خبر اول
گفتگو | صفحه 3
گزارشگر ویژه سازمان ملل: ترور سردار سلیمانی نقض همه اصول بود دوشنبه 23 تیر 1399

گزارشگر ویژه سازمان ملل: ترور سردار سلیمانی نقض همه اصول بود

19 دی: گزارشگر ویژه سازمان ملل در مصاحبه با شبکه المیادین گفت، ترور سردار سلیمانی «نقض همه اصول بود» و اگر مثل وی، مسئولی در یکی از کشورهای غربی اینگونه ترور شده بود،‌ احتمالا آن کشور این را «اعلام جنگ» تلقی می‌کرد.

مهاجری: کسی که منطق دارد فریاد نمی‌زند دوشنبه 16 تیر 1399
در واکنش به انتقاد نمایندگان از وزیر امور خارجه:

مهاجری: کسی که منطق دارد فریاد نمی‌زند

19 دی: فعال رسانه‌ای اصولگرا وقایع روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی هنگام سخنرانی وزیر امور خارجه را دور از انتظار ندانست و گفت: اگر کسی منطق داشته باشد نیاز به داد و بیداد و عصبانیت ندارد و همین که داد می‌زنند یعنی حرفی برای گفتن ندارند.

لیلاز: روحانی رکورد دکتر مصدق را شکست شنبه 14 تیر 1399

لیلاز: روحانی رکورد دکتر مصدق را شکست

19 دی: سعید لیلاز معتقد است که از حمله مغول به این سو، هرگز فشاری مانند فشار امروز به ایران وارد نشده است و در ۷ سال دولت به جز آن دوره ۷-۸ ماهه و به جز آن سیاست خاص بازار ارز که نسبت به آن انتقادهای بسیار روشن دارم، هیچ عیبی در سیاست‌های آقای روحانی نمی‌بینم. در همه عرصه‌ها موفقیت‌آمیز جلو رفتیم. اکنون هم کمابیش تحریم‌ها را بخوبی مدیریت کردیم.

مرد پشت پرده تبادل زندانیان ایرانی و آمریکایی کیست؟ یکشنبه 8 تیر 1399

مرد پشت پرده تبادل زندانیان ایرانی و آمریکایی کیست؟

19 دی: نامش در میانه اخبار و حواشی مبادله ژائو ونگ و مسعود سلیمانی مطرح شد. گفته می‌شد با محمدجواد ظریف، وزیر خارجه ایران، دیدار و گفتگو داشته است و این دیدار‌ها در توافق بر سر این مبادله مؤثر بوده‌اند. محسن بهاروند، مدیر‌کل وقت آمریکای وزارت امور خارجه، اما آن زمان دیدار بیل ریچاردسون و ظریف را صرفا بخشی از روند عادی دیدار‌های وزیر خارجه باسابقه ایران با مقامات سابق آمریکایی بر حسب آشنایی‌های قدیمی دانست و در ادامه تأکیدش بر اینکه مذاکره‌ای صورت نگرفته، سعی کرد نقش ریچاردسون را نیز تخفیف دهد.

روایت فلاحت‌پیشه از نقش جاسوسی اسرائیل در قطعنامه ضد ایرانی شورای حکام سه شنبه 3 تیر 1399

روایت فلاحت‌پیشه از نقش جاسوسی اسرائیل در قطعنامه ضد ایرانی شورای حکام

19 دی: رئیس پیشین کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: ایران باید پرونده هسته‌ای کشور را با دیپلماسی به گونه‌ای مدیریت کند که این پرونده از شورای حکام به شورای امنیت ارجاع داده نشود.

 آژانس مقابل برخی فشارها برای بازرسی آسیب پذیر است یکشنبه 1 تیر 1399
سخنگوی اسبق وزارت خارجه فرانسه:

آژانس مقابل برخی فشارها برای بازرسی آسیب پذیر است

19 دی: «مارک فینو» معتقد است که کشورهای اروپایی خواهان حفظ برجام بوده زیرا امنیت ملی و منطقه ای آنها بسیار وابسته به اجرای کامل برجام توسط همه طرفین آن است.

روایت مهاجری از وام‌های کلانی که اکبر طبری به احمدی‌نژاد داده بود شنبه 31 خرداد 1399

روایت مهاجری از وام‌های کلانی که اکبر طبری به احمدی‌نژاد داده بود

19 دی: یک فعال رسانه‌ای اصولگرا گفت: نکته مهمی که این روزها فراموش شده این است که تخلفات طبری را در دوره آملی لاریجانی منحصر کرده‌اند در حالیکه اصل داستان به دوره آقای مرحوم هاشمی شاهرودی برمی‌گردد، زمانی‌که اطرافیان احمدی‌نژاد هم دوره‌ای آقای هاشمی شاهرودی بودند

منتجب نیا: مصلحت نیست سیدحسن خمینی وارد انتخابات ۱۴۰۰ شود دوشنبه 26 خرداد 1399

منتجب نیا: مصلحت نیست سیدحسن خمینی وارد انتخابات ۱۴۰۰ شود

دبیرکل حزب جمهوریت ایران اسلامی با اشاره به اینکه هنوز اصلاح‌طلبان به موضوع چگونگی حضور در انتخابات ریاست‌جمهوری ۱۴۰۰ ورود نکرده‌اند، گفت: با این حال طبیعی است که ذهن‌ها به سوی برخی اصلاح طلبان مثل جهانگیری یا عارف برود که در انتخابات ۹۲ و ۹۶ حضور داشته‌اند.

افزودن وایتکس در شیر صحت ندارد چهارشنبه 21 خرداد 1399

افزودن وایتکس در شیر صحت ندارد

۱۹ دی: استادیار دانشکده تغذیه و صنایع غذایی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: افزودن وایتکس به شیر صحت ندارد، میزان افلاتوکسین در شیرها نیز ناچیز است.

سینمای دهه ۹۰ را نمی‌توان همانند دهه ۷۰ مدیریت کرد سه شنبه 20 خرداد 1399
انتظامی:

سینمای دهه ۹۰ را نمی‌توان همانند دهه ۷۰ مدیریت کرد

۱۹ دی: رئیس سازمان سینمایی، با تأکید بر اینکه در دهه ۹۰ نمی‌توان همانند دهه ۷۰ در سینما و عرصه‌های فرهنگی مدیریت کرد، گفت: تغییرات ایجاد شده در جامعه و در زمینه تکنولوژی در اصل اجازه نمی‌دهد شیوه نظارت همانند گذشته باشد.

زیباکلام: احمدی‌نژاد یا جلیلی رئیس جمهور آینده هستند دوشنبه 19 خرداد 1399

زیباکلام: احمدی‌نژاد یا جلیلی رئیس جمهور آینده هستند

فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: مجلس یازدهم تحت نفوذ جریانات تندرو قرار گرفته و سال دیگر این اتفاق برای قوه مجریه می‌افتد و تعداد قابل توجهی از مردم به‌خصوص اقشار و لایه‌های تحصیلکرده و شهرنشین در انتخابات شرکت نمی‌کنند.

خباز: لاریجانی گزینه مناسبی برای انتخابات ۱۴۰۰ است پنجشنبه 1 خرداد 1399

خباز: لاریجانی گزینه مناسبی برای انتخابات ۱۴۰۰ است

استاندار سابق دولت روحانی و نماینده ادوار مجلس می گوید: می توان آقای لاریجانی را به عنوان یک گزینه مناسب برای انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ دید و به نظر من چند سر و گردن از بسیاری از شش نفری که در انتخابات ۱۳۹۶ حضور داشتند بالاتر است.

بهزاد نبوی: روی کارآمدن دولتی تندرو در 1400 قطعی است چهارشنبه 24 اردیبهشت 1399

بهزاد نبوی: روی کارآمدن دولتی تندرو در 1400 قطعی است

پس از انتخاب روحانی، مخالفان اعتدال و اصلاحات، علاوه بر نهادهای غیرانتخابی، کنترل عمده اقتصاد کشور را در دست گرفته و در عمل نقش «تدارکاتچی» را هم از قوه مجریه گرفتند.

ربیعی: بدون هیچ پیش شرطی آماده تبادل زندانی با آمریکا هستیم یکشنبه 21 اردیبهشت 1399

ربیعی: بدون هیچ پیش شرطی آماده تبادل زندانی با آمریکا هستیم

سخنگوی دولت می‌گوید: ما اعلام کردیم که بدون هیچ پیش شرطی آمادگی تبادل برای همه زندانیان و گفتگو برای این آزادی وجود دارد اما آمریکا است که تاکنون از پاسخ خودداری کرده است.

تحلیل فلاحت پیشه از نامه مهم ظریف به گوترش شنبه 20 اردیبهشت 1399

تحلیل فلاحت پیشه از نامه مهم ظریف به گوترش

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ایران همچنان به برجام پایبند بوده است، گفت: در آغاز سومین سال برجام بدون آمریکا نامه وزیر خارجه به دبیرکل سازمان ملل نشان دهنده حقانیت جمهوری اسلامی در پایبندی به برجام است.

غفوری‌فرد: میرسلیم نباشد، شانس قالیباف برای ریاست مجلس بالا می‌رود پنجشنبه 18 اردیبهشت 1399
حاجی‌بابایی پای کار رقابت بر سر ریاست مجلس است؛

غفوری‌فرد: میرسلیم نباشد، شانس قالیباف برای ریاست مجلس بالا می‌رود

عضو جبهه پیروان خط امام و رهبری و نماینده ادوار مجلس درباره تعدد نامزدهای کرسی ریاست مجلس یازدهم ابراز امیدواری کرد که کاندیداهای ریاست مجلس، درباره سایر جایگاه‌های مجلس به توافق برسند تا رئیس مجلس یازدهم با رای و اقتدار بیشتری کار خود را آغاز کند.

کریمی ‌اصفهانی: کسی باید رئیس مجلس شود که به رهبری نزدیک‌تر است یکشنبه 14 اردیبهشت 1399

کریمی ‌اصفهانی: کسی باید رئیس مجلس شود که به رهبری نزدیک‌تر است

یک عضو جبهه پیروان خط امام و رهبری می‌گوید: با توجه به اختلافات موجود میان اصولگرایان من دورنمای خوبی برای انتخابات رئیس و هیئت رئیسه مجلس یازدهم نمی‌بینم.

پسا کرونای وحشتناکی خواهیم داشت شنبه 30 فروردین 1399
نماینده مجلس: کاری کنیم اقتصادمان دچار فروپاشی نشود

پسا کرونای وحشتناکی خواهیم داشت

تعطیلی تمام و کمال کشور هم اشتباه و اصلا غیر ممکن است چراکه واحدهای تولیدی کالاهای اساسی مثل مرغداری‌ها، کشتارگاه‌ها و غیره را نمی‌توانیم به طور کامل تعطیل کنیم بلکه باید پرخطرها تعطیل می‌شدند که شدند.

 پسا کرونا، دوران سخت اقتصادی و سیاسی خواهد بود سه شنبه 26 فروردین 1399
ایمانی:از اقداماتی که دولت را فلج کند خودداری شود

پسا کرونا، دوران سخت اقتصادی و سیاسی خواهد بود

حالا دیگر اوضاع از آنچه تصور می‌شد پیچیده‌تر است حالا در کنار تحریم ها و فشارهایی که هم سیاست خارجی‌مان را درگیر کرده و هم سیاست داخلی را نشانه می‌رود با بحرانی به نام افت اقتصادی بعد از رفع کرونا مواجهیم.

نهادهای حاکمیتی معاف از مالیات در سال ۹۹ داوطلبانه مالیات بدهند دوشنبه 25 فروردین 1399
جعفرزاده: باید به دولت کمک کنیم؛

نهادهای حاکمیتی معاف از مالیات در سال ۹۹ داوطلبانه مالیات بدهند

یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی پیشنهاد کرد: نهادهای حاکمیتی معاف از مالیات برای کمک به افزایش درآمدهای دولت در راستای مقابله با کرونا، در سال جاری داوطلبانه مالیات پرداخت کنند.