19 دی: سخنگوی وزارت امور خارجه با محکومیت شدید گنجاندن نام انصارالله در آنچه به عنوان‌ فهرست گروه‌های تروریستی توسط دولت آمریکا خوانده شده است، گفت: این اقدام باعث تشدید فجیع‌ترین بحران انسانی قرن حاضر شده و مسیر تلاش‌های جاری در جهت حل و فصل سیاسی بحران یمن را دچار اختلال می‌کند.

به گزارش اداره کل اطلاع رسانی و سخنگویی وزارت امورخارجه سعید خطیب زاده افزود: اقدام وزارت ‌خارجه ترامپ در واپسین روزهای تنش آفرین بین المللی و منطقه ای این دولت، از سوی جامعه جهانی و محافل بین المللی مردود اعلام شده و تنها از سوی معدودی از جنگ افروزان مورد استقبال قرار گرفت.

خطیب زاده  ادامه داد: چنانچه دولت جدید آمریکا به دنبال تجدید نظر در سیاست شکست خورده در بحران یمن باشد، این امر نیازمندبلا اثر کردن اقدام مذکور و نگاه واقع بینانه به حقایق موجود در یمن است.

سخنگوی دستگاه سیاست خارجی خواستار قطع حمایت های سیاسی و نظامی از جمله ممنوعیت فروش سلاح از سوی برخی کشورها از جمله ایالات متحده به عربستان و ائتلاف خود خوانده شد.

به گزارش ایرنا، پمپئو وزیر امورخارجه آمریکا در آخرین روزهای حضور خود در دولت ترامپ، نام انصارالله یمن را در آنچه به عنوان‌ فهرست گروه های تروریستی اعلام کرده است، قرار داد.

  • نویسنده :
  • منبع : تسنیم