصمیمات خوب شورای فضای مجازی برای اینترنت هستیم

19 دی: یک عضو کمیسیون امورداخلی کشور و شوراها در مجلس وشورای اسلامی، تاکید کرد: تمام حرف من از روزی که پا در مجلس یازدهم گذاشتم این بوده که تنها سرمایه این نظام مردم هستند و ما باید مردم داری کنیم. اگر این مردم نباشند این نظاام هم نخواهد بود.

۴ نکته که شائبه سیاسی‌کاری گروسی را تقویت می‌کند پنجشنبه 24 شهریور 1401
بهشتی‌پور مطرح کرد؛

۴ نکته که شائبه سیاسی‌کاری گروسی را تقویت می‌کند

19 دی: کارشناس مسائل بین الملل گفت: با صدور بیانیه تروئیکا اروپایی، گره مذاکرات به مراتب کورتر شد و ایران باید مسئله خود را با آژانس پیش برده و با آنها گفت‌وگو کند. اینکه تصمیم آژانس سیاسی بوده ارزیابی درستی است اما اینکه ایران بخواهد تمام مسائل خود را با توافق‌های سیاسی ۴+۱ پیش ببرد، خیلی بعید می‌دانم نتیجه داشته باشد. بارها گفتم، راه این است که ایران با آژانس با همان روند مدرنیته سال ۸۶ موضوعات را حل کند و گره را کورتر نکند و نگذارد قطعنامه علیه ایران صادر شود.

نتایج برنامه‌های اقتصادی دولت در سفره مردم مشخص نیست دوشنبه 21 شهریور 1401
آیت الله محمدی عراقی:

نتایج برنامه‌های اقتصادی دولت در سفره مردم مشخص نیست

عضو مجلس خبرگان رهبری با تأکید بر اینکه مهمترین دغدغه اعضای مجلس خبرگان رهبری مشکلاتی است که الآن مردم دارند، گفت: اگر دولت بتواند موانع را از سر راه مردم بردارد و مردم وارد صحنه شوند، دولت حمایت کند و اقتصاد را بیشتر به مردم بسپارد، مردم می‌توانند مسائل را حل کنند.

گروسی در حال «مین‌گذاری» در مذاکرات به نیابت از تل‌آویو است شنبه 5 شهریور 1401
بیگدلی:

گروسی در حال «مین‌گذاری» در مذاکرات به نیابت از تل‌آویو است

19 دی: کارشناس مسائل آمریکا گفت: اسراییل به دنبال تقویت موضع آیپک علیه ایران و همچنین تقویت و خط‌دهی به کنگره آمریکا علیه دولت بایدن و مذاکرات فعلی است.

حمایت سعودی‌ها و امارات از جریان صدر برای بی‌ثبات سازی عراق است شنبه 5 شهریور 1401
یک کارشناس مسائل منطقه مطرح کرد:

حمایت سعودی‌ها و امارات از جریان صدر برای بی‌ثبات سازی عراق است

19 دی: یک کارشناس مسائل منطقه اظهار داشت: اگر شرایط داخل عراق ادامه یابد طبیعتا می‌تواند موجب افزایش بی‌ثباتی در عراق شده و تنش‌ها و درگیری‌ها افزایش یابد. صدر به دنبال چنین شرایطی است، زیرا اطمینان دارد نیروی نظامی برای این کار را دارد. در حالی که در میان ائتلاف چارچوب هماهنگی چنین بحث هایی وجود ندارد آن ها به دنبال حفظ ثبات و آرامش هستند.

تا جای ممکن باید خروج آمریکا از توافق احتمالی را هزینه‌دار کرد پنجشنبه 3 شهریور 1401
یک کارشناس مسائل بین الملل تاکید کرد؛

تا جای ممکن باید خروج آمریکا از توافق احتمالی را هزینه‌دار کرد

19 دی: یک کارشناس مسائل بین الملل با تاکید بر این که آمریکا باید تعهد و تضمین های لازم را ارائه دهد تا ایران هم به تعهداتش پایبند بماند، گفت: تضمین ها باید به گونه ای باشد که در صورتی که در یک مقطع زمانی آمریکا محدد از برجام خارج شد برایش بسیار پرهزینه باشد.

خباز: در ایامی مشابه «آخر جنگ تحمیلی» قرار داریم شنبه 22 مرداد 1401

خباز: در ایامی مشابه «آخر جنگ تحمیلی» قرار داریم

19 دی: فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: وقتی آقای رئیسی در انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۴۰۰ رأی آورد، اعلام کرد تیم مذاکراتی دولت آقای روحانی ادامه ندهد تا افتخار رسیدن به توافق برای دولت سیزدهم بماند. هر چقدر ضجه زدند که « بگذارید دولت دوازدهم کار را تمام کند، آمریکایی ها امتیازهای خوبی دارند می دهند، حتی حاضرند سپاه را از لیست سیاه خارج کنند» اما با این درخواست مخالفت شد و آقای باقری را پس از چند ماه از استقرار دولت سیزدهم برای مذاکره به وین فرستادند.

تلاش‌ها برای احیای برجام به جایی رسیده که اسرائیل نمی‌تواند مانع شود چهارشنبه 19 مرداد 1401
فلاحت‌پیشه:

تلاش‌ها برای احیای برجام به جایی رسیده که اسرائیل نمی‌تواند مانع شود

19 دی: رئیس پیشین کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه در جریان این دور از مذاکرات احیای برجام مواضع طرفین مذاکره کننده به یکدیگر بیش از گذشته نزدیک شده است و شاید بتوان گفت در طول یک سال و نیم گذشته تا این حد مواضع طرفین به یکدیگر نزدیک نبوده است، اظهار کرد: مسائل مربوط به ایران و آژانس به گونه‌ای است که با عزم سیاسی می‌توان همراه با احیای برجام آن را حل و فصل کرد.

ذاکریان: فرصت‌های دیپلماتیک ایران در برجام دارد کم می‌شود دوشنبه 3 مرداد 1401

ذاکریان: فرصت‌های دیپلماتیک ایران در برجام دارد کم می‌شود

19 دی: یک کارشناس مسایل بین‌الملل درباره تشدید فشارها از سوی آمریکا و اروپا به ایران برای اتخاذ تصمیم در رابطه با مذاکرات هسته ای و برجام گفت: پنجره دیپلماسی بسته نمی‌شود، اما فرصت های دیپلماتیک ایران دارد کم می‌شود. ما شاهد هستیم که طرف مقابل درحال تشدید فضا علیه ایران است و آرام آرام دارند با هم متحد می شوند.

صباح زنگنه: پیشرفت در مذاکرات تهران ـ ریاض عمیق نیست دوشنبه 20 تیر 1401

صباح زنگنه: پیشرفت در مذاکرات تهران ـ ریاض عمیق نیست

19 دی: یک کارشناس مسایل بین‌الملل معتقد است: پیشرفت در مذاکرات تهران ـ ریاض عمیق نیست و هم‌چنان مترصد آن است که با یک سخنرانی و موضع‌گیری یا اتفاق در این کشورها یا در سطح منطقه روند تخریب یا کند شود.

بهبود مناسبات بین ایران و مصر منوط به چراغ سبز آمریکا و عربستان به قاهره است شنبه 18 تیر 1401
کارشناس مسائل غرب آسیا:

بهبود مناسبات بین ایران و مصر منوط به چراغ سبز آمریکا و عربستان به قاهره است

19 دی: یک کارشناس مسائل غرب آسیا اظهار کرد: بهبود مناسبات بین ایران و مصر منوط به چراغ سبز آمریکا و عربستان به قاهره است.

پشت پرده انتقادها به علی باقری سه شنبه 14 تیر 1401

پشت پرده انتقادها به علی باقری

19 دی: روزی که علی باقری مسئولیت تیم مذاکره کننده ایران را پذیرفت شاید فکر نمی‌کرد، دوره مسئولیتش به سال نرسیده این قدر مورد انتقاد قرار بگیرد.

«بی‌بی» دوباره قدرت را در دست می‌گیرد؟ یکشنبه 12 تیر 1401
واکاوی دلایل انحلال مکرر پارلمان‌ها در رژیم صهیونیستی؛

«بی‌بی» دوباره قدرت را در دست می‌گیرد؟

19 دی: یک کارشناس روابط بین‌الملل با بیان اینکه حزب لیکود در انتخابات پیش رو در رژیم صهیونیستی رای اکثریت را کسب می‌کند و مجددا قدرت را در دست می‌گیرد، خاطرنشان کرد: احتمال بازگشت بنیامین نتانیاهو به قدرت در انتخابات آتی اسرائیل زیاد است.

این دور، دور پایانی مذاکرات است دوشنبه 6 تیر 1401
دیاکو حسینی:

این دور، دور پایانی مذاکرات است

19 دی: یک تحلیل‌گر ارشد سیاست خارجی گفت: احیای برجام تنها شانس واقع بینانه برای لغو تحریم‌های هسته‌ای و جلوگیری از تعمیق تنش میان ایران و غرب است.

حذف ارز ترجیحی اصلاحی نبود، تصمیم انفجاری بود دوشنبه 6 تیر 1401
یوسفیان ملأ: دولت در حذف ارز ترجیحی عجله کرد؛

حذف ارز ترجیحی اصلاحی نبود، تصمیم انفجاری بود

19 دی: نماینده ادوار مجلس با انتقاد از سرعت دولت در اجرای تصمیم حذف ارز ترجیحی می‌گوید این جراحی اقتصادی مثل قطع کردن اکسیژن برای بیمار در اتاق عمل بود.

برجام حکایت کفن‌بافتن پنلوپه شده است دوشنبه 30 خرداد 1401
حشمت‌الله فلاحت‌پیشه:

برجام حکایت کفن‌بافتن پنلوپه شده است

19 دی: فلاحت‌پیشه گفت: گفته می‌شد که سفره مردم را نباید به برجام گره زد که معنای ضمنی‌اش این بود که ما برای توافق به مذاکرات نمی‌رویم و این شیوه درستی نبود.

قطعنامه شورای حکام می‌تواند دستاویزی برای مکانیسم ماشه باشد یکشنبه 22 خرداد 1401
یک کارشناس سیاست خارجی؛

قطعنامه شورای حکام می‌تواند دستاویزی برای مکانیسم ماشه باشد

19 دی: کارشناس سیاست خارجی در گفتگویی در کلاب هاوس خبرآنلاین با اشاره به اینکه قعطنامه شورای حکام می تواند زمینه ای برای ارجاع پرونده ایران به شورای امنیت باشد گفت: همین موضوع می تواند دستاویزی برای مکانیسم ماشه باشد و از دست روسیه و چین نیز کاری ساخته نیست.

علی مطهری: رهبری می خواهد تندروی ها را کنترل کند شنبه 21 خرداد 1401

علی مطهری: رهبری می خواهد تندروی ها را کنترل کند

19 دی: نایب رئیس سابق مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه رهبری می خواهد تندروی ها را کنترل کند، گفت: ما ضمن اینکه باید توجه به افکار و سلایق مختلف افراد و گروه های معتقد به انقلاب و نظام اسلامی داشته باشیم، باید فضای اظهار نظر برای مخالفان و منتقدان نظام را هم باز کنیم و باب گفت و گو و مناظره را باز کنیم تا آنها هم بتوانند حرف هایشان را بزنند و دیگر متوسل به رسانه های خارجی نشوند؛ در مقابل معتقدان به نظام هم جواب بدهند.

قطعنامه شورای حکام با هدف تاثیرگذاری بر مذاکرات وین صادر شد شنبه 21 خرداد 1401
یک کارشناس مسائل آمریکا؛

قطعنامه شورای حکام با هدف تاثیرگذاری بر مذاکرات وین صادر شد

19 دی: یک کارشناس مسائل آمریکا گفت: قطعنامه شورای حکام با هدف تاثیرگذاری بر مذاکرات وین و فشارحداکثری بر ایران صادر شده است.

عمان از ظرفیت بالایی برای شکست بن‌بست پیش آمده در وین برخوردار است یکشنبه 1 خرداد 1401
یک کارشناس مسائل خاورمیانه:

عمان از ظرفیت بالایی برای شکست بن‌بست پیش آمده در وین برخوردار است

19 دی: یک کارشناس مسائل خاورمیانه به بررسی اهداف و اهمیت سفر رئیس‌جمهور به عمان پرداخت و تاکید کرد: به هر میزان که روابط ایران با کشورهای عضو شورای همکاری خلیج‌فارس افزایش پید کند، نفوذ رژیم صهیونیستی و بطور کلی نیروهای خارجی در منطقه خلیج فارس کاهش خواهد یافت.